Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα να ασχοληθώ πιο σοβαρά με το gwent. Καλύτερες κάρτες που βρίσκουμε; Κέρδισα μερικούς αλλά κάτι σάπιες κάρτες σου δίνουν. Τον ταβερνιάρη στο Novigrad και τον άλλο που φτιάχνει πανοπλίες δεν μπορώ να τους κερδίσω με τέτοιες κάρτες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φαντάζομαι έχει αναφερθεί και παλαιότερα αλλά just in case: δοκιμάστε το Radeon Image Sharpening (μέσω reshade για τους nvidia users). Το έβαλα με το in-game sharpening στο "off" και μου φαίνεται ότι ταιριάζει εξαιρετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απορία παίδες. Αναβαθμίζοντας τα witcher sets, τα λεφτά έχουν μειωθεί πολύ και είναι δύσκολα. Εν τω μεταξύ, στο stash έχω κρατημένο 1 από κάθε item (sword/armor) που βρίσκω στο παιχνίδι. Αυτά πιάνουν σχετικά πολλά. Για λόγους συλλεκτικους τα κρατάω (αν και το transferring μεταξύ stash και inventory γονατίζει). Μήπως είναι ώρα να αρχίσω να τα πουλάω; Ή μπορώ να βγάλω αλλιώς χρήμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Είμαι νέος στο παιχνίδι. Έχω παίξει μερικές ώρες, είμαι στο Velen,  level 4, κάνω τα Baron quests και λοιπα sidequests contracts etc... Ότι αφορά στα διάφορα beasts που πρέπει να σκοτώσεις, βλέπω πως δίνει κάποια potions, oils κλπ στα οποία είναι vulnerable, αλλά ποτέ δεν έχω όλα τα υλικά. Γενικά lootάρω ο,τι μπορώ. Οι υπόλοιποι συνήθως πως το αντιμετωπίζετε το θέμα; Πηγαίνετε anyway και προχωράτε ή ψάχνετε τουλάχιστον ένα από τα oils bombs κλπ?  Το θέμα είναι πως δεν ξέρεις και από που να τα πάρεις αυτά που σου λείπουν. 

Για παράδειγμα έκανα ένα contract με ένα cockatrice (shrieker quest) και έπρεπε να το πάω φουλ υπομονετικά, 2 χτυπήματα και οπισθοχώρηση και πάει λέγοντας. Μου πήρε κάποια ώρα και 4-5 προσπάθειες να το ρίξω. Είναι νορμάλ για το παιχνίδι ή πρέπει να ψαχτώ παραπάνω;

Επεξ/σία από tsabasid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θυμαμαι εκανα πολυ farming για να μαζευω υλικα,ειχα κοψει οτι φυτο εβρισκα μπροστα μου κτλ.

Αλλα δεν βιαζομουνα,εκανα αρκετο exploration και στα contracts πηγαινα παντα ετοιμος,δεν μου ελειπε τπτ.

Στις αποστολες του βαρωνου θα συναντησεις καποια στιγμη εναν τυπο σε εναν χαμοσπιτο ο οποιος πουλαει αρκετα ματζουνια και υλικα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν παίζεις στα μη-εύκολα επίπεδα δυσκολίας, τα λάδια και οι εξειδικευμένες τακτικές είναι απαραίτητες προκειμένου να φτουρήσεις στις μάχες, πόσω μάλλον στις μάχες κόντρα σε συγκεκριμένα τέρατα/bosses στα πλαίσια κάποιου contract. Είναι ψιλοφυσιολογικό το να υπάρχει ένα άλφα ζόρι. Αλλά παίζει ρόλο και το λέβελ προφανώς, δηλαδή αν είσαι λέβελ 4 και επιχειρείς quests που έχουν προτεινόμενο επίπεδο 7-8 και άνω, ε ναι θα φας ξύλο.

Αν παίζεις στο easy και πάλι σε σκίζουν τα τέρατα του ιδίου λέβελ, ίσως κάνεις κάτι λάθος :Ρ

Επεξ/σία από HellionKal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νόρμαλ το έχω. Επίσης είμαι σχετικά underleveled είναι η αλήθεια, παρόλο που έκανα παρα πολλά sidequests στην αρχή στο white orchard. Κάνοντας ένα ψάξιμο στο internet είδα σχετικά πως αν είσαι 4-5 λέβελ κάτω από το αναγραφόμενο είναι καλά. Αν πας παραπάνω μετά δε σου δίνουν xp τα quest ή κάτι τέτοιο, δεν κατάλαβα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Ως μέρος του Spring Sale που ξεκίνησε στο GOG δίνουν ένα Witcher Goodies Collection pack δωρεάν που περιέχει bonus καλούδια (soundtrack, art, making of videos) για τους τίτλους The Witcher της CD Projekt Red. 

https://www.gog.com/game/the_witcher_goodies_collection

Μπορείτε να το κάνετε claim από την αρχική σελίδα του GOG

https://www.gog.com/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το τσίμπησα πριν 2-3 μερούλες από Steam, έχει ωραία προσφορά:

Buy The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition

Includes 3 items: The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine, The Witcher 3: Wild Hunt - Hearts of Stone, The Witcher® 3: Wild Hunt

SPECIAL PROMOTION! Offer ends 6 April 

-70%
49,99€
14,99€
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/4/2020 στις 9:54 ΠΜ, *nenya* είπε

Το τσίμπησα πριν 2-3 μερούλες από Steam, έχει ωραία προσφορά:

Buy The Witcher 3: Wild Hunt - Game of the Year Edition

Includes 3 items: The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine, The Witcher 3: Wild Hunt - Hearts of Stone, The Witcher® 3: Wild Hunt

SPECIAL PROMOTION! Offer ends 6 April 

-70%
49,99€
14,99€

Και εγώ το ίδιο. Δεν μπόρεσα να αντισταθώ. Τώρα το πότε θα το παίξω...

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...