Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μία ανανέωση στο κουτί.....Μπήκαν 4 Χ Τ30 μπροστά στην aio της gpu (αντικατέστησαν κάτι παλιά που είχα)......νέα aio για cpu της msi..... MEG CORELIQUID S280 με 2 fans toughfan14 pro να την παγώνουν.....αντικαταστάθηκε ανεμιστήρας εξάτμισης αλλά και ανεμιστηράς εισαγωγης πατώματος από Toughfan 14 ....

3.jpg

1.jpg.a8d41faa0ee5ed79931212025d401bfd.jpg

2.jpg.fdb25d96426a7b76f8592919be28000e.jpg

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ είναι το μικρό μου σαπιόκουτο, πολύ mid-range, but it's honest work.
Πριν ένα μήνα μπήκε η καινούργια 6700xt, ερχόμενος από 1060 6GB, άλλα επίπεδα πρόσφυσης
 

IMG_20231022_232202.jpg

Επεξ/σία από Teos25
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Χρήστος15 said:

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχει κάποιος το Phanteks NV5 να μας πει την γνώμη του?

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο Lian li o11 dynamic.

Πέρασε από τα χέρια μου το μαύρο αν και δεν στηθηκε για Gaming αλλά αερόψυκτος ο CPU με υδρόψυκτη 4090 (MSI) για χρήση σε ιατρική έρευνα. Εμενα μου φάνηκε τεράστιο χωρίς κανέναν λόγο. Θα μπορούσε να ήταν χρησιμο το μεγεθός του, αν ειχε έτοιμη υποδοχή για να πάρει 2ο PC με ITX και διπλά τροφοδοτικά αλλά, δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Ειδα πολλά αχρειαστα εξτρα που ειχε και που ανεβαζαν την τιμη χωρις κανεναν απολυτως λογο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Exorgistis είπε

Πέρασε από τα χέρια μου το μαύρο αν και δεν στηθηκε για Gaming αλλά αερόψυκτος ο CPU με υδρόψυκτη 4090 (MSI) για χρήση σε ιατρική έρευνα. Εμενα μου φάνηκε τεράστιο χωρίς κανέναν λόγο. Θα μπορούσε να ήταν χρησιμο το μεγεθός του, αν ειχε έτοιμη υποδοχή για να πάρει 2ο PC με ITX και διπλά τροφοδοτικά αλλά, δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Ειδα πολλά αχρειαστα εξτρα που ειχε και που ανεβαζαν την τιμη χωρις κανεναν απολυτως λογο.

το NV5 δεν ειναι τοσο μεγαλο 

μηπως εσυ λες για το NV7?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Exorgistis είπε

Ναι έχεις δίκιο. Το NV7 ήταν.

το 7αρι οντως ειναι τερας. βλεπω φωτογραφιες με φουλ νερα ψυγεια ρεζερβουαρ μεγαλα κλπ και ακομα εχει κενο χωρο μεσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Το ΝV7 είναι όντως τεράστιο( σε reviews που το έχω δει)

Λέω να πάω στο Lian li, επειδή απο εποχές Corsair air 540 ήθελα τέτοιο στυλ κουτιού και τότε είχα επιλέξει το phanteks entho pro.

Κάποια άποψη για το airflow του Lian li? (όχι οτι θα κάνω κατι ακραίο, για το ψυχολογικό πιο πολύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Χρήστος15 είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Το ΝV7 είναι όντως τεράστιο( σε reviews που το έχω δει)

Λέω να πάω στο Lian li, επειδή απο εποχές Corsair air 540 ήθελα τέτοιο στυλ κουτιού και τότε είχα επιλέξει το phanteks entho pro.

Κάποια άποψη για το airflow του Lian li? (όχι οτι θα κάνω κατι ακραίο, για το ψυχολογικό πιο πολύ)

υπαρχει και το ΝV5 στα 119 ευρω σχετικα καλες θερμοκρασιες σε cpu,gpu μετριες απο οτι ειδα σε ενα βιντεο 64 με 67 βαθμους επαιζε με 4070 .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας εχω μπερδέψει. Χίλια συγνώμη. 
Εγω για το Nv5 ενδιαφέρομαι. Απλα συμφώνησα οτι το Nv7 ειναι αχρείαστα τεράστιο. 
και πάλι ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

Επεξ/σία από Χρήστος15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...