Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η γνώμη σας για την απεργία;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην λες ανακριβιες 1250 επαιρνε ο εργαζομενος στο μετρο θεσσαλονικης που ηταν οικοδομος και ως γνωστον οι τεχνιτες παιρνουν παντα πιο πολλα απο αυτος στα γραφεια και φυσικα αυτα το σεμπτεμβρη του 2012 και τωρα το 2013.

 

Ο υπαλληλος που συναντησα εγω επαιρνε 1000 ευρω πριν το ενιαιο μισθολογιο.

απο τα 950 πηγαμε στα 1250; Υποτιθεται οτι βλεπεις το δασος, δηλαδη την αληθεια. Πως γινεται αυτη να αλλαζει μεσα σε 20 λεπτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευε οτι θες, αλλα οταν προσπαθεις να με πεισεις οτι κανω καπου καποιο λαθος, ασε στην ακρη τις μισθοδοσιες των 19 ημερων και τις τυχαιες συναντησεις στο φουρνο

 

Για να βάλουμε τα πράγματα σε μια προοπτική ο μέσος όρος εργάσιμων ημερών είναι 22 ημέρες τον μήνα όταν στο 19ημερο παίρνει 950 τότε κατά μέσο όρο βγάζει 1100 τον μήνα, το 3000ρο που έχει ακουστεί δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιτάνα Μικρούτσικε όταν σε έβαλε το σάψαλο υπουργό φαντάζομαι ήσουν αθώος

 

 ο οποιος παραιτηθηκε μετα απο ενα μηνα. βαρεθηκε να αγωνιζεται φαινεται.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

αρα μαλακιστηκανε οι απεργοι. ειδες τελικα που το να κανεις απεργια δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και ο σωστος τροπος για να διεκδικησεις τα κεκτημενα σου; μμ;

 

 

 

σου ειπα, ας παει στο δημοσιο. καλυτερα θα περασει εκει. δεν εχεις κανα βυσμα να τον βαλεις; δεν μπορει.

Λες να ειχαν αλλο τροπο ? Η απεργια ειναι σχεδον η τελευταια επιλογη για εναν εργαζομενο!

Το οτι εχασαν ειναι δυσαρεστο αλλα τουλαχιστον παλεψαν και αυτο εχει αξια.

 

Εχω αλλα δεν θελω να γλειψω για μια θεση στο δημοσιο δεν ειναι αυτη η νοοτροπια μου και ουτε θα γυνει.

 

η θεσσαλονικη εχει μετρο;

εννωειτε οτι μιλαμε για αυτους που κανουν εργα του σταθμου 

 

απο τα 950 πηγαμε στα 1250; Υποτιθεται οτι βλεπεις το δασος, δηλαδη την αληθεια. Πως γινεται αυτη να αλλαζει μεσα σε 20 λεπτα;

Δεν φοραω παροπιδες σαν μερικους μερικους ειδα οτι ηταν για 19 μερες εκανα τις πραξεις για 25 και βγηκαν 1250 αλλα οπως ειπα ηταν για τεχνητη και για το 2012 αλλα εσυ αυτο το βλεπεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η θεσσαλονικη εχει μετρο;

Δεν εχει μετρο. Και δεν εχει υπαλληλους της Μετρο Αττικης ΑΕ. Απλα τον τρολαρω.

 

Βλεπεις ο χρηστης redodin που βλεπει τα πραγματα καλυτερα απο μας

εδω και το πως τα βλεπει

 

 

Δεν λεω κουφια σλογκανακια λεω την αληθεια αν δεν την βλεπεις δεν φταιω εγω/

 

Ο χρηστης αυτο που βλεπει και το δασος για να μην ξεχνιομαστε.  ΔΕΝ μπορει να δει οτι η αποδειξη πληρωμης που εχει ως αποδειξη στο οτι οι υπαλληλοι του Μετρο Αττικης ΑΕ δεν παιρνουν 3000 ευρω, ειναι της ΑΕΓΕΚ ΑΕ, μιας εργολαβικης εταιρειας που εχει παρει αναθεση το εν λογο εργο (μερος κατασκευης του μετρο Θεσσαλονικης). Ουσιαστικα μιλαει για ιδιωτικο υπαλληλο.

 

Ανοικτοματη μου redodin. Αν και περιμενα να τρολαρω τον tolis, αλλα αυτος ξερει ποτε να την "κανει" anyway.

 

Μη χαθεις στο

%CE%B4%CE%B1%CF%83%CE%BF%CF%82.jpg

χαχαχαχαχαχα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιτάνα Μικρούτσικε όταν σε έβαλε το σάψαλο υπουργό φαντάζομαι ήσουν αθώος

Εσυ τον κρινεις για το μικρο διαστημα που ηταν υπουργος και οχι για ολοι την πορεια του ???

