Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η γνώμη σας για την απεργία;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλο που δεν ηθελαν να κλεισουν κουτι τους ηρθε η απεργια.

Και  τον αδερφο μου τον απολυσανε απο μεγαλη και γνωστη εταιρεια επειδη δεν δεκτηκε μειωση γιατι δεν εβγαιναν, αλλα ο ιδιοκτητης ομως μια χαρα παιρνει ελικοπτερο του καθε λιγο και λιγακι και κοβει βολτες.

Σε λιγο ολοι εξω θα παμε εκτος βεβαια απο τους βολεμενους!

 

ναι γιατι περιμενανε τις απεργιες για να κλεισουν τα εργοστασια. δεν μπορουσαν να το κανουν απο μονοι τους.

αληθεια η εργατικη αλληλεγγυη των εργαζομενων των ΜΜΜ που ηταν τοσο καιρο οταν υπηρχε θεμα με τα εργοστασια; γιατι δεν κατεβηκαν τοτε σε απεργια προς συμπαρασταση;

 

ας γινει δημοσιος υπαλληλος ο αδερφος σου, αφου δεν τα βγαζει περα στον ιδιωτικο τομεα με τα κακα αφεντικα. δεν θα βρει αλλου καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει, εχουμε χορτασει με αυτο το παραμυθι. οι κακοι ξενοι θελουν να κανουνς τους ελληνες σκλαβους-εργατες. 

και μεχρι τωρα ειτε εχουν φυγει στο εξωτερικο, ειτε εχουν χρεοκοπησει οι εταιρειες.

σαν κατι να μην παει καλα με την παραπανω θεωρια συνομωσιας. 

δεν ειναι θεμα συνομοσιας ειναι η αληθεια και δεν ειναι μονο η Ελλαδα, ειναι και η ισπανια και η ιταλια κλπ οι πλουσιου αυτης της γης θελουν πιο πολυ κερδος και φθηνοτερα χερια οποτε ετοιμασου σε λιγο θα ειμαστε κινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιους Έλληνες ρε άτονε; Μίλησα μόνο για τους Έλληνες; Έχεις ταξιδέψει πουθενά αλλού εκτός από την Disneyland;

 

Βρήκατε την καραμέλα με τις ξένες ουτοπίες με τους μισθούς του τεράστιους και το κράτος δικαίου... σαν μετανάστες πρώτης γενιάς που γύρισαν από την Γερμανία κάνετε... για κάντε τις βόλτες σας να πάρε μια γεύση, και μετά μας λέτε τις σοφίες από τα όρια της αυλής σας.

 

αρα οι ξενοι δεν θελουν να κανουν τους ελληνες εδω σκλαβους-εργατες. συμφωνεις οτι κατι τετοιο δεν υφισταται, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δέντρο πού ήταν στο δάσος μέχρι που το έφαγε η κατσίκα τού γείτονα...

 

...όταν παρατήσετε τα κούφια σλογκανάκια, ξαναμιλάμε...

Δεν λεω κουφια σλογκανακια λεω την αληθεια αν δεν την βλεπεις δεν φταιω εγω/

 

Δάσος ή φούρνος;

Φουρνοδασος ή δασοφουρνος οτι προτιμας  :mrgreen: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δέντρο πού ήταν στο δάσος μέχρι που το έφαγε η κατσίκα τού γείτονα...

 

...όταν παρατήσετε τα κούφια σλογκανάκια, ξαναμιλάμε...

Το αστειο ειναι οτι ο χρηστης redodin7, πριν απο 10 ποστ προσπαθησε να με πεισει οτι ο υπαλληλος του Μετρο Αττικης ΑΕ παιρνει 950 ευρω. Προσπαθησε να με πεισει με μια αποδειξη πληρωμης που τις ελλειπαν 3,5 εργασιμες. Δηλαδη ο υπαλληλος αντι να παιρνει 950 ευρω, παιρνει καπου στα 1050 - 1150.

 

Αυτος ο χρηστης μου λεει οτι δεν βλεπω το δασος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα συνομοσιας ειναι η αληθεια και δεν ειναι μονο η Ελλαδα, ειναι και η ισπανια και η ιταλια κλπ οι πλουσιου αυτης της γης θελουν πιο πολυ κερδος και φθηνοτερα χερια οποτε ετοιμασου σε λιγο θα ειμαστε κινα.

 

 

ναι δεν ειναι μονο η ελλαδα, αλλα μονο απο την ελλαδα φευγουν οι ξενες επιχειρησεις. ο αλλος μεχρι στο Καταρ πηγε να τους παρακαλεσει για επενδυσεις και τον γραψανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα οι ξενοι δεν θελουν να κανουν τους ελληνες εδω σκλαβους-εργατες. συμφωνεις οτι κατι τετοιο δεν υφισταται, σωστα;

Ναι συμφωνώ. Θέλουν να έρθουν να φέρουν ανάπτυξη και μετά να μοιράσουν με μερίσματα τα κέρδη τους, στους εργαζόμενους. Όπως σε κάθε καπιταλισμό...

