Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PS4][PS5][Xbox One][Xbox Series X|S][Stadia]


skanjos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 747
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν είσαι επιληπτικός, αυτό συνήθως το γνωρίζεις, και με τα παιχνίδια είσαι υποψιασμένος. Δεν χρειάζεσαι γραπτή προειδοποίηση από το game όταν ξεκινάει.

Τώρα το άτομο που έκανε reviewing το Cyberpunk και έπαθε κρίση, σύμφωνα με τα δικά του λεγόμενα, σε αρκετές φάσεις πίεσε τον εαυτό του να παίξει σημεία του παιχνιδιού που ήξερε ότι μπορεί να του προκαλέσουν επιληπτική κρίση.

Δεν αντιλέγω ότι το πρόβλημα μπορεί να είναι υπαρκτό, αλλά σε τέτοιες περιπτώσεις ο επιληπτικός έχει κάποιες λύσεις (μείωση φωτεινότητας TV, αύξηση φωτεινότητας περιβάλλοντος χώρου, αύξηση απόστασης από την TV, να παίζεις με κλειστό το ένα μάτι).

Ελπίζω μόνο το πρόβλημα να μήν είναι τόσο έντονο όσο το παρουσίασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησε κανείς με το πλαίσιο;

Ελπίζω αύριο να με πάρουν κάποιο τηλέφωνο, τις προάλλες που μίλησα μαζί τους (έστειλα μήνυμα στο fb) μου είπαν οτι μόλις παραλάβουν το game θα ξαναεπικοινωνήσουν μαζί μου, άντε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Εχουν ανακοινωσει ποτε θα βγει update  για το PS5?

Λογικα μεσα στα μεσα της χρονιας(αν εννοεις της εκδοση της επομενης γενιας)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Grim Ripper said:

Μίλησε κανείς με το πλαίσιο;

Ελπίζω αύριο να με πάρουν κάποιο τηλέφωνο, τις προάλλες που μίλησα μαζί τους (έστειλα μήνυμα στο fb) μου είπαν οτι μόλις παραλάβουν το game θα ξαναεπικοινωνήσουν μαζί μου, άντε να δούμε.

Με πήραν εμένα σήμερα για τη μία παραγγελία και έστειλαν και σύνδεσμο να πληρώσω.

Αντίθετα από το Public δεν έχω ακόμα νέα.

Επίσης έχω και μία δεύτερη παραγγελία στο Πλαίσιο για την οποία είπαν πως θα με καλέσουν πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 4 ώρες σε one X έχω να πω ότι το παιχνίδι έχει πολύ κακό performance. Πέρα από τα bugs, npcs να περνάνε μέσα από το ασανσέρ, κοιτάς τον παίχτη σου στον καθρέφτη και από μακρύ μαλλί με μούσια στον δείχνει καράφλα ξυρισμένο, κείμενο που περιγράφει την αποστολή να έχει κολλήσει μ στην οθόνη κα, σε πολλά σημεία όπως όταν περιπλανιεσαι στη πολη μετατρεπεται σε slide show από τα fps drops. Επίσης πάγωσε τουλάχιστον 4 φορές και με πέταξε στο μενού του xbox. Κάντε ένα καλό στον εαυτό σας και μην το παίξετε πριν το στρώσουν. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι ότι όλοι οι reviewers το έπαιξαν σε σούπερ ντουπερ υπολογιστες και δεν παραπονέθηκε κάνεις για το performance στις κονσόλες; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα στην 2 ώρες που παίζω μου έχει freezari 3 φορές χωρίς να με πετάξει . Μετά από 10 sec στην κάθε φορά απλά ξεκολλούσε. Επίσης έχω πετύχει άπειρα npcs να μιλάνε στο κινητό το οποίο κινητό βρίσκεται μέσα στο κεφάλι τους η πετάει από δίπλα τους κτλ . Frame drops είδα ελάχιστα και παίζω σε quality mode .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τις περισσότερες φορές με πέταξε όταν ήμουν στην πόλη και έβγαινα από το αυτοκίνητο και έτρεχα με τα πόδια. Μου έχει τύχει βέβαια και αυτό που λες να κολλήσει για δευτερόλεπτα. Μπορεί τα πράγματα να είναι καλύτερα στο series X. Δύσκολα να το ξανά παίξω μέχρι να το patchαρουν. Τα frame drops είναι ανυπόφορα στο one X όταν είσαι έξω στη πολη. Τα πράγματα είναι καλύτερα σε κλειστούς χώρους μόνο. Έχω μεγάλη απορία για το πως θα τρέχει το παιχνίδι στα απλά ps4/one 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Ξεκινάω με Xbox One S... Ο Θεός μαζί μας βέβαια γιατί με αυτά που διαβάζω δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος...

Μόλις το έκλεισα, αφού έφτασα στο Ingame διαμέρισμα μου.

