Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά κάνω το δεύτερο play του παιχνιδιού(δεν είχα παίξει τα expansions την πρώτη φορά κ το είχα τρέξει αρκετά) έχοντας φτάσει στο 30% σε 70 ώρες κ έχω να πω ότι είναι παιχνιδαρα ακόμα κ σήμερα σε όλους τους τομείς.Τα γραφικα του αν κ έχει 5 χρόνια που κυκλοφορεί είναι από τα καλύτερα που έχω δει σε παιχνίδι (τώρα έχω κ καινούργια κάρτα κ τα απολαμβάνω σε όλο τους το μεγαλείο).

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο παιχνίδι με το Witcher να δοκιμάσω μόλις το τελειώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο παιχνίδι με το Witcher να δοκιμάσω μόλις το τελειώσω;

Aμα υπήρχε θα το ήξερες. Οποτε μην βιάζεσαι να το τελειώσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Παιδιά κάνω το δεύτερο play του παιχνιδιού(δεν είχα παίξει τα expansions την πρώτη φορά κ το είχα τρέξει αρκετά) έχοντας φτάσει στο 30% σε 70 ώρες κ έχω να πω ότι είναι παιχνιδαρα ακόμα κ σήμερα σε όλους τους τομείς.Τα γραφικα του αν κ έχει 5 χρόνια που κυκλοφορεί είναι από τα καλύτερα που έχω δει σε παιχνίδι (τώρα έχω κ καινούργια κάρτα κ τα απολαμβάνω σε όλο τους το μεγαλείο).

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο παιχνίδι με το Witcher να δοκιμάσω μόλις το τελειώσω;

Υπαρχουν πολλές παιχνιδαρες RPG εκει έξω για να δεις. Τιποτα δεν ειναι 100% ιδιο με το άλλο προφανως, υπάρχουν διαφορες. Αλλά αν θέλεις καλα RPGs, υπάρχουν μπόλικα.

Θα πιάσω μονο κάποια απο τα πιο πρόσφατα για να μη σε στείλω σε πιο παλιά παιχνιδια (αν θες βεβαια, μου λες).

Divinity Original Sin 1-2, Pillars of Eternity, Mass Effect Series, Dragon Age Series, Kingdom Come Deliverance, Deux Ex Series, Skyrim, Fallout New Vegas, Outer Worlds. Μπορω να σκεφτω και αλλα, αλλα για αρχη ριξε μια ματια εκει ;) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Divinity Original Sin 1-2, Pillars of Eternity, Mass Effect Series, Dragon Age Series, Kingdom Come Deliverance, Deux Ex Series, Skyrim, Fallout New Vegas, Outer Worlds.

Πολύ καλά games με μερικές εξαιρέσεις και ότι κάποια είναι αρχαία, αλλα πέρα το DA κανένα άλλο δεν είναι third-person epic fantasy rpg. Και άμα βάλουμε και το open-world μέσα τότε κανένα, εκτος φυσικά των TES που είναι hybrid.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Υπαρχουν πολλές παιχνιδαρες RPG εκει έξω για να δεις. Τιποτα δεν ειναι 100% ιδιο με το άλλο προφανως, υπάρχουν διαφορες. Αλλά αν θέλεις καλα RPGs, υπάρχουν μπόλικα.

Θα πιάσω μονο κάποια απο τα πιο πρόσφατα για να μη σε στείλω σε πιο παλιά παιχνιδια (αν θες βεβαια, μου λες).

Divinity Original Sin 1-2, Pillars of Eternity, Mass Effect Series, Dragon Age Series, Kingdom Come Deliverance, Deux Ex Series, Skyrim, Fallout New Vegas, Outer Worlds. Μπορω να σκεφτω και αλλα, αλλα για αρχη ριξε μια ματια εκει ;) 

Κάποια τα έχω παίξει αλλά δεν νομίζω ότι συγκρίνονται με το Witcher......κάτι dark souls,demon souls τι λένε; Βασικά με ενδιαφέρει να έχει story κ το σύστημα μάχης να είναι σαν του Witcher κ φυσικά τα γραφικά του να βλέπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Παιδιά κάνω το δεύτερο play του παιχνιδιού(δεν είχα παίξει τα expansions την πρώτη φορά κ το είχα τρέξει αρκετά) έχοντας φτάσει στο 30% σε 70 ώρες κ έχω να πω ότι είναι παιχνιδαρα ακόμα κ σήμερα σε όλους τους τομείς.Τα γραφικα του αν κ έχει 5 χρόνια που κυκλοφορεί είναι από τα καλύτερα που έχω δει σε παιχνίδι (τώρα έχω κ καινούργια κάρτα κ τα απολαμβάνω σε όλο τους το μεγαλείο).

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο παιχνίδι με το Witcher να δοκιμάσω μόλις το τελειώσω;

και γω στο xbox one x το ξεκίνησα πριν 2 βδομάδες, παίζω λίγο τα βράδια για να κοιμηθώ..
παίζε παίζε, μη ψάχνεις για καλύτερο, δεν υπάρχει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Παιδιά κάνω το δεύτερο play του παιχνιδιού(δεν είχα παίξει τα expansions την πρώτη φορά κ το είχα τρέξει αρκετά) έχοντας φτάσει στο 30% σε 70 ώρες κ έχω να πω ότι είναι παιχνιδαρα ακόμα κ σήμερα σε όλους τους τομείς.Τα γραφικα του αν κ έχει 5 χρόνια που κυκλοφορεί είναι από τα καλύτερα που έχω δει σε παιχνίδι (τώρα έχω κ καινούργια κάρτα κ τα απολαμβάνω σε όλο τους το μεγαλείο).

