Προς το περιεχόμενο

Νέος σχεδιασμός για το YouTube


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το YouTube ξεκίνησε μια ανασχεδίαση της ιστοσελίδας του, δίνοντας περισσότερο έμφαση στην τοποθέτηση των εγγραφών του χρήστη σε πιο εμφανή σημεία. Τους τελευταίους μήνες η διάσημη ιστοσελίδα διαμοιρασμού video έχει κάνει αρκετές προσπάθειες στο γραφικό κομμάτι, προσπαθώντας συνεχώς για πιο καθαρό και απλό σχεδιασμό, ο οποίος μάλιστα να συμβαδίζει με αυτόν που διατηρεί και στις υπόλοιπες υπηρεσίες του. Για παράδειγμα στο νέο σχεδιασμό το μοτίβο του λευκού και γκρι χρώματος που χρησιμοποιεί το συναντάμε και στις υπηρεσίες του Google+ αλλά και στο Google Now.Όπως αναφέρθηκε ο νέος σχεδιασμός εστιάζει κατά κύριο λόγο στις συνδρομές των χρηστών και όπως περιγράφει η ιστοσελίδα έχουν τροποποιηθεί με τέτοιο τρόπο που μοιάζει με την προσθήκη μιας αγαπημένης τηλεοπτικής εκπομπής σε ένα ψηφιακό εγγραφέα (DVR). Η παρακολούθηση videos έχει επίσης υποστεί κάποιες τροποποιήσεις με το περιεχόμενο να πλησιάζει περισσότερο στην κορυφή της οθόνης και τις λίστες αναπαραγωγής να εμφανίζονται δίπλα από αυτό στο δεξιό μέρος.

 

Link.png Site: http://www.theverge.com/2012/12/6/3738000/youtube-redesign-subscription-channel'>theverge.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν είναι κακό. Απλά εστιάζει σε subscriptions λίγο παραπάνω. Συνηθίζεται. (Αν και το youtube είναι λίγο μπαλταφάν από channel σε channel και μετά με αυτό το interface)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μλκία έκαναν, έλεος...

 

Που είναι τώρα η κατηγορία μουσική που τα είχε όλα μαζεμένα, στα χαμένα είμαι...

 

Edit: Αν κάνεις log out τη βρίσκεις, πόσο χάλια το έκαναν, μία χαρά ήταν so far...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είμαι κατά των βελτιώσεων, αλλά αυτό που βλέπω δεν είναι βελτίωση, αλλά πισωγύρισμα.

 

Με την προηγούμενη αλλαγή ήμουν πολύ ευχαριστημένος...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...