Προς το περιεχόμενο

ZYXEL NSA-210 NAS 500GB στα 59.00 €


geopro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόνο του ήταν δεν είχε δίσκο σίγουρα...μάλλον γιατί το παρήγγειλα το απόγευμα και δεν έλεγε δίσκο μόνο η θήκη. Τώρα αν είχε και δεν κατάλαβα τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει και, εαν τον κουμπώσω επανω σε δίκτυο που τρεχει win server 2003, για τους κοινόχρηστους φακελους θα ισχυουν τα δικαιώματα που θα εχουν οριστει απο την active directory ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο του ήταν δεν είχε δίσκο σίγουρα...μάλλον γιατί το παρήγγειλα το απόγευμα και δεν έλεγε δίσκο μόνο η θήκη. Τώρα αν είχε και δεν κατάλαβα τι να πω...

Μέχρι το μεσημέρι έγραφε ότι είχε δίσκο 1ΤΒ, και σκεφτόμουν να ακυρώσω τον 210 και να πάρω τον 310. Τώρα σκέφτομαι να τον ακυρώσω γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως μπερδέψατε το 1 Bay με το 1 ΤΒ?

 

ZYXEL NSA-310 NAS STORAGE 1 BAY

 

Επειδή το παρακολουθώ και ποτέ δεν είδα το 1 Tera ακόμα και σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι σίγουρος ότι έγραφε 1ΤΒ και όχι 1 bay, και σίγουρα ξέρω την διαφορά. Να ακυρώσω τον 210 και να πάω για τον 310 ή μια χαρά θα κάνει τη δουλειά του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπωθηκε σε προηγουμενα ποστ ο 310 ειναι πιο γρηγορος σε σχεση με τον 210. αν σου περισσευει δισκος και δεν εχεις προβλημα να δωσεις επιπλεον χρηματα, μπορεις να πας στον 310.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει και, εαν τον κουμπώσω επανω σε δίκτυο που τρεχει win server 2003, για τους κοινόχρηστους φακελους θα ισχυουν τα δικαιώματα που θα εχουν οριστει απο την active directory ??

Ωραια, ερωτηση, σε NAS της CIsco που το έχω κανει ίσχυαν τα δικαιωματα, και λογικα θα ισχύουν και σε αυτον αφού πρωτα το κανεις mount ως σκληρό. Μπορει όμως να έχεις πρόβλημα με τις ταυτοχρονες συνδέσεις των χρηστών, δεν ξέρω πόσους επιτρέπει ? Και ναν ειναι μικρός ο αριθμός πχ 2~5 χρηστες τότε θα έχεις συνεχείς αποσυνδέσεις του δίσκου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 310 υποστηρίζει και remote access (Cloud) μέσω της εφαρμογής polkast ενώ το 210 όχι...

 

Είσαι σίγουρος; Σύμφωνα με αυτό το 210 περιλαμβάνεται στις συσκευές που υποστηρίζουν το polkast : http://www.zyxel.com/support/knowledge_base/kb_detail_14112.shtml . Κρίμα και πόνταρα πάνω σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος; Σύμφωνα με αυτό το 210 περιλαμβάνεται στις συσκευές που υποστηρίζουν το polkast : http://www.zyxel.com...ail_14112.shtml . Κρίμα και πόνταρα πάνω σε αυτό.

 

Σίγουρος γιατί το λέει καθαρά στο User's Manual...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...