Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tilemax αυτο που λες τις καταστρέφει τις κονσόλες για μένα ώρες ώρες, τα 60fps είναι πάρα πολύ σημαντικά για μένα ,δεν με νοιάζει τόσο αν είναι πανέμορφο ένα παιχνίδι όσο το να τρέχει smooth ,και τα 30fps δεν είναι αρκετά για μένα.ένα παράδειγμα είναι το dmc4 και το bayoneta vs dmc new ,καμία σχέση ,το ένα φαίνεται πολύ πιο αργό.

 

εντομεταξί έχουν βγει πολλς και ο κόσμος πρωτειμάει το performance απο τα visuals αλλα οι developers είναι κολλημένοι στο να δημιουργήσουν ένα παιχνίδι που θα φαίνεται όμορφο γιατί έτσι πιστέυουν θα πουλήσει ακόμα και αν είναι shovelware....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Νο.1 για εμένα, για μια smooth εμπειρία είναι το framerate. Το DMC4 στα 60fps προσωπικά μου φαίνεται καλύτερο οπτικά απο το DmC στα 30, που υποτίθεται οτι θυσιάζει frames προς χάρη καλύτερων γραφικών. Έλα μου όμως που καθαρόαιμο hack n' slash χωρίς 60fps απλά δεν υφίσταται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται κι από τα παιχνίδια όμως. Στα παραδείγματα που αναφέρετε, ναι, ασφαλώς και παίζει πολύ σημαντικό ρόλο να είναι τα καρέ εκεί πάνω. Σε ένα rpg όμως τα 30 fps δε βλέπω γιατί είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα που να το καταστρέφουν.

 

Το πρόβλημα για μένα ξεκινά όταν παίρνουν αέρα οι developers - ή αργούν υπερβολικά οι κατασκευαστές να βγάλουν νέες κονσόλες - κι αρχίζουν να τα ρίχνουν ακόμα πιο κάτω, μόνο και μόνο για να φανεί ότι βελτίωσαν κι άλλο λίγο τα γραφικά. Κοντεύουμε τώρα να φτάσουμε στα 20 fps ως στάνταρ δηλαδή, ακόμα και σε shooters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο video δεν είναι cgi,in-game engine φαίνεται οτι είναι. πραγματικά πιστέυω οτι όποιος ενδιαφέρεται φουλ για γραφικά ας πάρει μία τούμπανο κάρτα γραφικών και θα παίζει τα πάντα για 3-4 χρόνια με καλύτερα γραφικά απο τις κονσόλες. εγώ πάντος θα πάω για την πιο δυνατή κονσόλα μάλλον το νέο xbox λογικά...εκτός αν δω κάνα uncharted 4 video και μου πέσει το σαγώνι και κάνει τρύπα στο πάτωμα χαχαχαχα. αρε ε3 γιατί να είσαι τόσο μακριά...

 

CGI είναι, επιβεβαιωμένο από την ίδια την CD Projekt RED. Απλά λένε ότι έχουν στόχο να πλησιάσουν όσο μπορούν σε αυτά τα γραφικά. Το αν το καταφέρουν είναι άλλο θέμα.

 

*****Edit: My bad, ήδη αναφέρθηκε οπότε nothing new to add :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...

Δεν μπορώ να διανοηθώ πως θα τρέχει στην υπάρχουσα γενιά κονσολών όσο χειρότερα και να είναι τα γραφικά σε σχέση με τα video που έχουμε δει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να κάνω μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν απο το Witcher 3 που είναι της ίδιας εταιρείας...

Θέλω να κάνω preorder το Cyberpunk, κατά προτίμηση σε retail τόσο για λόγους συλλογής όσο και επειδή κάποιες αλυσίδες έχουν ρίξει τις τιμές στο preorder λόγω εκπτώσεων (υποθέτω) + τα preorder bonus που δίνουν.

Το βασικό όμως πρόβλημα είναι η κονσόλα μου καθώς διαθέτω το Xbox One S All digital το οποίο φυσικά δεν παίρνει physical δίσκους οπότε είχα την απορία αν η CD Project δίνει στο κουτί και DVD's & digital κωδικό όπως στην PC έκδοση.

Η λογική απάντηση είναι προφανώς οχι μιας και στο PC το παιχνίδι είναι DRM free όπως και το κλειδί που δίνουν είναι για GOG, ιδιοκτησίας CDPR, αλλά ρωτάω μήπως και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο gameplay livestream για το Cyberpunk 2077 στις 18/9:

https://www.pushsquare.com/news/2020/09/cyberpunk_2077s_next_gameplay_livestream_promises_a_tour_of_night_city_on_18th_september?fbclid=IwAR1eAItDO_V3trMORgbnvuBwwEFGIkQur_fSpBxIxLz2_aRGuq7mU_N82GU

Επεξ/σία από back15220
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...