Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσωπικά δεν με χαλάει σε τιμούλα γύρω στα 40ε max γίνομαι και beta tester, το αστείο είναι οτι έβαλα σε αγγελία το 3ds και μετά γίνεται αυτό χαχαχα,μα πόσο πολύ με θέλει χαχαχα, εκεί που έλεγα να γίνω mobile gamer σε φορητό επίπεδο τώρα έσπασε η κονσόλα.

 

τέσπα αν δω οτι είναι λίγο future proof θα την τσιμπήσω.έχω ένα κάρο games να παίξω ήδη και δεν με πειράζει που είναι 1 προς1 καθώς αν τερματίσω ένα παιχνίδι σπάνια το ξαναπιάνω στα χέρια μου ειδικά το ίδιο save. σε 2 εβδομάδες που θα αρχίσει να πωλείται θα ξέρουμε περισσότερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες οτι θα τρέχει μονο 1 σε καθε sd δεν ειναι σιγουρο.Οπως αναρτηθηκε στο Gbatemp

 

http://i.imgur.com/TSbpoat.png

 

εγω παντως με το που θα βγει θα την χτυπήσω εστω και ρισκο να πάρω.ανανέωσαν σημερα στο site τους την λιστα με τους resellers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά έτσι είναι,αυτό έχουμε δει μέχρι στιγμής, βγήκε ο garyopa και είπε οτι τον είπαν οτι δουλέυουν backup manager αλλα είναι πετραχύλια και φύκια για μεταξοτές κορδέλες, απλά το έχουν πει για να πουλήσουν, είναι το πρώτο batch απο κάρτες που θα παίζουν 3ds games, μόνο 1 προς 1 γίνεται να παίξουν τα 3ds games, ίσως στο μέλλον βρεθεί τρόπος. αλλα η συγκεκριμένη κάρτα θα παίζει ότι παιχνίδι έχει βγει μέχρι στιγμής και μετα απο 1εβδομάδα-1 μήνα θα γίνει Blocked 100% και επειδή δεν έχει software μέσα να αναβαθμίσεις(akaio-wood) θα παραμείνει Blocked, και μιλάμε για 1 συγκεκριμένη κάρτα,εδώ η νιντέντο κάνει block 10 ταυτόχρονα σε Updates, εδώ θα είμαστε αλλα αυτή η κάρτα δεν είναι το μέλλον του 3ds.

 

1 μήνα της δίνω max μέχρι να την μπλοκάρουν,το καλό είναι οτι θα καούν και οι hackers να βγάλουν κάτι γιατί ήδη ένας θα έχει κομμάτι της πίτας για ενα χρονικό διάστημα και θα ζηλέψουν μόλις δουν πόσα λεφτά είναι διαθετημένος ο κόσμος να δώσει για να παίξει roms στο 3ds. 

 

αν καταφέρει να είναι Updateable και μπορώ να μεταφέρω και το save χωρίς ειδικό hardware τότε και μόνο τότε θα τσιμπήσω κάρτα 3ds. σιγά μην ξαναβγάζω όλες τις πίστες του nsmb2 επειδή ήθελα να παίξω λίγο mario kart 7...

 

 

btw δεν είναι οι πρώτοι που το κάνουν, είναι αυτό που δεν κατάφερε η team του ,crown 3ds και πριν κάνα μήνα είχαμε μια κινέζικη ομάδα που το είχε καταφέρει με ένα παιχνίδι Baseball να κάνει 1 προς 1 κάρτα. αυτό το concept ¨εχει 1 χρόνο + προσπαθούν να το πετύχουν,αυτοί μας έδειξαν οτι το πέτυχαν αλλα ειδικά χωρίς λύση για το save είναι θέμα. άσε το παιχνίδι ανα κάρτα ,αγοράζω 10 Micro sd κλαιν ,το θέμα είναι το save να μπορείς με έυκολο τρόπο να το μεταφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω 3ds xl με ver. 5.1.0-11 E θελω να αγορασω την supercard ds two μονο και μονο γιατι με την r4 που εχω εχω προβλημα στα update και δεν εχω gba emu και snes, με αυτη θα κανω την δουλεια μου? υπαρχει κανα site που να την εχει παρει καποιος και εμεινε ευχαριστημενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.maxconsole.com/maxcon_forums/showthread.php?195859-Announcing-the-Gateway-3DS-Your-gateway-to-games&p=1386426#post1386426

 

 

Σούμα:

 

- 1 κάρτα μνήμης ανά 1 παιχνίδι

 

- Δεν υποστηρίζει homebrew

 

- Region locked

 

- Προτείνουν να μην μπαίνεις online

 

- Δεν παίζει DS roms

 

- Μερικώς αναβαθμίζομενη

 

Και όλα αυτά μόνο με 65 ευρώ για κάτι που θα είναι πανεύκολο να μπλοκαριστεί από την Ν και το οποίο κατά 99% δεν θα υποστηρίζει μελλοντικούς 3DS τίτλους.

