Προς το περιεχόμενο

ZYXEL NSA-210 NAS 500GB στα 59.00 €


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δίλημμα παραμένει τελικά: NSA-210 με 500άρη σκληρό στα €59 από e-shop ή NSA-310 χωρίς σκληρό από Amazon.UK στα €60 (Γιαρί τόσο βγαίνει με μεταφορικά, ΦΠΑ και σημερινή ισοτιμία)?

Θα σας πω σε μερικές μέρες !

Αν και έχω nsa 310 με 2TB σκληρό, δεν άντεξα και παρήγγειλα και nsa 210 με 500GB σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διάβασα τα προηγούμενα posts και θέλω να ρωτήσω το εξής : με ενδιαφέρει μόνο ως αποθηκευτική δικτυακή πηγή για mp3s - flac Και κατα δεύτερο λόγο ως κατεβαστήρι (μιας και εχω ένα mini pc). Να προχωρήσω σε αγορά γρηγορότερου μοντέλου (310) ή θα με καλύψει για την παραπάνω χρήση ; ; ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα Θα σε καλύψει.

Εξαιρουμένης της ταχύτητας αντιγραφής που είναι κατώτερη του σύγχρονου ανταγωνισμού, για αυτο που το θες, οι απαιτήσεις είναι σχεδόν μηδαμινές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καρφώσουμε εξωτερικό δίσκο στην e-SATA του και κάνουμε αντιγραφή αρχείων από αυτόν στον εσωτερικό τον 500άρη του δεν θα είναι γρηγορότερη η μεταφορά των αρχείων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίλημμα παραμένει τελικά: NSA-210 με 500άρη σκληρό στα €59 από e-shop ή NSA-310 χωρίς σκληρό από Amazon.UK στα €60 (Γιατί τόσο βγαίνει με μεταφορικά, ΦΠΑ και σημερινή ισοτιμία)?

Παντως για καποιον που ηδη εχει ενα green σκληρο που "καθεται" ,και δεν ξερει τι να τον κανει, ασφαλεστερη επιλογη ειναι ο nsa 310.

Ομως η τοσο χαμηλη τιμη του nsa210 (50€ κανει μονο ο 500gb) , δεν αφηνει και πολλα περιθωρια για σκεψεις.

Για "κατεβαστηρι" & streaming o nsa210 θα τα παει μια χαρα!

Αλλωστε παρρηγειλα ενα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως για καποιον που ηδη εχει ενα green σκληρο που "καθεται" ,και δεν ξερει τι να τον κανει, ασφαλεστερη επιλογη ειναι ο nsa 310.

 

Mαζί σου. Απλά σε αυτή την περίπτωση αρχίζεις να αναρωτιέσαι αν υπάρχει κάτι ακόμα καλύτερο στα ίδια επίπεδα τιμής (€60)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαζί σου. Απλά σε αυτή την περίπτωση αρχίζεις να αναρωτιέσαι αν υπάρχει κάτι ακόμα καλύτερο στα ίδια επίπεδα τιμής (€60)...

Αυτες οι αναζητησεις δεν τελειωνουν ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά για περάσεις αρχεία μέσα ή να τραβήξεις θα σου βγαίνει η παναγία με τα 11MB/sec...

συμφωνω απολυτα,

λόγω του συγκεκριμένου "προβλήματος" ενω το είχα αγοράσει για να έχω όλα τα αρχεια σε 1 σημειο, τελικά περιοριστηκα στο να το χρησιμοποιώ ως κατεβαστήρι και τιπτα αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω παραγγείλει κι εγώ. Έχει δοκιμάσει κάποιος που το έχει να το χρησιμοποιήσει ως Print server; Έχω έναν λέιζερ Samsung ML-1675, τον οποίο δεν περιλαμβάνει στη λίστα συμβατότητας στο site της Zyxel. Δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει print server. Λέτε να δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν αντιστάθηκα και το παρήγγειλα κι εγώ (παρότι κάτοχος ενός NSA310 2TB με προηγούμενη προσφορά του e-shop πάλι). Μαζί παρήγγειλα και αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.800108 οπότε θα το στήσω κάπου μέσα στο σπίτι και να είναι συνέχεια on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...