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο παιχνίδι με το Witcher να δοκιμάσω μόλις το τελειώσω;

Ναι, το Witcher 2 😉
 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Ναι, το Witcher 2 😉
 

Αξίζει λες ύστερα από τόσα χρόνια;Είχα προσπαθήσει να παίξω το 1 αλλά δεν την πάλεψα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Αξίζει λες ύστερα από τόσα χρόνια;Είχα προσπαθήσει να παίξω το 1 αλλά δεν την πάλεψα.

Αξίζει κ πολυ μάλιστα. Αν και το   witcher 2 είναι χειρότερο συνολικά σαν παιχνιδι από το 3 , έχει πολυ ανώτερο main story με σημαντικές επιλογές που έχουν απροβλεπτη εξέλιξη. Προφανώς η πιο γνωστή απόφαση είναι στο τέλος του 1ου chapter που σε πανε σε εντελώς άλλη πολη στο chapter 2 με διαφορετικά main  κ side quests / διαφορετικούς χαρακτήρες κτλ Οπότε σίγουρα πρεπει να κάνεις 2ο play through (από το τέλος του πρωτου chapter κ μετα ) για να τα δεις όλα. 

Από την άλλη πλευρα gameplay wise θα σου φανεί πολυ περιορισμενο μετά το W3 , δεν είναι open world, δεν έχει άλογο κτλ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CarlitoGR είπε

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο παιχνίδι με το Witcher να δοκιμάσω μόλις το τελειώσω;

Τα μόνα που μπορώ να σκεφτώ είναι τα Kingdom Come: Deliverance (έχει φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο) και Greedfall. Το Witcher 2 εννοείται πως είναι must play.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CarlitoGR είπε

Αξίζει λες ύστερα από τόσα χρόνια;Είχα προσπαθήσει να παίξω το 1 αλλά δεν την πάλεψα.

Χμμ το 1 εντάξει, έχει κάποια χρόνια, υπάρχουν μπαγκ ( αλλά και μοντ με διορθώσεις) αλλά αν κάποιος θέλει να δει την ιστορία οπωσδήποτε, παίζεται κανονικά, ευχάριστα.
Για το 2, να προσθέσω ότι τα γραφικά είναι απίστευτα. Προφανώς κατώτερα του 3, όμως θα σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν έβγαιναν τόσο όμορφα παιχνίδια πριν 10 χρόνια. Μόνο μειονέκτημα είναι τα QTE στο μπρα ντε φερ και σε κάποιες μάχες, ήταν στην μόδα εκείνη την εποχή νομίζω τα qte.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το 1ο δεν παίζεται πλέον, για τον λόγο ότι έχει αρχαίο χειρισμό! Δεν αλλάζει με κανένα mod αυτό το πράμα..
Το είχα δοκιμάσει πριν βγει το 3, να τα έκανα run πριν κυκλοφορήσει το 3ο δηλαδή, αλλά δε γινόταν.
Το 2 μια χαρά παίζεται.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παιξει πρωτα το 3 και μετα τα 1,2.

Προσωπικα δυσκολα τα τερματισα.Για την εποχη τους σιγουρα φοβερα αλλα με τα τωρινα στανταρ,δυσκολα τα παιζεις.Μονο αν θες να παρακολουθησεις τις εξελιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το main story του πρώτου είναι παρα πολύ καλο, και νομίζω το καλύτερο από όλα και αξίζει έστω και σήμερα κάποιος να το παίξει imho.

1 ώρα πριν, Tobajara είπε

Τα μόνα που μπορώ να σκεφτώ είναι τα Kingdom Come: Deliverance (έχει φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο) και Greedfall. Το Witcher 2 εννοείται πως είναι must play.

Το KC είναι fpp dude, χωρίς ίχνος fantasy, καμια σχέση, όσο καλο και να έχει καταλήξει να είναι μετά από χρονια updates. Το Greedfall δεν αξίζει ούτε να το μετατρέψεις σε νερό για να πλύνεις τα πόδια σου, imho.

ps. και βασικά λάθος thread, καλύτερα στο thread προτάσεων να ρωτήσεις.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ αρκετά πράγματα τα έκαναν καλύτερα στο 2ο από ότι στο 3ο

Το στορυ και οι επιλογές σου ένα από αυτά. Η πολιτική ίντριγκα και αρκετές σοκαριστικές σκηνές/αποκαλύψεις ήταν φανταστικές. Το τρίτο από την άλλη βασιζόταν σε πολλές περιπτώσεις στο να συγκινήσει, και αυτό θεωρώ δούλευε μόνο αν είχες παίξει τα προηγούμενα και ήξερες τους χαρακτήρες, ή αν είχες διαβάσει τα βιβλία.

Επίσης στο witcher 2 είχαν πολύ καλύτερο difficulty/skill curve. Έπρεπε να προετοιμαστείς από πριν με λάδια και παγίδες/φίλτρα για να αντιμετωπίσεις τα τέρατα σε μεγαλύτερες δυσκολίες. Τα γραφικά επίσης πολύ καλά μετά από τόσα χρόνια.

Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος για να μην παίξει κανείς το 2ο, δεν είναι δα και τόσο μεγάλο σε διάρκεια (νομίζω είχα κάνει το ένα από τα δύο main paths σε 40 ώρες?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...