 

Μπα, δεν πειράζει, I'll pass. Θα υπάρχουν άλλα κορόιδα εκεί έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλοκάρισμα σε λιγότερο απο μήνα όπως έλεγα, μπορεί να είναι οι τύποι απο το crown3ds και να τα κατάφεραν τελικά,το concept είναι το ίδιο, φυσικά δεν θα την έβγαζαν σαν crown3ds θα ήταν αυτοκτονία με την αρνητική διαφήμιση που είχε. ελπίζω τουλάχιστον τώρα που βγήκε κάτι να ενδιαφερθούν περισσότεροι για το σπάσιμο της κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω 3ds xl με ver. 5.1.0-11 E θελω να αγορασω την supercard ds two μονο και μονο γιατι με την r4 που εχω εχω προβλημα στα update και δεν εχω gba emu και snes, με αυτη θα κανω την δουλεια μου? υπαρχει κανα site που να την εχει παρει καποιος και εμεινε ευχαριστημενος?

http://www.chipspain.com/it/console-451/nintendo-ds-46/nintendo-3ds-xl-1657/sviluppo-e-backups-3ds-xl-1659/supercard-dstwo-nintendo-ds-ds-lite-dsi-dsi-xl-3ds-4678.html

 

από εδώ την είχα πάρει εγώ. ισπανικό κατάστημα . ήρθε σε 10+κάτι μέρες περίπου . απαντούσαν γρήγορα όποτε τους έστελνα e-mail. καλές εντυπώσεις γενικά .

 

σχετικά με την κάρτα τώρα. παίζω κυρίως παιχνίδια του ds και δεν έχω δοκιμάσει πολλές ρομ στον gba και στο snes emulator όσες έχω βάλει όμως δεν είχα πρόβλημα. και από όσο ξέρω στο θέμα των update είναι η πιο γρήγορη ομάδα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανεις το update πως να σε μπλοκάρει?ειμαι προσφατος κατοχος του 3ds xl και εχω αυτη την απορια.,Εννοω αμα δεν θες να μπεις ονλαιν  δεν ειναι αναγκαιο να κανεις το Update ετσι?

http://gbatemp.net/threads/gateway-3ds-rom-releases-gbatemp.348966/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανεις το update πως να σε μπλοκάρει?ειμαι προσφατος κατοχος του 3ds xl και εχω αυτη την απορια.,Εννοω αμα δεν θες να μπεις ονλαιν  δεν ειναι αναγκαιο να κανεις το Update ετσι?

http://gbatemp.net/threads/gateway-3ds-rom-releases-gbatemp.348966/

έστω οτι βγαίνει το pokemon x με ενσωματομένο Update, το βάζεις στην κάρτα ,πας να το ξεκινήσεις σου λέει για να παίξεις αυτό το παιχνίδι πρέπει να κάνεις Update την κονσόλα. same stuff with ps3. ενσωματομένο Update στα νέα παιχνίδια και τέλος η κάρτα

 

αν υπήρχε λύση για το Save θα το τσιμπούσα, δεν μπορώ να ξεκλειδώνω ολα τα καρτ απο την αρχή, τι ωραία να έσωζε στην sd card και όχι στο catridge...είναι τραγικό να χάνεται το save όταν αλλάζεις παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εάν δεν κάνεις update δεν θα μπορείς να παίξεις τα καινούρια games.

 

Εάν κάνεις δεν θα μπορείς να χρησιμοποιείς την κάρτα.

 

Επίσης, το πιο σημαντικό απ' όλα είναι ότι κατά 99% δεν θα λειτουργεί με τους μελλοντικούς 3DS τίτλους, απ' όσο καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορείτε να μου βρείτε ένα μαγαζί στην Ελλάδα που να πουλάει την supercard ds 2?

Ψάχνω και δεν βρίσκω. Από εξωτερικό δεν θέλω

δεν υπάρχει . εαν έχεις θέμα και δεν θες να βάλεις πιστωτική γίνεται με τραπεζική κατάθεση από το κατάστημα που έβαλα το λινκ στο ποστ #204 λίγο πιο πάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...