Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, Fulgore said:

Ε τωρα τον Μαιο/Ιουνιο ειναι τα επομενα sales. Γεναρη ή Φλεβαρη ηταν τα τελευταια αν δεν κανω λαθος(σε steam).

οσο για το Expansion pass με τα dlc,10ευρω το εχει το humble

https://www.humblebundle.com/store/the-witcher-3-wild-hunt-expansion-pass?hmb_source=search_bar

Cool, δεν ήξερα πως να τα ψάξω και το search δεν μου τα έβγαζε γιατί έψαχνα Witcher αντί για Witcher 3 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, manost είπε

Το ξέρω ότι εννοείται πως αξίζει η GotY edition.

Απλά δεν είχα προσέξει ότι και η GotY edition είναι σε προσφορά, και γι' αυτό ρώτησα αν αξίζει κάποιος να περιμένει, ή να πάρει τώρα τo main game στα € 8.99 και να πάρει αργότερα σε προσφορά μόνο τα dlc.

Κοιτα γενικα δεν υπαρχει λογικη να μπαινει ενα παλιο game σε προσφορα χωρις να μπαινουν και τα dlc του μαζι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οπως εγραψα και πριν λιγες μερες,παλι σε εκπτωση το Witcher 3 στο humble bundle για οποιον δεν το εχει αγορασει ακομα :)

Αυτο δεν εινα κλειδι για Steam, σωστα?? Πρεπει να κατεβασω την πατφορμα του gog.com?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανως. Για την πλατφορμα του Steam μονο αγορα απο το ιδιο το steam.

Επειδη δεν εχει τυχει να το παιξω, αξιζει η αγορα του year edition?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανως. Για την πλατφορμα του Steam μονο αγορα απο το ιδιο το steam.

Πάντως εγώ ό,τι έχω πάρει από humble bundles τα έχω κάνει redeem στο steam. Και το συγκεκριμένο έχει και εικονίδιο ανάλογο, οπότε δεν ξέρω

10 λεπτά πριν, sarpan είπε

Επειδη δεν εχει τυχει να το παιξω, αξιζει η αγορα του year edition?

Χωρίς συζήτηση, αξίζει και πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Abudi είπε

Πάντως εγώ ό,τι έχω πάρει από humble bundles τα έχω κάνει redeem στο steam. Και το συγκεκριμένο έχει και εικονίδιο ανάλογο, οπότε δεν ξέρω

Χωρίς συζήτηση, αξίζει και πολύ

Ναι το διαβασα και παραπανω και επισης μαλλον ηταν και αστεια η ερωτηση :D :D :D  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Abudi είπε

Πάντως εγώ ό,τι έχω πάρει από humble bundles τα έχω κάνει redeem στο steam. Και το συγκεκριμένο έχει και εικονίδιο ανάλογο, οπότε δεν ξέρω

Εχω την εντυπωση οτι ειναι λαθος του humble αυτο.

Εαν δεις την απλη εκδοση εχει μονο το εικονιδιο του Gog. Στην Goty εχει και τα 2 εικονιδια αλλα δεν βγαζει νοημα αυτο γιατι ενα κλειδι θα παρεις και οχι 2.

Ας ρωτησει καλυτερα στο humble οποιος ενδιαφερεται τι κλειδι δινει η goty.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από λίγα χρόνια είπα να ξεκινήσω ξανά το έπος (τελείωσα πριν λίγες μέρες το 1 & 2). Στο ίδιο σύστημα με τις πρώτες φορές που έπαιξα το παιχνίδι 3770K (4.2Ghz), 16GB Ram DDR3, 1200P ανάλυση, αλλά με 1660ti αυτήν την φορά (η προηγούμενη ήταν μια OC 670 Nvidia). Έχω τα πάντα σε Ultra Settings με εξαίρεση τα Hairworks που τα έχω όλα κλειστά. Από το Control Panel έχω ανοιχτό το Adaptive Vsych (in-game το έχω φυσικά off) μιας και το monitor είναι 60Hz. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η κάρτα δουλεύει μεταξύ 65% - 90% και όχι σταθερά 99%. Είμαι στο White Orchard μέχρι τώρα. Τα Fps είναι στα 60 σταθερά και η Cpu επίσης χαμηλά. Έχω κάποιο θέμα πχ bottleneck; φταίει το Vsych που κρατάει την κάρτα; η ανάλυση που είναι 1200p και όχι μεγαλύτερη; 

