Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
13 λεπτά πριν, mandragoraSCR είπε

+1 για το Λανκουλ

Έγινε, θα κοιτάξω να ανεβάσω και με το Lancool 216 μου φαίνεται δεν έχω ανεβάσει με αυτό το case.

Lian Li Lancool 216 Black.

20230602165649_1feb3f16.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ICE-T είπε

Corsair 3000D Airflow Black, τον άλλο μήνα Fractal Torrent η Lancool 3 με 420 radiator 

IMG_20230818_183423.jpg

Το Torrent είναι πανέμορφο αλλα κακο κουτί,πολυ πλαστικουρα και πολύ χάλια χώροι.... Όπως το πήρα το έδωσα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, dalain είπε

Το Torrent είναι πανέμορφο αλλα κακο κουτί,πολυ πλαστικουρα και πολύ χάλια χώροι.... Όπως το πήρα το έδωσα....

κάτι έχω διαβάσει για το πλαστικό που έχει χρησιμοποιηθεί στο κουτί, ευχαριστώ για την ενημέρωση μιας και το είχες, συνήθως αποφεύγουν να τα επισημάνουν αυτά στα κανάλια,εγώ ότι review αφήνω στο skroutg τα γράφω αναλυτικά αλλά μου κάνουν σχέδια τώρα τελευταία και μου ζητάνε τις αποδείξεις για ότι προϊόντα γράφω παρότι φαίνονται από ποίο καταστήματα είναι+κάτι με τους έμπειρους users 😂με 10 προϊόντα όλα και όλα που έχουν αφήσει αξιολόγηση και άλλα που δεν είναι της στιγμής,θα τους ρίξω μαύρο και θα γράφω στο best price.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

κάτι έχω διαβάσει για το πλαστικό που έχει χρησιμοποιηθεί στο κουτί, ευχαριστώ για την ενημέρωση μιας και το είχες, συνήθως αποφεύγουν να τα επισημάνουν αυτά στα κανάλια,εγώ ότι review αφήνω στο skroutg τα γράφω αναλυτικά αλλά μου κάνουν σχέδια τώρα τελευταία και μου ζητάνε τις αποδείξεις για ότι προϊόντα γράφω παρότι φαίνονται από ποίο καταστήματα είναι+κάτι με τους έμπειρους users 😂με 10 προϊόντα όλα και όλα που έχουν αφήσει αξιολόγηση και άλλα που δεν είναι της στιγμής,θα τους ρίξω μαύρο και θα γράφω στο best price.

Εγω οταν βγήκε το ερωτευτηκα γιατί ειναι πανέμορφο.Το πηρα από αγγελία εδω μεσα και έφαγα μεγάλο ξενερωμα οσο το επεξεργαζομουν.... Και ειχα δει κ διαβάσει άπειρα reviews....αλλα την πάτησα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, akis23 said:

Phanteks NV7 το δικό μου PCακι.

20230720_173310.jpg

Μιας και το περιμένω και κάνω σχέδια.. για 1 radiator 360(custom-cpu) και έχουμε και πανόμοιες gpu δεν θα ήταν καλύτερα το rad αν μπει πλάγια intake?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ShooterX said:

Μιας και το περιμένω και κάνω σχέδια.. για 1 radiator 360(custom-cpu) και έχουμε και πανόμοιες gpu δεν θα ήταν καλύτερα το rad αν μπει πλάγια intake?

Νομιζω οτι για custom loop, η καινοτομια του κουτιου ειναι οτι επιτρεπει στο πανω μερος ενα πολυ παχυ ψυγειο και μαλιστα σε διαταξη push-pull, διχως προβλημα χωρου. Εγω αντικατεστησα το 011 XL (το οποιο εχει καλυτερο cable management ) γιατι δεν εχει την ασχημη μπαρα εκει που ενωνονται τα γυαλινα panels και κυριως γιατι κρυβει τα καλωδια που συνδεονται στο μηχανημα.

