Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>παιδια ερωτηση τα παπουτσια lee cooper canvas τα εχει παρει κανεις??</p>

<p>εγω σε allstar φοραω 9,5 σε uk νουμερο..λετε παλι για εκει να παω?</p>

<p> </p>

<p>π.χ.<a href="http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-canvas-low-mens-246153?colcode=24615322">http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-canvas-low-mens-246153?colcode=24615322</a></p>

 

σε all-star μποτάκι φοράω 8,5 uk - 42 eur , οπότε πήρα και lee cooper μποτάκι 8,5 uk αλλά είναι 42,5 eur και μου είναι λίγο μεγάλα, οπότε υπολόγισε μισό νουμερο μικρότερο (σε uk) από ότι φοράς σε all-star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφορουμιτες, μια ερωτηση "τεχνικης" φυσεως (αν εχει καποιος εμπειρια)... Εκανα πληρωμη με Paypal για 4 προϊοντα, ελαβα κανονικα μειλ απο το καταστημα για επικυρωμενη παραγγελια, αλλα δεν εκανα εγγραφη: επελεξα το express checkout. Εκ των υστερων γραφτηκα στο σαιτ (με το μειλ που ειναι συνδεδεμενο με το paypal) αλλα φυσικα δεν εχω εκει μεσα "ανοικτες" παραγγελιες.

 

Στο Paypal η πληρωμη ειναι pending και απ' ο,τι διαβασα στο μειλ επιβεβαιωσης της παραγγελιας, θα προχωρησει μονο οταν γινει dispatched η παραγγελια. Ποσο καιρο κανει αυτο; Μια ωρα; Μια μερα; Ποτε να περιμενω επιβεβαιωση της παραγγελιας (και, κατ' επεκταση, πληρωμη της); Εχω στειλει ηδη δυο μειλ στο καταστημα, αλλα δεν φημιζονται για τις απαντησεις τους...

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω αν ολα εχουν παει καλα. Εχω ξαναδοκιμασει παλιοτερα αγορα απο εκει, αλλα ειχε κρασαρει το σαιτ τους και δυο συνεχομενες (ιδιες) παραγγελιες δεν προχωρησαν ποτε! Αναγκαστηκα να μιλησω τηλεφωνικα με paypal για να τις "διαγραψω" αφου το sportsdirect δεν με "ηξερε"...

 

Εχει κανεις εμπειρια απο πληρωμη με express checkout (για παραγγελια χωρις εγγραφη);

 

Ευχαριστω για την προσοχη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 μέρες κάνουν να στείλουν την παραγγγελία

 

mail μια φορά που τους είχα στείλει για ένα πρόβλημα μου απάντησαν μετά από 1 μήνα, στείλε τους μήνυμα στο facebook, μου είχαν απαντήσει σε μερικές ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σχετικα αμεσα. Ειμαι λιγο ασχετος με το ΦΒ (πολεμιος γαρ), αλλα εχω εναν "ανωνυμο" λογαριασμο για τετοιες περιπτωσεις.

 

Ποσταρα οσα ειχα να τους πω τοσο στον τοιχο τους, οσο και σε μνμ. Ελαβα απαντηση μεσω μνμ (το κειμενο στον τοιχο διαγραφηκε αμεσα) που μου ελεγε να επικοινωνησω στο ταδε τηλ και να περιμενω οτι θα καθυστερησουν πεντε μερες να απαντησουν, ισως περισσοτερο σε μερες αιχμης.

 

Τζιφος με δυο λογια, αυριο θα βρω νεα αφορμη για να τους ξαναβαλω στην πριζα. Η επικοινωνια τους ειναι εντελως ερασιτεχνικη, χειροτερη κι απο υπαναπτυκτες χωρες.

 

Καλο βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σχετικα αμεσα. Ειμαι λιγο ασχετος με το ΦΒ (πολεμιος γαρ), αλλα εχω εναν "ανωνυμο" λογαριασμο για τετοιες περιπτωσεις.<br><br>Ποσταρα οσα ειχα να τους πω τοσο στον τοιχο τους, οσο και σε μνμ. Ελαβα απαντηση μεσω μνμ (το κειμενο στον τοιχο διαγραφηκε αμεσα) που μου ελεγε να επικοινωνησω στο ταδε τηλ και να περιμενω οτι θα καθυστερησουν πεντε μερες να απαντησουν, ισως περισσοτερο σε μερες αιχμης.<br><br>Τζιφος με δυο λογια, αυριο θα βρω νεα αφορμη για να τους ξαναβαλω στην πριζα. Η επικοινωνια τους ειναι εντελως ερασιτεχνικη, χειροτερη κι απο υπαναπτυκτες χωρες.<br><br>Καλο βραδυ.

