Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το comrade καλο, χρυσο,  αλλα παιδεμα! Εχω δουλεψει πανω του! Οταν θα βαλεις καρτα γραφικων , μπορει να περασει απο τα αριστερα το 8pin του επεξεργαστη. Οντως δεν εχει σωστη οπη το κουτι αυτο. 

Αλλα και ετσι καλα ειναι. Θελει πολυ περισσοτερο ιδρωτα μπας και καταφερεις και κρυψεις στην πλατη της μητρικης τα καλωδια... Ωραιο ομως κατα τ'αλλα! :D

Σε ευχαριστώ πολύ! :D

 

Το 8pin δεν το είχα βάλει απο τα αριστερά γιατί το original του psu δεν χωρούσε απο την τρύπα. Τωρα αυτό το λευκό που έχω χωράει αλλα αμα δείς το έχω βάλει πάνω απο το 24pino για να το καλύψει και να μην φαίνονται τα παρδαλά του χρώματα! :P Οσο για το κρύψιμο μάλλον θα κάνω αυτό που είδα στο λινκ που παρέθεσα πιο πάνω, να φτιάξω κατι για να τα κρύψω, ήταν καλή ιδέα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν "το'χεις " το θεμα , καντο μονο σου ή πηγαινε το καπου να σου βγει φτηνα! Εμενα εχει καλυπτρα το κουτι και δε την χρησιμοποιω, γιατι ειμαι ανωμαλος :P :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και το δικό μου. Προς το παρών χωρίς GPU αφού θέλω να δωσω καλά χρήματα και περιμένω λίγο ακόμα, όπως και για την ψύκτρα μαλλον θα αλλαχτεί με κατι καλύτερο αφου την πήρα σε τρελή προσφορά, αλλα τώρα θέλω να κάνω λίγο overclocking. Ακούω εντυπώσεις :-D :-D

Σκέφτομαι να πάρω την ίδια μητρική αλλά με προβληματίζει λίγο το χρώμα,καφετίζει λίγο ή η κάμερα το δείχνει έτσι.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω την ίδια μητρική αλλά με προβληματίζει λίγο το χρώμα,καφετίζει λίγο ή η κάμερα το δείχνει έτσι.

Οχι δεν καφετίζει :P Ασπρο μαυρο είναι. Ασε που για τα λεφτά της είναι οτι καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν καφετίζει :P Ασπρο μαυρο είναι. Ασε που για τα λεφτά της είναι οτι καλύτερο!

Είμαι μεταξύ αυτής και της Krait με κληση σε αυτήν μιας και έχει την καλύπτρα πισω καθώς και ανθρώπινα sata connectors σε αντίθεση με την krait.Άλλη ασπρόμαυρη σε αυτή την τιμή ή πιο κάτω δεν έχω βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μεταξύ αυτής και της Krait με κληση σε αυτήν μιας και έχει την καλύπτρα πισω καθώς και ανθρώπινα sata connectors σε αντίθεση με την krait.Άλλη ασπρόμαυρη σε αυτή την τιμή ή πιο κάτω δεν έχω βρει.

Ναι και εγω ανάμεσα σε αυτές ήμουν και τελικά πήρα αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω ανάμεσα σε αυτές ήμουν και τελικά πήρα αυτή.

Και εγώ αυτήν με κόβω.Άσπρες ραμ να δω που θα βρώ.Mόνο κάτι απαράδεκτες Gail luce whatever με led ninja μάτια κλπ βρίσκω και λεφτά για dominator(που πάνε αστέρι σε αυτήν την μητρική με τα ασημένια heat spreaders) δεν έχω..με βλέπω για σπρέι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτήν με κόβω.Άσπρες ραμ να δω που θα βρώ.Mόνο κάτι απαράδεκτες Gail luce whatever με led ninja μάτια κλπ βρίσκω και λεφτά για dominator(που πάνε αστέρι σε αυτήν την μητρική με τα ασημένια heat spreaders) δεν έχω..με βλέπω για σπρέι...

 

Εγω πήρα κόκκινες Vengeance, μεγάλο λάθος αλλα τσιγκουνεύτικα τότε τα +5 ευρώ που είχαν οι μαυρες Vengeance. Γιατί δεν παίρνεις μαυρες? πάνε πολύ με το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πήρα κόκκινες Vengeance, μεγάλο λάθος αλλα τσιγκουνεύτικα τότε τα +5 ευρώ που είχαν οι μαυρες Vengeance. Γιατί δεν παίρνεις μαυρες? πάνε πολύ με το σύστημα.

Είχα μαύρες στο παρόν σύστημα και μπλέ αλλά τεράστια στο δικό μου μάτι η διαφορά με τις άσπρες.

Σκέφτομαι και αυτές https://www.skroutz.gr/s/7989896/G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-2400MHz-F4-2400C15D-16GVS.html

αλλά είναι ασημί και δεν έχω βρεί βίντεο να δω πόσο για πόσο ασημί μιλάμε.Στην εικόνα φαίνονται σχεδόν άσπρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαστε καμια φωτο,μονο λογια ειστε.40 σελιδες για μια μητρικη...

Ορίστε.Στα τελευταία του πρίν φύγω για skylake.Άλλαξα ένα φαν και σάτα καλώδια για να μην πει κανείς είνα ίδιο με αυτό 30 σελίδες πίσω :P

 

 

Untitled51.jpg34000.jpg

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε.Στα τελευταία του πρίν φύγω για skylake.Άλλαξα ένα φαν και σάτα καλώδια για να μην πει κανείς είνα ίδιο με αυτό 30 σελίδες πίσω :P

 

 

Untitled51.jpg34000.jpg

 

 

 

Ποίημα είναι ρε φίλε εγώ θα το κρατούσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος Albilosha, αλλα πως και σε skylake? Με την εννοια δεν θα θεωρείτε αναβάθμιση απο 4790 :)

Απάντησε ο alldaynews :( μικρόβιο αλλαγής απλά.Αν και σε gaming απο τα benchmarks ο 6600Κ είναι μπροστά απο 4790(κλειδωμένο) όχι ότι με νοιάζει αυτό βέβαια καθώς δεν με νοιάζουν τα γραφικά.Bασικά απο benchmark σε πολλά παιχνίδια είναι μπροστά και απο 4790Κ.

Αλλά περισσότερο επειδή θέλω να ασχολούμαι και μου αρέσουν οι μητρικές σε skylake + ότι θέλω να βάλω custom loop οπότε θέλω έναν ξεκλείδωτο cpu για να έχει και ένα νόημα το loop.Που φυσικά αυτό θα οδηγήσει και σε άλλη gpu που να πέρνει waterblock.....Μέχρι να μου περάσει να πάω σε ένα απλό σύστημα αντάξιο τον πολύ μικρών απαιτήσεων σε gaming/editing που πραγματικά έχω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...