Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα ειχε βγει το καλωδειο απο μεσα για την sd card εκει εχει 2 τριμερ που επιρεαζουν και κανουν αυτο.το εβαλα και οκ.

 

χμ, καλά φίλε.. χαίρομαι που βρήκες την λύση από μόνος σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H καινουρια καρτα της ace που τρέχει ενα 3ds παιχνιδι εχει κυκλοφορήσει?ποσο κάνει>?

 

δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα...  απλά την διαφημίζουν

Επεξ/σία από SteelLord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εχω ενα dsi με firmware 1.4.4 (καποιος το αναβαθμισε)και μια R4i (www.r4i-sdhc.com - εκλεισε πλεον) δε βγάζει αναβαθμίσεις , δεν ξερω αν περνει αναβάθμιση η κάρτα η downgrade to DSi

 

εχω καμμια ελπιδα να ξαπαιξουν τα παιδια με αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα έχω ένα nintedo DSI ,ποια από τισ δύο κάρτεs να πάρω (R4i gold 3ds ή R4 -hdhc-3ds) για να μπορώ να παίξω

παιχνίδια?Και θα μΠορώ να κάνω update κατευθειαν η θα χρειαστώ nintedo DS πρώτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω ένα nintedo DSI ,ποια από τισ δύο κάρτεs να πάρω (R4i gold 3ds ή R4 -hdhc-3ds) για να μπορώ να παίξω

παιχνίδια?Και θα μΠορώ να κάνω update κατευθειαν η θα χρειαστώ nintedo DS πρώτα?

 

r4i gold 3ds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H sdhc έχει  πουλήσει ήδη 2 φορές (τουλάχιστον) τους πελάτες της και αντί να βγάλει update για τις κάρτες της , βγάζει καινούριες κάρτες . Όπως και με το τελευταίο update για το 3ds έβγαλε την v4.5 και για τις παλιές τίποτα , ενώ η R4i gold 3ds έχει βγάλει από τις 06/01 για τα πρόσφατα revision και 2 βδομάδες μετά για τα παλιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέθαψα το παλιό ds μου (το είχα πάρει launch day θυμάμαι) . έχω χρόνια να ασχοληθώ και δεν ξέρω τι παίζει με τις flash cards κτλ πλέον.

έχω βρει κάτι r4i lite, r4i dual core και δεν ξέρω τι να διαλέξω .

ποια μου προτείνεται για να παίζω παιχνίδια?

 

edit; επειδή σκέφτομαι για 3ds xl αν έπαιρνα κάρτα θα μπορούσα να την χρησιμοποιούσα στο 3ds για να παίζω παιχνίδια ds ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα η καλύτερη από άποψη update τουλάχιστον είναι η r4i gold 3ds ( .cn , όχι .eu) .Όσες γράφουν 3ds παίζουν παιχνίδια ds στο 3ds. Για το 3dsxl περίμενε κάνα μήνα και λογικά θα πέσει η τιμή . Ήδη Αμερική άρχισαν προσφορές στα 160 $

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εχω ενα διλλημα:

Ποια καρτα να επιλεξω για το 3ds μου;

Την R4i 3ds ή την ace3ds plus;

Θελω καταρχην τα ds παιχνιδια,να εχει υποστηριξη με updates σε καθε τελευταιο firmware της ninty κ αν ειναι δυνατο (χωρις ομως να δινω το κυριοτερο βαρος) να μπορω να παιξω κανα rom σε emulator (megadrive,master system,gb κτλ )

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pigos με ολα αυτά που θες μια είναι η λύση Supercard ds2 ,και είσαι σίγουρος οτι θα δέχεται Updates, το κακό είναι οτι είναι ακριβή ,αλλα προσφέρει emulation και updates 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...