Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lefstef είπε

αυτό που δεν μου αρέσει, ότι έδωσες πόσα χιλιάρικα, αλλά έβαλες ένα ανεμιστήρα 5€ 😊

έχω βάλει στο ίδιο κουτί πριν 2 χρόνια noctua chromax και ο θόρυβος ήταν περισσότερος και οι θερμοκρασίες στο chipset, nvme και ram ήταν χειρότερες μπες στο skroutg να το δεις οι συγκεκριμένοι δουλεύουν καλύτερα στο συγκεκριμένο κουτί που είναι medium size.επισης έβγαλα την συγκεκριμένη υδροψυξη , εχτές και έβαλα artic Liquid 240 , όχι ότι είναι καλύτερη αλλά έχει τον μισό θόρυβο και 3 με 4 βαθμούς χειρότερη θερμοκρασία στην CPU , πολύ καλή βέβαια η deepcool σάν απόδοση, αλλά πολλά τα db και το fan curve δεν δουλεύει σωστά με την μητρική μου με τα φανακια που έχει η συγκεκριμένη υδροψυξη, έχουν και άλλοι θέμα με την συγκεκριμένη και τις MSI mobo.

1 ώρα πριν, D1mm1s είπε

Λίγο PC στην κάρτα γραφικών σου   :P

Η ψήκτρα του cpu ποια είναι?

λίγο, εννοείς μικρό στο μέγεθος φαίνεται μπροστά στην κάρτα , ναι φαίνεται λίγο στο Corsair 4000D,Deepcool LT520 είναι η συγκεκριμένη υδροψυξη  και λένε αλήθεια στα reviews ότι ρίχνει σε πολλές 360αρες .

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Raijintek Paean C7

Ενα όμορφο και ευρύχωρο κουτί που θυμίζει πολύ το Lian Li o11 mini. Νομιζω στα 65 ευρω που κοστίζει ειναι μια πολυ καλή επιλογή!!!

Σύντομα θα το ξαναδείτε με custom loop και μερικές αισθητικές παρεμβάσεις!!!

 

PXL_20230709_180232765-01_copy_2324x2324.jpg

PXL_20230709_175849154-01_copy_2184x2184.jpg

PXL_20230709_182222542-01_copy_2305x2305.jpg

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nick0lis είπε

Οι σωλήνες του νέρου θα ήταν προτιμότερο να ήταν από την άλλη μεριά να μην ακουμπάνε τον ανεμιστήρα ή δεν έχει σημασία ;

δεν ακουμπάνε απλά η λήψη της φωτογραφίας δείχνει να ακουμπάνε, το ίδιο πράγμα είναι, μπορεί για αισθητικούς λόγους να φαίνεται καλύτερο από την άλλη μεριά,και εγώ από την άλλη τους βάζω απλά είπα να έκανα την εξαίρεση για μία ημέρα αφού την έβγαλα τελικά και έβαλα την Artic.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Είδα ΑΙΟ της σειράς και λέω "πάει,χάλασε κι'αυτός..."

Χαχαχα.....Το εστησα προσωρινά μέχρι να ετοιμασω τα πράγματα που θέλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panzaxa είπε

Καλησπερα ποιο μαγαζι το εχει ?

Αν εννοεις το c7 δυστυχως κανενα αυτη τη στιγμη.To ειχε το egate στα 63 ευρω αλλα τωρα πια δεν υπαρχει ,αν και ειναι σχετικα καινουριο κουτι.Ακομα κ σε μεγαλα μαγαζια του εξωτερικου ειναι out of stock.Πιστευω θα ξαναφερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dalain είπε

Αν εννοεις το c7 δυστυχως κανενα αυτη τη στιγμη.To ειχε το egate στα 63 ευρω αλλα τωρα πια δεν υπαρχει ,αν και ειναι σχετικα καινουριο κουτι.Ακομα κ σε μεγαλα μαγαζια του εξωτερικου ειναι out of stock.Πιστευω θα ξαναφερουν

ευχαριστω

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2023 στις 3:30 ΜΜ, lefstef είπε

αυτό που δεν μου αρέσει, ότι έδωσες πόσα χιλιάρικα, αλλά έβαλες ένα ανεμιστήρα 5€ 😊

Ο συσγκεκριμενος "ανεμιστηρας των 5€" ας μου επιτραπει η εκφραση κατουραει τους χρυσοπληρωμενους Noctua black swap που εβαλα σε Meshify C πισω απο πυκνο φιλτρο προσοψης και εξηγουμαι:

1) Οι arctic εβγαζαν μεγαλυτερη στατικη πιεση σε 300-400rpm χαμηλοτερα.