Για να ακούσω κάποιες γνώμες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Vsync λογικά παίζει ρολο, δοκίμασε borderless με εξωτερικό fps limiter γιατί το εσωτερικό έχει λίγο lag, στην δίκια μου εμπειρία τουλάχιστον. ;)

Τα hairworks γιατί τα έχεις κλειστά? Ούτε εμενα μου αρέσουν τα μαλλιά αλλα τα γενιά είναι πολύ καλύτερα. Επίσης βάλε και το mod που κάνει τα physics τους στα 60fps γιατί default είναι 30 ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το Vsync λογικά παίζει ρολο, δοκίμασε borderless με εξωτερικό fps limiter γιατί το εσωτερικό έχει λίγο lag, στην δίκια μου εμπειρία τουλάχιστον. ;)

Τα hairworks γιατί τα έχεις κλειστά? Ούτε εμενα μου αρέσουν τα μαλλιά αλλα τα γενιά είναι πολύ καλύτερα. Επίσης βάλε και το mod που κάνει τα physics τους στα 60fps γιατί default είναι 30 ;)

Τα Hairworks τα έκλεισα φίλος γιατί θεώρησα ότι δεν θα τα σηκώσει το σύστημα μου ιδιαίτερα όταν φτάσω στο Novigrad. Θα δοκιμάσω το βράδυ να βγάλω το Vsych. Μου κάνει εντύπωση γιατί ενώ το σύστημα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο δείχνει σαν να μην ζορίζεται. Επίσης από ρεύματα είμαι OK (Corsair AX850) και από θερμοκρασίες κάρτας επίσης μια χαρά msi 1660 ti gaming X.

P.S Τα frames τα στο unlimited in-game. 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, liakinen είπε

Τα Hairworks τα έκλεισα φίλος γιατί θεώρησα ότι δεν θα τα σηκώσει το σύστημα μου ιδιαίτερα όταν φτάσω στο Novigrad. Θα δοκιμάσω το βράδυ να βγάλω το Vsych. Μου κάνει εντύπωση γιατί ενώ το σύστημα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο δείχνει σαν να μην ζορίζεται. Επίσης από ρεύματα είμαι OK (Corsair AX850) και από θερμοκρασίες κάρτας επίσης μια χαρά msi 1660 ti gaming X.

P.S Τα frames τα στο unlimited in-game. 

Το Novigrad δεν έχει σημασία για το hairworks, αφού μονο στο Geralt δουλεύει. Θα σου πρότεινα το mod που κλείνει τα μαλλιά αλλα αφήνει γενιά και τέρατα. Δοκίμασε αυτό που σου είπα (borderless) και βάλε limit από κάνα Nvidia Inspector or whatever ;) Aμα ντε και καλά θες vsync βάλε τουλάχιστον fast.

17 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Και το Reworked HD mod είναι απαραίτητο..

Καλά ας μην πιάσουμε mods γιατί είναι πολλά απαραίτητα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, liakinen είπε

Μετά από λίγα χρόνια είπα να ξεκινήσω ξανά το έπος (τελείωσα πριν λίγες μέρες το 1 & 2). Στο ίδιο σύστημα με τις πρώτες φορές που έπαιξα το παιχνίδι 3770K (4.2Ghz), 16GB Ram DDR3, 1200P ανάλυση, αλλά με 1660ti αυτήν την φορά (η προηγούμενη ήταν μια OC 670 Nvidia). Έχω τα πάντα σε Ultra Settings με εξαίρεση τα Hairworks που τα έχω όλα κλειστά. Από το Control Panel έχω ανοιχτό το Adaptive Vsych (in-game το έχω φυσικά off) μιας και το monitor είναι 60Hz. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η κάρτα δουλεύει μεταξύ 65% - 90% και όχι σταθερά 99%. Είμαι στο White Orchard μέχρι τώρα. Τα Fps είναι στα 60 σταθερά και η Cpu επίσης χαμηλά. Έχω κάποιο θέμα πχ bottleneck; φταίει το Vsych που κρατάει την κάρτα; η ανάλυση που είναι 1200p και όχι μεγαλύτερη; 

Για να ακούσω κάποιες γνώμες. 

Αφού πιάνει τα 60 fps χωρίς να χρειάζεται να δουλεύει στο full. Αν κλείσεις Vsync θα δουλεύει τέρμα και θα έχεις 80fps για παράδειγμα, αλλά θα έχεις tearing αφού θα είσαι πάνω από το refresh rate του monitor..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...