Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα μαύρες στο παρόν σύστημα και μπλέ αλλά τεράστια στο δικό μου μάτι η διαφορά με τις άσπρες.

Σκέφτομαι και αυτές https://www.skroutz.gr/s/7989896/G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-2400MHz-F4-2400C15D-16GVS.html

αλλά είναι ασημί και δεν έχω βρεί βίντεο να δω πόσο για πόσο ασημί μιλάμε.Στην εικόνα φαίνονται σχεδόν άσπρες.

Δεν ξέρω, μου φαίνονται πολύ ασημί και δεν εχω και σε εκτίμηση τις gskill.. αυτες που έχεις στο τωρινό σύστημα είνια πανέμορφες. Επίσης μπορείς να μου πείς απο πού πήρες τα extender ασπρα καλώδια? γιατι εγω ένα 8πινο πήρα και μ πιάσαν τον κώλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω, μου φαίνονται πολύ ασημί και δεν εχω και σε εκτίμηση τις gskill.. αυτες που έχεις στο τωρινό σύστημα είνια πανέμορφες. Επίσης μπορείς να μου πείς απο πού πήρες τα extender ασπρα καλώδια? γιατι εγω ένα 8πινο πήρα και μ πιάσαν τον κώλο :P

Ειχα και gskill και δεν ειχα θεμα ουτε εχω ακουσει κατι. Lifetime εχουν

οποτε δεν υπαρχει φοβος. Οσο για τις ασπρες για καποιο λογο δεν υπαρχουν σε ddr4 Εστειλα και στην kingston να δω αν ειναι στα αμεσα σχεδια να βγαλουν αλλα πηρα αρνητικη απαντηση.

Δεν βγαζει νοημα να υπαρχουν τοσες μητρικες 1151 ασπρες και να υπαρχουν τοσο λιγες ραμ.

Περιμενω να βγει κανα βιντεο στη φορα να δω ποσο ασημι ειναι.

Τα extentions απο eshop. Παντου ακριβα ειναι 6-7 τα 8πιν και κανα 10ρι το 24 ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και gskill και δεν ειχα θεμα ουτε εχω ακουσει κατι. Lifetime εχουν

οποτε δεν υπαρχει φοβος. Οσο για τις ασπρες για καποιο λογο δεν υπαρχουν σε ddr4 Εστειλα και στην kingston να δω αν ειναι στα αμεσα σχεδια να βγαλουν αλλα πηρα αρνητικη απαντηση.

Δεν βγαζει νοημα να υπαρχουν τοσες μητρικες 1151 ασπρες και να υπαρχουν τοσο λιγες ραμ.

Περιμενω να βγει κανα βιντεο στη φορα να δω ποσο ασημι ειναι.

Τα extentions απο eshop. Παντου ακριβα ειναι 6-7 τα 8πιν και κανα 10ρι το 24 ελεος.

Για δες αυτές εδω . Τις έχω δει πανω σε sabertooth και τα σπάνε .

http://www.avexir.com/product/raidenspec-ddr4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και gskill και δεν ειχα θεμα ουτε εχω ακουσει κατι. Lifetime εχουν

οποτε δεν υπαρχει φοβος. Οσο για τις ασπρες για καποιο λογο δεν υπαρχουν σε ddr4 Εστειλα και στην kingston να δω αν ειναι στα αμεσα σχεδια να βγαλουν αλλα πηρα αρνητικη απαντηση.

Δεν βγαζει νοημα να υπαρχουν τοσες μητρικες 1151 ασπρες και να υπαρχουν τοσο λιγες ραμ.

Περιμενω να βγει κανα βιντεο στη φορα να δω ποσο ασημι ειναι.

Τα extentions απο eshop. Παντου ακριβα ειναι 6-7 τα 8πιν και κανα 10ρι το 24 ελεος.

Ασε ναι και εγω skroutz που εψαξα πάλι τόσο κάνουν τραγικό. Είχα δεί εναν τέλειο οδηγό για να τα κάνεις μόνος σου αλλα νομίζω οτι θέλει να δουλεύεις 3 μέρες μερα νύχτα για να τα κάνεις και "αν" βγούν καλά. :P

Ναι ντάξ δεν είπα οτι βγάζουν προβλήματα οι Gskill απλα μαλλον μου έχουν κάτσει στραβά. Γενικά, μέχρι και πρίν τα skylake δεν χρησιμοποιοντουσαν τόσο οι DDR4 οπότε τώρα είναι που ανεβαίνουν και πιστεύω οτι όλο και κάποιος θα βγάλει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες αυτές εδω . Τις έχω δει πανω σε sabertooth και τα σπάνε .

http://www.avexir.com/product/raidenspec-ddr4.html

Τις έχω δει.Δεν θυμάμαι ποιος τις έκανε review,o Linus ίσως δεν θυμάμαι.Αλλά πέραν του ότι δεν την ξέρω καν την εταιρία και δύσκολο να τις βρώ δεν μου αρέσουν αυτές με φωτισμό.Eλλάδα υπάρχουν οι Geil Luce που είανι στο ίδιο μοτίβο,λευκές μπλέ με λέντ στην κορυφή.Ευχαριστώ πάντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί δεν κοιτάς και προς Γερμανία μεριά μήπως και τις βρεις? Παίζει να είναι πιο φθηνές από το Ελλαδιστάν :)

έχουν λυθεί τα θέματα με τα capital controls.? Τελυταία φορά που ήθελα αγορά δεν με άφηνε :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουν λυθεί τα θέματα με τα capital controls.? Τελυταία φορά που ήθελα αγορά δεν με άφηνε :/

το Lian Li και από caseking.de και από Hardwareversand.de και από Alternate.de κανονικά το στέλνουν Ελλάδα. Ως και με email ενημέρωση είχα από τους γερμανοτσολιάδες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Lian Li και από caseking.de και από Hardwareversand.de και από Alternate.de κανονικά το στέλνουν Ελλάδα. Ως και με email ενημέρωση είχα από τους γερμανοτσολιάδες :P

To θέμα δεν είναι αν το στέλνουν αλλά αν μπορείς να πληρώσεις μέσω της κάρτας.Με τι κάρτα έκανες την αγορά.? Απευθείας με κάρτα ή μέσω paypal.? Εγώ θα δοκιμάσω το revolut που είπε παραπάνω ο φίλος παρόλο που είδα πως έχει λίγη δουλειά και αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφτασε το Corsair 240 στα χερια μου (επιτελους).  

 

Εχω κολλησει στο πως να συνδεσω τα μπροστινα φανακια μιας και δεν υπαρχουν 3πιν θυρας στην μητρικη μου παρα μονο μια. Εχετε καμια ιδια?

 

Mια φωτο απο μεσα προς το παρον. :P

https://www.dropbox.com/s/rp04dm6jbxuulc9/20160114_194436.jpg?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφτασε το Corsair 240 στα χερια μου (επιτελους).  

 

Εχω κολλησει στο πως να συνδεσω τα μπροστινα φανακια μιας και δεν υπαρχουν 3πιν θυρας στην μητρικη μου παρα μονο μια. Εχετε καμια ιδια?

cab-462.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαινω αγορα να παρω :P Το πλαισιο λες να εχει? Και πως το ζηταω βασικα?

3 pin fan splitter

 

Και το eshop έχει αν θες να σου δώσω λινκ :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...