 

 

ohh wait!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατι περιμενανε τις απεργιες για να κλεισουν τα εργοστασια. δεν μπορουσαν να το κανουν απο μονοι τους.

αληθεια η εργατικη αλληλεγγυη των εργαζομενων των ΜΜΜ που ηταν τοσο καιρο οταν υπηρχε θεμα με τα εργοστασια; γιατι δεν κατεβηκαν τοτε σε απεργια προς συμπαρασταση;

 

ας γινει δημοσιος υπαλληλος ο αδερφος σου, αφου δεν τα βγαζει περα στον ιδιωτικο τομεα με τα κακα αφεντικα. δεν θα βρει αλλου καλυτερα.

Δεν ξερω αν αυτο περιμεναν αλλα δεν τους χαλασε καθολου στο ονομα της οικονομικης κρισης εχουν γυνει τρελλα οργια απο βιομηχανους και αφεντικα!

 

Ο αδερφος μου ειναι ανεργος αλλα δεν υπαρχει προβλημα τα 360 ευρω που παιρνει του φθανουν και του περισσεουν να τρωει καθε μερα αστακους και χαβιαρι  :mrgreen: 

 

αρα οι ξενοι δεν θελουν να κανουν τους ελληνες εδω σκλαβους-εργατες. συμφωνεις οτι κατι τετοιο δεν υφισταται, σωστα;

και φυσικα θελουν αφου μπορουν να βρουν φθηνα χερια εκμεταλευομενοι την κατασταση και παιρνοντας υπαλληλους γι ενα κομματι ψωμι και τον εθνικο μας πλουτο τσαμπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνώ. Θέλουν να έρθουν να φέρουν ανάπτυξη και μετά να μοιράσουν με μερίσματα τα κέρδη τους, στους εργαζόμενους. Όπως σε κάθε καπιταλισμό...

 

 

ohh wait!

 

για την 2η σου προταση δεν ξερω. εγω κατι αλλο συγκεκριμενο ρωτησα και ειπες οτι συμφωνεις. οτι δεν μας θελουν για σκλαβους-εργατες οι ξενοι. και μενω σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστειο ειναι οτι ο χρηστης redodin7, πριν απο 10 ποστ προσπαθησε να με πεισει οτι ο υπαλληλος του Μετρο Αττικης ΑΕ παιρνει 950 ευρω. Προσπαθησε να με πεισει με μια αποδειξη πληρωμης που τις ελλειπαν 3,5 εργασιμες. Δηλαδη ο υπαλληλος αντι να παιρνει 950 ευρω, παιρνει καπου στα 1050 - 1150.

 

Αυτος ο χρηστης μου λεει οτι δεν βλεπω το δασος.

Μην λες ανακριβιες 1250 επαιρνε ο εργαζομενος στο μετρο θεσσαλονικης που ηταν οικοδομος και ως γνωστον οι τεχνιτες παιρνουν παντα πιο πολλα απο αυτος στα γραφεια και φυσικα αυτα το σεμπτεμβρη του 2012 και οχι τωρα το 2013.

 

Ο υπαλληλος που συναντησα εγω επαιρνε 1000 ευρω πριν το ενιαιο μισθολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξερω αν αυτο περιμεναν αλλα δεν τους χαλασε καθολου στο ονομα της οικονομικης κρισης εχουν γυνει τρελλα οργια απο βιομηχανους και αφεντικα!

 

αρα μαλακιστηκανε οι απεργοι. ειδες τελικα που το να κανεις απεργια δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και ο σωστος τροπος για να διεκδικησεις τα κεκτημενα σου; μμ;

 

 

Ο αδερφος μου ειναι ανεργος αλλα δεν υπαρχει προβλημα τα 360 ευρω που παιρνει του φθανουν και του περισσεουν να τρωει καθε μερα αστακους και χαβιαρι  

 

σου ειπα, ας παει στο δημοσιο. καλυτερα θα περασει εκει. δεν εχεις κανα βυσμα να τον βαλεις; δεν μπορει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την 2η σου προταση δεν ξερω. εγω κατι αλλο συγκεκριμενο ρωτησα και ειπες οτι συμφωνεις. οτι δεν μας θελουν για σκλαβους-εργατες οι ξενοι. και μενω σε αυτο.

http://www.youtube.com/watch?v=7s5l-xX-PRU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λες ανακριβιες 1250 επαιρνε ο εργαζομενος στο μετρο θεσσαλονικης που ηταν οικοδομος και ως γνωστον οι τεχνιτες παιρνουν παντα πιο πολλα απο αυτος στα γραφεια και φυσικα αυτα το σεμπτεμβρη του 2012 και οχι τωρα το 2013.

 

Ο υπαλληλος που συναντησα εγω επαιρνε 1000 ευρω πριν το ενιαιο μισθολογιο.

 

η θεσσαλονικη εχει μετρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...