Ήμουν προετοιμασμένος για τα χειρότερα με αυτά που διάβαζα σε Reddit και έβλεπα στο youtube και τελικα απογοητεύτικα περισσότερο.

Λόγω παλιού PC εχω συνηθίσει γενικά σε χαμηλά frames και μέτρια γραφικά αλλά τέτοιο πράγμα ομολογώ δεν εχω ξαναδεί.

Ειδικά όταν αναλογίζομαι οτι στην ίδια κονσόλα εχω παίξει RDR 2 & FH4.... Πραγματικά δεν ξέρω σε τι ανάλυση παίζει και δείχνει τόσο χάλια και γενικά τρελή θολούρα.

Απο frames δεν μπορώ να κρίνω ακόμα καθώς δεν κινήθηκα εντός πόλης πέρα απο τα πρώτα missions που ήταν σε κλειστούς γενικά χώρους.

Μιλάμε πάντως για τρελά χαμηλή ανάλυση και το καταλαβαίνεις απο το character creation που κάποια χαρακτηριστικά σώματος που δείχνει τον χαρακτήρα ολόσωμο - εξ αποστάσεως (πχ. body scars) δεν μπορείς να τα διακρίνεις καν οτι και να διαλέξεις απο την (480p?) ανάλυση. Και παίζω σε 24" fhd pc monitor, δεν θέλω να φανταστώ πως δείχνει σε καμιά 50αρα τηλεόραση...

Bugs δεν συνάντησα οσο έπαιξα αλλά η αλήθεια είναι οτι έπαιζα πολύ συγκρατημένα, ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες της κάθε αποστολής με την έννοια οτι δεν πήγαινα πχ. σε άλλα δωμάτια ενός κτιρίου για εξερεύνηση πέρα απο αυτά που έπρεπε για να προχωρήσει η αποστολή μη τυχόν και "σπάσω" το παιχνίδι.

Το θέμα είναι οτι τα bugs με τα ανάλογα patches θα στρώσουν, τα γραφικά όμως?

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

 

Το θέμα είναι οτι τα bugs με τα ανάλογα patches θα στρώσουν, τα γραφικά όμως?

Oτι εχω δει σε youtube και twitch ηταν ακριβως οπως τα περιγραφεις.
Ο φιλος απο πανω σε one x λεει οτι ειναι τα ιδια χαλια. Ειλικρινα απορω με το θρασος τους να βγαλουν και collectors ολοκληρη κονσολα !!! Δεν μιλαμε για day one patch η month one patch.
Παιζοντας fh4, fm7,  ακομα και το arkham, αυτο που βλεπω, και διαβαζω reddit πχ (δεν εχω το παιχνιδι, και μαλλον ευτυχως) δεν δικαιολογειται.
Ολα φλατ, αντανακλασεις σαν χυμα πιξελ... time will tell 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε series x έχει πολύ καλό performance(στο performance mode εννοείται αλλά όχι κολλημένα 60 ) αλλά πραγματικά όλα είναι τόσο..φλατ.

Ειδικά η αρχική περιοχή για μένα corpo ήταν ένα σοκ.Ξενέρωσα άγρια.Αλλά μιλάμε για παιχνίδι που ουσιαστικά
τρέχει σε backwards compatibility και με brute force στο series x στοχεύει στα 60 fps και τα ψιλοκαταφέρνει.

Το quality mode δε μπορώ να το προτείνω ελάχιστα καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα και για μένα unplayable πολύ

κακή αίσθηση σε 30 fps(καμία σχέση ξέρωγω με destiny 2 ή άλλα 30 fps παιχνίδια).

Φυσικά μην δείτε βίντεο με το παιχνίδι max στο pc μιλάμε για τεράστια διαφορά(αλλά πολλά τα λεφτά).Δε ξέρω τι περιμέναμε σίγουρα είναι πολύ πίσω από το red dead 2 αλλά εκεί μιλάμε όμως για ένα χάρτη σε πολλά σημεία άδειο απο npcs κίνηση κλπ,εδώ είσαι συνέχεια μέσα στην πόλη.

Φυσικά θα φάει τα patch της ζωής του αλλά δεν περιμένω τίποτα φοβερό πριν το next gen patch που θα έρθει ποιός ξέρει

πότε.Συμπερασματικά αν συνηθίσεις τα γραφικά και ότι παίζεις παιχνίδι που πρέπει να τρέξει σε 2013 hardware  και το τρέξεις σε series x αξίζει ειδικά αν βρεις κάνα ψιλοφτηνό cdkey.

Σε παλιό xbox θα το είχα παρατήσει ήδη δεν αντέχεται αν τρως και 30 fps με drops στη μάπα, στις πρώτες 5 ώρες που έπαιξα έχει ενδιαφέρον story και προσεγμένους npcs.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...