Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Άντε, αφού σας βρήκα να κάνω μερικές ακόμη ερωτήσεις:

 

Ας πούμε ξεκινάω solo, μαζεύω κάποια χρήματα, αναβαθμίζω το διαστημικό κουβαδάκι μου σε σκάφη και λέω, "να δω τι γίνεται στο multi". Περνάω εκεί με ό,τι έχω αποκτήσει ή κάνω νέα αρχή;

 

(Το βρήκα αυτό, αλλά μου είπαν να πάω στην αναβαθμισμένη έκδοση, check2fire).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν κάνεις νέα αρχή, διαλέγεις όποτε θες από το κεντρικό μενού πού θα συνδεθείς (μιας και πάντα θέλει online σύνδεση), μπορείς να παίξεις π.χ. μισή ώρα στο Open και μετά να διαλέξεις να πας στο main menu και να αλλάξεις στο solo.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ένδειξη την έχω δει το θέμα είναι δεν κατάλαβα πως μπορώ να κάνω μακρινά ταξίδια? και από που παίρνω καύσιμα ?

στις οδηγίες δεν είχε κάτι περί καυσίμων.

 

επίσης αν θέλει κάποιος που ξεκινάει τώρα η οποιοσδήποτε άλλος που έχει υπομονή να παίξει με έναν άσχετο ας μου στείλει μήνυμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε, αφού σας βρήκα να κάνω μερικές ακόμη ερωτήσεις:

 

Ας πούμε ξεκινάω solo, μαζεύω κάποια χρήματα, αναβαθμίζω το διαστημικό κουβαδάκι μου σε σκάφη και λέω, "να δω τι γίνεται στο multi". Περνάω εκεί με ό,τι έχω αποκτήσει ή κάνω νέα αρχή;

 

(Το βρήκα αυτό, αλλά μου είπαν να πάω στην αναβαθμισμένη έκδοση, check2fire).

κυρ admin ναι ναι,όποιος θέλει τώρα ED καλό θα ήταν να το πάρει μαζί με το expansion..Αλλιώς μισό παιχνίδι θα χεις,μιας και είδα ότι κάποιες αποστολές σε βάζουν να κατέβεις σε πλανήτη για πράγματα.

 

και solo,και private και open play τα λεφτά και τα όλα σου είναι ίδια,μην ανησυχείς γιαυτό.

Όπως είπε και ο GhostRiderLSOV

 

την ένδειξη την έχω δει το θέμα είναι δεν κατάλαβα πως μπορώ να κάνω μακρινά ταξίδια? και από που παίρνω καύσιμα ?
στις οδηγίες δεν είχε κάτι περί καυσίμων.
 
επίσης αν θέλει κάποιος που ξεκινάει τώρα η οποιοσδήποτε άλλος που έχει υπομονή να παίξει με έναν άσχετο ας μου στείλει μήνυμα!

 

το κάθε σκάφος σου λέει πόσα jumps ή καλύτερα light years μπορεί να κάνει με την μάζα και τις μηχανές που χει.

Αλλιώς θα κάνεις plan route και θα πας με διάφορα jumps στον τελικό σου προορισμό.

Καύσιμα βάζεις σε όποιο dock ή station πας..

Εκτός και αν φοράς fuel scoop και μαζεύεις από τους ήλιους.

!ΠΡΟΣΟΧΗ!

Δεν δίνουν όλοι οι ήλιοι καύσιμα.

http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/Fuel_Scoop

 

Για τους νέους που ξεκινάνε το παιχνίδι,να έχετε έτοιμο το scanner,και όποτε πάτε σε νέο αστρικό σύστημα,ΠΑΝΤΑ να σκανάρετε μια φορά!

Εαν κάνετε ταξίδι τουλάχιστον 20LY μακριά μπορείτε να τα πουλήσετε και να βγάλετε χρήματα.

 

ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο που θα σας σώσει

http://www.elitetradingtool.co.uk/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλο και κοντεύουμε..

39FF39BA03300A0B67FBF92F2FF989AEA94C38FC

 

btw τα χρώματα+σχήματα τους σκάφους μου τα χω και σε μπλουζάκι,όπως και τα πειρατικά!

(και το υλικό των μπλουζών είναι ΤΟΠ,εύγε στην frontier)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που με έβγαλε από το jump,ούτε σε hyperspeed δεν ήμουν,κανονική ταχύτητα,και έπιασε και ψηνόταν το σκάφος από τις ακτίνες Γ..και λέμε τρελά φωτεινό!Πιο φωτεινό και από ήλιο γίγαντα..μεταβολή και πίσω η φάση.

Πρώτη φορά το συναντώ.

 

BBF9C14CA9688666D5669A6325D071D774B72306

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα εργαλείο για να ενημερώνεται τις τιμές στα trading sites βάσει των στοιχείων σας

ED:market connector

 

και δω θα βρείτε και άλλα apps
 

 

 

Output

This app can save a variety of data in a variety of formats:

By default these files will be placed in your Documents folder. Since this app will create a lot of files if you use it for a while you may wish to create a separate folder for the files and tell the app to place them there.

Some options work by reading the Elite: Dangerous game's “journal” files. If you're running this app on a different machine from the Elite: Dangerous game then adjust the “E:D journal file location” setting on the Configuration tab to point to the game's journal files.

 

 

EDDN
  • Station data
  • System and scan data
    • Sends general system information and the results of your detailed planet scans to “EDDN” from where you and others can use it via online prospecting tools such as eddb, Inara, etc.
    • You can choose to delay sending this information to EDDN until you're next safely docked at a station. Otherwise the information is sent as soon as you enter a system or perform a scan.

το χρησιμοποιώ για να ενημερώνω αυτό το site

http://www.elitetradingtool.co.uk/

 

 

και για τους εξερευνητές:

Elite Galaxy Online

 

Elite Dangerous Star Map

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλή φάση το εργαλείο market connector,πέρα από τις τιμές και τις ποσότητες που ενημερώνει,κρατάει και flight data!

 

https://www.edsm.net/system/id/7617145/name/HIP+42301

 

μόλις έβαλα το όνομα μου και γω στους εξερευνητές :P που "ρίχνουν" data στο site. :P

 

Επίσης ωραίο το site,μιας και μπορείς να αποκτήσεις φίλους αλλά και διάφορα goals για να κάνεις μέσα από τα :

 

Expeditions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...