με το συγκεκριμένο site είναι να μη σου τύχει κάποιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ εγραφα και κρασαρε ο μοτζιλα.

 

Ειναι αληθεια αυτο που λες φιλε μου, αλλωστε γραφω στο αρχικο μου ποστ την αρχικη μου εμπειρια. Εγραφα νεο μνμ στο ΦΒ και ξαφνικα ηρθε μειλ επιβεβαιωσης αποστολης. Τελος καλο, ολα καλα. Ενημερωτικα, λοιπον, αναφερω οτι γινεται express checkout κανονικα χωρις εγγραφη στο σαιτ, απλα δεν μπορεις να δεις την εξελιξη της παραγγελιας ΜΕΧΡΙ το dispatch. Ως τοτε απλα κανεις υπομονη, επειτα ερχεται tracking number και ολα ειναι οκ.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια pOLoS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια nofear μαρκα,απο νουμερα ειναι νορμαλ??

 

για μπλουζακια http://www.sportsdirect.com/no-fear-graphic-t-shirt-mens-594248

 

κ hoodies λεω.π..χ. http://www.sportsdirect.com/no-fear-over-the-head-hoody-mens-534036?colcode=53403618

Επεξ/σία από mertaghon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, μερικές ερωτήσεις και από μένα. Θα παραγγείλω παπούτσια Lee Cooper και συγκεκριμένα αυτά  http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-vari-stripe-lo-mens-trainers-114105?colcode=11410541, το νούμερο που φοράω είναι 41 αν είναι φαρδύ σχεδιασμός ή 42 στα περισσότερα. Άρα να πάω για το νούμερο 8 εκεί? Επίσης έχοντας επιλέξει τι θέλω εδώ και 2-3 μέρες σήμερα παρατήρησα ότι ανέβηκαν οι τιμές σε σχεδόν όλα τα προϊόντα 120 ευρώ περίπου. το παρατήρησε κάποιος άλλος αυτό? 

 

edit τελικά δεν συμβαίνει αυτό που ανάφερα παραπάνω απλά η ισοτιμία τους δεν είναι η καλύτερη! Μόλις επέλεξα άλλο νόμισμα επανήλθαν οι τιμές όπως τις είχα υπολογίσει. Απλά θέλω βοήθεια για το νουμεράκι. Επίσης για tshirt  τι νούμερο να πάρω για 1.75 και 90 κιλά? Λέω για L. οι περισσότερες μπλούζες μου είναι L. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα p_under. Η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν θα εισαι σιγουρος με τα νουμερα, διοτι π.χ. τα Lee παπουτσια δεν ειναι διαδεδομενα στην αγορα και ισως εχουν διαφορετικη γραμμη. Απο φιλο που εχει αγορασει (και κανω μεσω εκεινου τις παραγγελιες μου κι εγω), τα Karrimor εχουν ιδια γραμμη με τα γνωστα αθλητικα παπουτσια (nike, adidas κλπ), αλλα για Lee δεν μπορω να σε βοηθησω.

 

Στα μπλουζακια υπαρχει παλι το ιδιο θεμα, αυτο της γραμμης. Σε ο,τι αφορα στο υψος/βαρος ειμαστε σχετικα κοντα, οποτε θα σου ελεγα να παρεις L. Υπαρχουν, ωστοσο, περιπτωσεις προϊοντων που μονο προς τα κατω εχω δει διαφορα (ηθελα μικροτερο νουμερο) και αυτο δεν ισχυει για προϊοντα που εχω αγορασει εγω, αλλα ο φιλος ή η συζυγος μου. Προς τα πανω ποτε, συνεπως το χειροτερο που μπορεις να "παθεις" ειναι στενεμα/κοντυμα αν αξιζει τον κοπο.

 

Γενικα να θυμασαι οτι θα μεινεις τοσο ευχαριστημενος απο τις αγορες σου εξαιτιας των χαμηλων τιμων, που ακομα κι αν υπαρξει αστοχια σε μερικα προϊοντα, παλι φτηνοτερα θα σου εχουν ερθει. Παραλληλα, τα μεγαλυτερα/μικροτερα προϊοντα μπορεις να τα χαρισεις σε συγγενεις ή φιλους, δεν εγινε και τπτ.