2) Ο συντονισμος και ο θορυβος στο συγκεκριμενο "πνιγμενο" απο το φιλτρο κουτι, ηταν πολυ λιγοτερος με τους Arctic

3) Ο ενας εκ των τριων arctic πεταξε λιγο απο το λιπαντικο του ηδη απο τον 1ο μηνα χρησης.

Με 3 φωτογραφιες και ενα ticket στην Arctic, μου εστειλαν οχι ΕΝΑΝ αλλα ΤΡΕΙΣ ιδιους με DHL στο σπιτι μου καθως μου ειπαν πως επειδη ανηκουν στην ιδια παρτιδα, ισως να εμφανισουν θεμα και οι αλλοι 2.

Αφου ξεκουμπωσα απο τον αξονα το προβληματικο ανεμιστηρακι, διαπιστωσα πως απλα ειχαν μαλλον βαλει παραπανω απο αυτο το "γρασσο" με αποτελεσμα να το φτυσει απο το τσιμουχακι. 10 μηνες σχεδον μετα, ειμαι ακομα με τα 3 ανεμιστηρακια της 1ης τοποθετησης και τα αλλα 3 καβατζα στο κουτι τους αχρησιμοποιητα.

 

Δεν ειναι ολα τα ανεμιστηρακια ιδια για ολες τις χρησεις ουτε τα αποτελεσματα τους σε καθε κουτι πανομοιοτυπα.

Για τα λεφτα τους οι Arctic ειναι οτι πιο τιμιο υπαρχει και τον ανταγωνισμο που κοιμοταν επι χρονια τον υπνο του δικαιου, τον πλησιασαν αρκετα imho.

  • Like 10
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, >>Morpheus>> είπε

Ο συσγκεκριμενος "ανεμιστηρας των 5€" ας μου επιτραπει η εκφραση κατουραει τους χρυσοπληρωμενους Noctua black swap που εβαλα σε Meshify C πισω απο πυκνο φιλτρο προσοψης και εξηγουμαι:

1) Οι arctic εβγαζαν μεγαλυτερη στατικη πιεση σε 300-400rpm χαμηλοτερα.

2) Ο συντονισμος και ο θορυβος στο συγκεκριμενο "πνιγμενο" απο το φιλτρο κουτι, ηταν πολυ λιγοτερος με τους Arctic

3) Ο ενας εκ των τριων arctic πεταξε λιγο απο το λιπαντικο του ηδη απο τον 1ο μηνα χρησης.

Με 3 φωτογραφιες και ενα ticket στην Arctic, μου εστειλαν οχι ΕΝΑΝ αλλα ΤΡΕΙΣ ιδιους με DHL στο σπιτι μου καθως μου ειπαν πως επειδη ανηκουν στην ιδια παρτιδα, ισως να εμφανισουν θεμα και οι αλλοι 2.

Αφου ξεκουμπωσα απο τον αξονα το προβληματικο ανεμιστηρακι, διαπιστωσα πως απλα ειχαν μαλλον βαλει παραπανω απο αυτο το "γρασσο" με αποτελεσμα να το φτυσει απο το τσιμουχακι. 10 μηνες σχεδον μετα, ειμαι ακομα με τα 3 ανεμιστηρακια της 1ης τοποθετησης και τα αλλα 3 καβατζα στο κουτι τους αχρησιμοποιητα.

 

Δεν ειναι ολα τα ανεμιστηρακια ιδια για ολες τις χρησεις ουτε τα αποτελεσματα τους σε καθε κουτι πανομοιοτυπα.

Για τα λεφτα τους οι Arctic ειναι οτι πιο τιμιο υπαρχει και τον ανταγωνισμο που κοιμοταν επι χρονια τον υπνο του δικαιου, τον πλησιασαν αρκετα imho.

είναι εύκολο να δώσεις κάποιο Link από τα fanακια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...