Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος. Μόλις αγόρασα ένα Nintendo 3DS και έχω μια R4isdhc-white

που χρησιμοποιούσα για το DSi μου. Μπορώ να την φτιάξω να παίζει για το 3DS ή πρέπει να αγοράσω κάποια άλλη? Και ποιά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλημέρα. Μόλις αγόρασα ένα Nintendo 3DS και έχω μια R4isdhc-white που χρησιμοποιούσα για το DSi μου. Μπορώ να την φτιάξω να παίζει για το 3DS ή πρέπει να αγοράσω κάποια άλλη? Και ποιά?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν την αγοράσεις θα στην στείλουν έτοιμη απλά θα πρέπει να την κάνεις Update ¨οταν θα αλλάζει το firmware του 3ds. απο την σελίδα της εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, Εγώ έχω το nintndo DS το απλό μπορείτε να με πείτε ποια κάρτα να πάρω για παιχνιδάκια θέλω ποιο πολύ αν γίνετε και emulator από παλιά   nintendo. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φτηνη καρτα μονο για παιχνιδια τους ds δεν με ενδιαφερει για emulatros κτλ.με συχνα updates ποια ειναι?κατα προτιμηση απο Ελλαδα γιατι βιαζομαι.Ψαχνωντας βρηκα αυτα τα σαιτ

 

http://ca-microland.skroutzstore.gr/search?q=3ds

 

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop?page=shop.browse&category_id=287

 

αυτη εδω ειναι καλη?για το xl την θελω

 

http://ca-microland.skroutzstore.gr/p.R4i-RTS-LITE-2013-NEW-V1-45-3DS-V5-1-0-11-8GB-MICRO-SD.613803.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

supercard dstwo... ειναι η πιο διαθεσιμη στις μέρες μας και η πιο τουμπανο που μπορεις να παιξεις gba και snes games ή αμα θέλετε μια φτήνη flash μπορειτε να chekarete και τις ace3ds οπου ειναι και αυτη επισης διαθεσιμη.. θα βγάλει ή εχει βγαλει ειδη η ace3ds ομαδα μια flash οπου ειναι οπως τις αλλες αλλα εχει ενα πλεονεκτημα οτι θα παιζει και ενα 3ds game τσαμπε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα έγινε ενας χαμός χτες στο νετ, βγήκε η πρώτη κάρτα 1 προς 1 λειτουργεί με όλα τα παιχνίδια 3ds.

λέγεται gateway 3ds, τι κάνει η συγκεκριμένη κάρτα? παίζει 3ds roms, πως? ένα σε κάθε κάρτα micro sd 

 

1.δεν μπορείς να έχεις παραπάνω απο 1 παιχνίδι σε κάθε sd κάρτα(αν και φήμες λένε οτι δουλέυουν σε backup manager,άποψη μου είναι οτι είναι παπάς για να πουλήσουν περισσότερο)

2.το save του παιχνιδιού διαγράφεται αυτόματα όταν βάλεις άλλο παιχνίδι στην κάρτα(corrupt save)

 

με λίγα λόγια θα μπορείς να περάσεις ένα game να το τερματίσεις μετά να πας στο επόμενο, αν θες το save να το κρατήσεις θα χρειαστείς save dongle (δεν γνωρίζω πως λειτουργούν) 

και σίγουρα θα την μπλοκάρει η νιντέντο σε επόμενο update χωρίς να υπάρχει τρόπος να αναβαθμιστεί η κάρτα,μεγάλο ρίσκο,το σίγουρο είναι οτι θα παίζει τα παλιά παιχνίδια ,ότι έχει βγει μέχρι τώρα 1 προς 1, αν βγάλει η νιντέντο παιχνίδι με Update ενσωματομένο που καταργεί την κάρτα δεν θα μπορεί κάποιος να το παίξει τόσο απλά.

 

good stuff

1.είναι αλήθεια παίζει 3ds roms

 

bad stuff

1.μόνο 1 την φορά

2.το save καταστρέφεται

3.easily blockable

4.θα είναι στάνταρ πανάκριβη (γύρω στα 60-80ε να υπολογίζετε)

 

να και το βίντεο που αποδεικνείει τι κάνει η κάρτα

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uW3LxuDvHeI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...