Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/11/2023 στις 12:56 ΠΜ, Grisos είπε

Από την Nukleous ευχαριστημένος; Έχω το μικρό αδερφάκι της για το 2o Mini setup.

Λοιπον, Απο θερμοκρασιες ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Με περιπου 22 βαθμους ambient και τα stock settings τις  gigabyte ειχα αυτα τα αποτελεσματα  

Screenshot (18).png

....ΑΛΛΑ, η αντλια κανει ενα σπαστικο θορυβο (κατι σαν σφυριγμα) σε οτι στροφες και αν δοκιμασα. Αν την εχεις δοκιμαση ( η καποιος αλλος) μπορεις να μου πεις αν το κανει σε ολες?

Επεξ/σία από sakis han
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μηπως εχει παγηδευτει αερα/φυσαλιδα μεσα στην αντλια?

βαλε τις στροφες της στο τερμα και δοκιμασε να κουνησεις το pc και να κτυπησεις λιγο με το δακτυλο σου την αντλια

Επεξ/σία από mandragoraSCR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sakis han είπε

Λοιπον, Απο θερμοκρασιες ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Με περιπου 22 βαθμους ambient και τα stock settings τις  gigabyte ειχα αυτα τα αποτελεσματα  

Screenshot (18).png

....ΑΛΛΑ, η αντλια κανει ενα σπαστικο θορυβο (κατι σαν σφυριγμα) σε οτι στροφες και αν δοκιμασα. Αν την εχεις δοκιμαση ( η καποιος αλλος) μπορεις να μου πεις αν το κανει σε ολες?

Ρε συ κανει throttling η cpu απο τη θερμοκρασια στους 90 βαθμους. Δεν μπορεις να εχεις εικονα ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mandragoraSCR είπε

μηπως εχει παγηδευτει αερα/φυσαλιδα μεσα στην αντλια?

βαλε τις στροφες της στο τερμα και δοκιμασε να κουνησεις το pc και να κτυπησεις λιγο με το δακτυλο σου την αντλια

Το δοκιμασα αλλα δεν αλλαξε κατι

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Ρε συ κανει throttling η cpu απο τη θερμοκρασια στους 90 βαθμους. Δεν μπορεις να εχεις εικονα ετσι.

Χρηστο, εγω ηθελα να δω που φτανει η θερμοκρασια στα 300 watt και για αυτα τα watt ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Για τον θορυβο θα ανοιξω αλλου θεμα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, sakis han είπε

Το δοκιμασα αλλα δεν αλλαξε κατι

Χρηστο, εγω ηθελα να δω που φτανει η θερμοκρασια στα 300 watt και για αυτα τα watt ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Για τον θορυβο θα ανοιξω αλλου θεμα 

τραβα ενα βιντεο να ακουσουμε το ηχο ,μπορει να ειναι και φυσιολογικος.

Καποιες λυσεις για τον αερα ειναι να παιξεις λιγο με την αντλια απο χαμηλες στροφες σε τερμα ,να το ριξεις στο πλαι και να το δουλεψεις λιγο και το κουνημα που ειπωθηκε.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τραβα ενα βιντεο να ακουσουμε το ηχο ,μπορει να ειναι και φυσιολογικος.

Καποιες λυσεις για τον αερα ειναι να παιξεις λιγο με την αντλια απο χαμηλες στροφες σε τερμα ,να το ριξεις στο πλαι και να το δουλεψεις λιγο και το κουνημα που ειπωθηκε.

τα εχω κανει ολα αυτα αλλα δυστυχως δεν αλλαξε κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2023 στις 8:06 ΜΜ, sakis han είπε

τα εχω κανει ολα αυτα αλλα δυστυχως δεν αλλαξε κατι

είσαι σίγουρος ότι προέρχεται από την pump, γιατί έχω διαβάσει ότι αρκετές Gigabyte μητρικές έχουν coil whine .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/11/2023 στις 9:41 ΠΜ, ICE-T είπε

είσαι σίγουρος ότι προέρχεται από την pump, γιατί έχω διαβάσει ότι αρκετές Gigabyte μητρικές έχουν coil whine .

Φιλε σε ευχαριστω που με γλιτωσες απο τον κοπο...ημουν ετοιμος για χειρουργιο!
Δεν ειχα ξανακουσει για coil whine σε mobo, αλλα ειδα ενα βιντεο στο ΥΤ και ο θορυβος ηταν ιδιος με το δικο μου.

Μολις εβαλα τις RAM στα 4800mhz ο θορυβος εξαφανιστηκε, με το XMP παλι τα ιδια.

Η δικες μου βεβαια ειναι λιγο μεγαλες (64gb - 6400mhz) και θελουν αρκετο ρευμα, αλλα δεν εχω αλλες για να δοκιμασω. Τουλαχιστον ξερω τι θα παει για RMA

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, sakis han είπε

Φιλε σε ευχαριστω που με γλιτωσες απο τον κοπο...ημουν ετοιμος για χειρουργιο!
Δεν ειχα ξανακουσει για coil whine σε mobo, αλλα ειδα ενα βιντεο στο ΥΤ και ο θορυβος ηταν ιδιος με το δικο μου.

Μολις εβαλα τις RAM στα 4800mhz ο θορυβος εξαφανιστηκε, με το XMP παλι τα ιδια.

Η δικες μου βεβαια ειναι λιγο μεγαλες (64gb - 6400mhz) και θελουν αρκετο ρευμα, αλλα δεν εχω αλλες για να δοκιμασω. Τουλαχιστον ξερω τι θα παει για RMA

χαρά μου που βοήθησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτος όπως πάντα!! ΚΑΛΗΤΕΧΝΗΣ!!!!

θυμάμαι παλια είχαμε το Κοπρίτη στο thelab και μας έκανε να παραμιλάμε με τα προτζεκτ του

τώρα έχουμε εσένα @dalain !!

επίσης έχεις αρρωστήσει και τους ξένους στο buildsGG 😅

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα, να ρωτησω λιγο κατι offtopic, μπας και δεν χρειαστει να ανοιξω καινουριο θεμα.. εχω τα corsair καποια QL καποια  LL.. οταν ανοιγει το Pc, τρεχουν σαν δαιμονισμενα, και μπαινω στο Armoury Crate Και τα βαζω standard ή silent καθε φορα.. 

υπαρχει καποιος τροπος να ξεκινανε με χαμηλοτερες στροφες by fefault? ειναι συνδεδεμενα με spliterακια ολα πανω στη μητρικη..  υποθετω μεσω bios ισως? 

 

 

sa.jpg

Επεξ/σία από emperor4her
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, emperor4her είπε

Καλημερα, να ρωτησω λιγο κατι offtopic, μπας και δεν χρειαστει να ανοιξω καινουριο θεμα.. εχω τα corsair καποια QL καποια  LL.. οταν ανοιγει το Pc, τρεχουν σαν δαιμονισμενα, και μπαινω στο Armoury Crate Και τα βαζω standard ή silent καθε φορα.. 

υπαρχει καποιος τροπος να ξεκινανε με χαμηλοτερες στροφες by fefault? ειναι συνδεδεμενα με spliterακια ολα πανω στη μητρικη..  υποθετω μεσω bios ισως? 

 

 

sa.jpg

οπως το ειπες! μεσω bios

εκτος και αν ειχες κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/32711167/Corsair-iCUE-Commander-Core-XT-Smart-RGB-Lighting-and-Fan-Speed-Controller.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...