Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά

αγόρασα αυτήν την κάρτα

http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=287&product_id=1866&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=77

για τον γιό μου που έχει το Nintendo DSI XL με έκδωση λογισμικού 1,4,3 Ε και δεν ξέρω ποιο αρχείο πρέπει να βάλω μέσα

για να παίζει παιχνίδια.

Οτι βρήκα στο Inernet μέχρι τώρα κολλάει, βγάζει στην οθόνη ένα loading και δεν κάνει τίποτα άλλο

Βοηθήστε σας παρακαλώ όποιος ξέρει είμαι και λίγο άσχετος απο κονσόλες

Πείτε και κανένα site για να κατεβάζω παιχνίδια

Ευχαριστώ

 

 

η απαντηση υπαρχει στο site της καρτας σου

 

 

If you find these 2 problems,your card is the fake copy card, please contact with your supplier.

ico_gantian.jpg

1: when you put R4isdhc card in your consoles, you just stay in " Loading.....",can't work anymore.

ico_gantian.jpg 2: When you play games,just stay in " Loading...." , can't play anyone game.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα εχω σοβαρο θεμα εκανα εναβαθμηση το 3ds για να παιξω γνησιο παιχνιδι 3d κα δεν παιζει τη r4 τωρα.τι κανω?η r4 ειναι ασημομαυρη με πρασινα γραμματα το 3ds. το κουτι ειναι κοκκινο γραφει R4 και πρασινα γραμματα το 3ds ξεχασα να αναφερω σε dsxl παιζει κανονοκα..help....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν γνωρίζω για ποια κάρτα μιλάς. Αλλά αν έβαλες το τελευταίο παίζει να μην υποστηρίζει το νεότερο firmware της Nintendo. Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Τους στέλνεις ένα email και τους ρωτάς αν θα υποστηρίξουν στο μέλλον το νέο firmware για την κάρτα σου.

 

Αν σου απαντήσουν αρνητικά πας για καινούργια. Αν όχι περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν γνωρίζω για ποια κάρτα μιλάς. Αλλά αν έβαλες το τελευταίο παίζει να μην υποστηρίζει το νεότερο firmware της Nintendo. Δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Τους στέλνεις ένα email και τους ρωτάς αν θα υποστηρίξουν στο μέλλον το νέο firmware για την κάρτα σου.

 

Αν σου απαντήσουν αρνητικά πας για καινούργια. Αν όχι περιμένεις.

http://www.r4i-sdhc.com/

ειναι το κοκκινο κουτι με πρασινα γραμματα 3ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φοβάμαι ότι σε αυτήν την κάρτα δεν θα δεις update για τα καινούρια firmware. Στο site τους έχουν βγάλει μόνο για την rts , και την συγκεκριμένη την έχουν σταματήσει από τα μέσα Μαΐου , οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες 2 ερωτησούλες:

 

Η r4i gold ειναι καλή για το 3dsxl?

Αν ναι: έχουμε κάποια αξιόπιστη πηγή που να στέλνει γρήγορα Ελλάδα?

 

Thanks

 

Edit: cheats παίρνει...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνεις dstwo που (από ότι θυμάμαι γιατί έχω καιρό να ανοίξω το 3ds) είναι full συμβατή με το 3ds(xl) & updates? έχει και hw emulator για snes/gba...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει cheats η dstwo (αυτό έλειπε να μην είχε)!

 

την είχα πάρει από αμερική ή κίνα (δεν θυμάμαι και ούτε βρίσκω το αντίστοιχο mail της παραγγελίας), δες εδώ τι προτείνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανθηρα μολις αποκτησεις την DSTwo θελω να μου πεις σε τι επιπεδο ειναι το emulation του Snes και GBA που εχει. Ενδιαφερομαι απιστευτα αν το emulation αγγιζει την τελειοτητα. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...