Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μιλησει και εγω και μου ειπαν πως το εξεταζουν....Να δουμε και να το πιστεψουμε

Οπα ρε  κουκλε....Πρωτα διαβαζε και μετα γραψε την παπαρια σου..

τι να διαβασω; δεν καταλαβαινω χριστο, δεν στελνεις κανα πριβε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά ο πιο σίγουρος τρόπος για αγορά κινητού από bangood συνεχίζει να είναι το priority direct? Είχαμε κάνα κρούσμα τελευταία? Είμαι στο τσακ να παραγγείλω και περιμένω απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο στατιστικό. Παραγγελία ένα H96 Pro+ από Banggood στις 08/09 με priority direct. Παρέλαβα σήμερα χωρίς κάτι έξτρα.

Περιμένω 3-4 ασυνόδευτα  από Banggood μικρής αξίας, παραγγελία όλα 25-30 Αυγούστου, δεν έχει φανεί τίποτα προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο πιο σίγουρος τρόπος για αγορά κινητού από bangood συνεχίζει να είναι το priority direct? Είχαμε κάνα κρούσμα τελευταία? Είμαι στο τσακ να παραγγείλω και περιμένω απάντηση!

Δεν έχει ακουστει κάτι μέχρι στιγμής. Κάνε παραγγελία άφοβα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και τα δυο τελευταια δεματα, οπου περιμενα απο τελη Ιουλη. Το ενα ειχε ανοιχτει απο το τελωνειο, αλλα ευτυχως δεν ελειπε κατι. Εντυπωση παντως μου εκανε που ανοιξαν το συγκεκριμενο, μιας και το αλλο ειχε ξεχασει ο Ιαπωνας μεσα σε κατι memory cards τις μπαταριες τους, οπου υποτιθεται πως απαγορευεται να τις εχουν.

Δεν χρεωθηκα κατι για κανενα απο τα δυο πακετα.

Καλη τυχη και υπομονη σε ολους οσους περιμενουν τα δεματα τους και εχουν ταλαιπωρηθει τοσο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στειλει εδω και 3 ημερες e-mail στο customs@elta-net.gr, καμια απαντηση. Ειναι το σωστο e-mail;

Το σωστο ειναι.

Βαλε υψηλη προταιρεοτητα μηπως παει σε spam τους ή δοκιμασε απο αλλο διακομιστη (τυπο email)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωστο ειναι.

Βαλε υψηλη προταιρεοτητα μηπως παει σε spam τους ή δοκιμασε απο αλλο διακομιστη (τυπο email)

Gmail χρησιμοποιω, δεν υπαρχει τετοια επιλογη και δεν εχω αλλο e-mail.

 

Επισης υπαρχουν και αυτα τα e-mail :

 

[email protected]

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η επιστολη που μου ειχε ερθει [email protected] ελεγε παντως να τα στειλω τα αποδεικτικα


Εχω στειλει εδω και 3 ημερες e-mail στο customs@elta-net.gr, καμια απαντηση. Ειναι το σωστο e-mail;

δεν απαντανε παντως νομιζω, απλα καποια στιγμη εκτελωνιζουν το δεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μήνες παρά μια βδομάδα που το πακέτο μου έχει φτάσει Ελλάδα! (δεν ξέρω καν αν έχει μπει τελωνείο)

18.gif

 

Έχει παραγγείλει κανείς από Αμερική (πχ. amazon) τώρα τελευταία, και του έχει έρθει στο σύνηθες διάστημα;

Θέλω να παραγγείλω μια ταινία για Halloween, αλλά αν είναι να έρθει την Πρωτοχρονιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος παράγγειλε ενα android tv box απο gearbest κοστους περίπου 36 ευρω. Σταλθηλε με NLPost, περασε τελωνείο και πληρωσε 22 επιπλέον. 15 ταρίφα και τα υπολοιπα ΦΠΑ. Ακριβώς οσο θα επρεπε δηλαδη για αυτη την τιμη (περιεργο....) Απλά δε μπορω να καταλάβω σε ποιες περιπτώσεις ισχύει η τελωνειακή ατέλεια για κόστος εως 45 ευρω?

 

ΥΓ: και φυσικα η αναμονη στο αεροδρόμιο ηταν 1 μηνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος παράγγειλε ενα android tv box απο gearbest κοστους περίπου 36 ευρω. Σταλθηλε με NLPost, περασε τελωνείο και πληρωσε 22 επιπλέον. 15 ταρίφα και τα υπολοιπα ΦΠΑ. Ακριβώς οσο θα επρεπε δηλαδη για αυτη την τιμη (περιεργο....) Απλά δε μπορω να καταλάβω σε ποιες περιπτώσεις ισχύει η τελωνειακή ατέλεια για κόστος εως 45 ευρω?

 

ΥΓ: και φυσικα η αναμονη στο αεροδρόμιο ηταν 1 μηνα...

 

Η ατέλεια των 45€ αφορά στην αποστολή από ιδιώτη σε ιδιώτη (και με τη σωρευτική συνδρομή 3 προϋποθέσεων) και όχι από έμπορο σε ιδιώτη που είναι 22€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...