 

Μην αλλαζεις σε κανενα σαιτ τις ισοτιμιες, πληρωνε με λιρες κι ασε την τραπεζα να κανει τη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια με τις ισοτιμιες τι παιζει?

Ευρω και λιρες βγαζει την ιδια τιμη ''αριθμητικα'', ενω σε δολλαρια αλλαζει κανονικα.

 

Παιζει λετε αν βαλουμε την ισοτιμια σε ευρω και εφοσον δεν κανει την μετατροπη να τα παρουμε φθηνοτερα? Το εχει κανει κανενας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει λετε αν βαλουμε την ισοτιμια σε ευρω και εφοσον δεν κανει την μετατροπη να τα παρουμε φθηνοτερα? Το εχει κανει κανενας?

 

έχει ειπωθεί και πιο πριν, αγοράζουμε με τιμές σε ευρώ. αν το κάνεις θα το δεις

στην ουσία βγαίνουμε κερδισμένοι εμείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας δωσω τα φωτα μου παιδια!

 

ειμαι 1,86,76 κιλα,λεπτος,ψιλογυμνασμενος,με μετριες προς φαρδιες πλατες για τα κιλα μου(παιζει ρολο στην επιλογη μου m η large..)

 

παμε  http://www.sportsdirect.com/no-fear-graphic-junior-t-shirt-594254      μιντιουμ  στενο παιδια,αλλα φοριεται(στα κιλα μου καποιος που δεν πολυγυμναζεται για την τιμη του το παιρνει,ανετο κ στην κοιλια)

 

www.sportsdirect.com/no-fear-button-hoody-mens-534075?colcode=53407526 ,λαρτζ,στενο στυλ,πλατες ψιλοοριακα ειναι, και μακρυυ,αλλα οριακα ανεκτο μηκος,πολυυυ καλοοο,εδω 70+θα δινα,αλλα ξαναλεω στενο στυλ,σαν ζακετα και  ζεστη

 

http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-pocket-t-shirt-mens-594907?colcode=59490726   λαρτζ ,καλο παιδια,πεφτει ωραια και σε αναδυκνυει,οχι για κοιλουμπες γιατι ειναι στενο στυλ,αλλα ανετο,μια χαρα,παρτε το κατεμε

 

http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-basic-zip-through-hoody-mens-538190?colcode=53819025   λιγο μακρυ,λιιιιγο για πιο γεματουληδες,αλλα λογω πλατων μου κανει,ανετο,ζεστο,καλη ποιοτητα ,παρτε το ναι,αλλα υποψιν ειμαι μαυρομαλλης σαν το παιδι που το φορα στην φωτο τους κ ειναι πολυυυυ λευκο,αν με πιανετε,που με δειχνει μαυρο εμενα,εφυγε για φιλο.

 

(για κανενα λογο δεν παιρνει την διευθυνση,αμα googlarete sportsdirect slazenger hoodie ,το μαυρο ειναι που λεει Fleece Hoody Mens με 6 ευρω..)λαρτζ αποτυχια σε μεγεθος,ειναι πολυυυυυ φαρδυ σε ωμους για μενα,κ λιγακι στην κοιλια,ΤΕΛΕΙΟ ΥΛΙΚΟ,ζεστο,η καλυτερη ποιοτητα αποσα μου ηρθαν,για 6 ευρω,ΠΑΡΑΝΟΙΑ!!παρτε το με προσοχη στα νουμερα.

 

http://www.sportsdirect.com/everlast-boxing-t-shirt-mens-632745?colcode=63274526 se medium τελειο,λιγαααααακι στενο,αλλα ανετο

 

TC Kobe M65 Jacket Mens της nike σε λαρτζ σαν αντιανεμικο,λιγο φουστιτσα μου κατσε..λογω φαρδους στην κοιλια,αλλα το μιντιουμ απο φιλο το δοκιμασα,στις πλατες δεν,...

 

ουφ βαρεθηκα αλλα τα εγραψα.ρωτηστε με οτι θελετε

 

παιδες ολοι ετσι να τα γραφουμε για να βοηθαμε πολυ τις αγορες των αλλων!! :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...