20230819_163036.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, akis23 said:

Νομιζω οτι για custom loop, η καινοτομια του κουτιου ειναι οτι επιτρεπει στο πανω μερος ενα πολυ παχυ ψυγειο και μαλιστα σε διαταξη push-pull, διχως προβλημα χωρου. Εγω αντικατεστησα το 011 XL (το οποιο εχει καλυτερο cable management ) γιατι δεν εχει την ασχημη μπαρα εκει που ενωνονται τα γυαλινα panels και κυριως γιατι κρυβει τα καλωδια που συνδεονται στο μηχανημα.

20230819_163036.jpg

Εγω θα αντικαταστήσω το 5 χρονών 011D.. Το βαρέθηκα... επίσης δεν χωράει την gpu σε οριζόντια θέση.. βαρέθηκα και το vertical..+ αγορά που χρειάζεται pcie4 καλώδιο..

Από radiators εχω 2x360..Το 60αρι της alphacool και το 30αρι της EK Quantum S360(στο κουτί του ακόμη, το είχα αγοράσει για να το βαλω στο 011d)..

Λέω να μην πάω σε custom gpu για τώρα.. οπότε ακόμη και το 30αρι αρκεί πιστεύω για το cpu μόνο..

Με αυτό το σενάριο : cpu νερο - gpu αέρα (η 4080 μου πχ 320watt μέσα στο case) και χρήση 1 radiator μόνο, πιστεύω θα είναι καλύτερα να μπει πλάγια intake το radiator απο το να μπει πάνω να βγάζει και να περνάει ο ζεστος αέρας της gpu απο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/8/2023 στις 3:01 ΜΜ, ShooterX είπε

Μιας και το περιμένω και κάνω σχέδια.. για 1 radiator 360(custom-cpu) και έχουμε και πανόμοιες gpu δεν θα ήταν καλύτερα το rad αν μπει πλάγια intake?

Εγω εχω κανει δοκιμες με το κουτι μου και θα πω οτι οι περισσοτεροι κινουνται λαθος στο setup με αυτου του ειδους κουτια.

Ολοι βαζουν τα κατω και πλαγια fans να βαζουν αερα και τα πανω πισω να βγαζουν με αποτελεσμα να εχεις οκ θερμοκρασια στην καρτα αλλα χειροτερη στη cpu απο οτι θα μπορουσες καθως αναγκαζεις το ψυγειο να τραβαει ζεστη.

Αν βαλεις τα πανω του ψυγειου intake τα κατω intake , τα φανς στην πλατη του κουτιου και τα πισω να βγαζουν πετυχαινεις το καλυτερο αποτελεσμα για ψυξη σε cpu και gpu.

Spoiler

Screenshot_20230820_163951_Gallery.jpg.34a584cc7fc873868ba7b511e8ced99b.jpg

Screenshot_20230820_163453_Gallery.jpg.5bc847ab0d15609249027c3c33e43e12.jpg

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Εγω εχω κανει δοκιμες με το κουτι μου και θα πω οτι οι περισσοτεροι κινουνται λαθος στο setup με αυτου του ειδους κουτια.

Ολοι βαζουν τα κατω και πλαγια fans να βαζουν αερα και τα πανω πισω να βγαζουν με αποτελεσμα να εχεις οκ θερμοκρασια στην καρτα αλλα χειροτερη στη cpu απο οτι θα μπορουσες καθως αναγκαζεις το ψυγειο να τραβαει ζεστη.

Αν βαλεις τα πανω του ψυγειου intake τα κατω intake , τα φανς στην πλατη του κουτιου και τα πισω να βγαζουν πετυχαινεις το καλυτερο αποτελεσμα για ψυξη σε cpu και gpu.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_20230820_163951_Gallery.jpg.34a584cc7fc873868ba7b511e8ced99b.jpg

Screenshot_20230820_163453_Gallery.jpg.5bc847ab0d15609249027c3c33e43e12.jpg

 

σταματα να ανεβάζεις θα με αναγκάσεις να κόψω το γραφείο για να πάρω το ίδιο κουτί :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...