Αρα εσυ αν εκανες μια φορα κατι λαθος (που δεν ξερω να εκανε κατι σαν υποργος) εισαι για μια ζωη κατακριτεος για αυτο οτι και να κανεις ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λες να ειχαν αλλο τροπο ? Η απεργια ειναι σχεδον η τελευταια επιλογη για εναν εργαζομενο!
Το οτι εχασαν ειναι δυσαρεστο αλλα τουλαχιστον παλεψαν και αυτο εχει αξια.

 

ωραια. ας πανε τωρα να πλυνουν πιατα στο εξωτερικο. το κερδισανε με την αξια τους.
 

 

Εχω αλλα δεν θελω να γλειψω για μια θεση στο δημοσιο δεν ειναι αυτη η νοοτροπια μου και ουτε θα γυνει.

 

δεν χρειαζεται να γλυψεις. μονο να τους ψηφιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει μετρο. Και δεν εχει υπαλληλους της Μετρο Αττικης ΑΕ. Απλα τον τρολαρω.

 

Βλεπεις ο χρηστης redodin που βλεπει τα πραγματα καλυτερα απο μας

εδω και το πως τα βλεπει

 

 

 

Ο χρηστης αυτο που βλεπει και το δασος για να μην ξεχνιομαστε.  ΔΕΝ μπορει να δει οτι η αποδειξη πληρωμης που εχει ως αποδειξη στο οτι οι υπαλληλοι του Μετρο Αττικης ΑΕ δεν παιρνουν 3000 ευρω, ειναι της ΑΕΓΕΚ ΑΕ, μιας εργολαβικης εταιρειας που εχει παρει αναθεση το εν λογο εργο (μερος κατασκευης του μετρο Θεσσαλονικης). Ουσιαστικα μιλαει για ιδιωτικο υπαλληλο.

 

Ανοικτοματη μου redodin. Αν και περιμενα να τρολαρω τον tolis, αλλα αυτος ξερει ποτε να την "κανει" anyway.

 

Μη χαθεις στο

%CE%B4%CE%B1%CF%83%CE%BF%CF%82.jpg

χαχαχαχαχαχα

Δεν ειμαι επαγγελματιας τρολ σαν και εσενα κοιταω να πω την γνωμη μου και να κανω εναν επικοδομητικο διαλογο, εσυ φαινεται πως να περνας την ωρα σου και να κανεις τους αλλους "ρεζιλι", μπραβο σου και εις ανωτερα με τετοιες δυνατοτητες σου ευχομαι και υπουργος... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι επαγγελματιας τρολ σαν και εσενα κοιταω να πω την γνωμη μου και να κανω εναν επικοδομητικο διαλογο, εσυ φαινεται πως να περνας την ωρα σου και να κανεις τους αλλους "ρεζιλι", μπραβο σου και εις ανωτερα με τετοιες δυνατοτητες σου ευχομαι και υπουργος... 

 

 

 

Δεν λεω κουφια σλογκανακια λεω την αληθεια αν δεν την βλεπεις δεν φταιω εγω/

 

Την αληθεια ή την γνωμη σου;

Αστο, καταλαβα, το πας σε αυτο που λεει ο killik "λογικη πλανη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

ωραια. ας πανε τωρα να πλυνουν πιατα στο εξωτερικο. το κερδισανε με την αξια τους.
 

 

 

δεν χρειαζεται να γλυψεις. μονο να τους ψηφιζεις.

Μπορει να ειμαι λαθος αλλα εισαι πολυ χαιρεκακος, ελπιζω να μην βρεθεις στην θεση να εχεις αναγκη και η αλλη να σπανε πλακα μαζι σου.

 

Το δικαιωμα της ψηφου κατακτηθηκε με πολυ αιμα και αγωνες και δεν ειμαι διαθετιμενος να το χαραμισω για μια θεσουλα στο δημοσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τον κρινεις για το μικρο διαστημα που ηταν υπουργος και οχι για ολοι την πορεια του ???

Αρα εσυ αν εκανες μια φορα κατι λαθος (που δεν ξερω να εκανε κατι σαν υποργος) εισαι για μια ζωη κατακριτεος για αυτο οτι και να κανεις ?

 

Σταμάτα να διασύρεσαι και σε αυτό το τόπικ. Δείξε έλεος στον εαυτό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αληθεια ή την γνωμη σου;

Αστο, καταλαβα, το πας σε αυτο που λεει ο killik "λογικη πλανη"

Η γνωμη μου ειναι βασισμενη στην αληθεια τουλαχιστον αυτο θελω να πιστευω.

 

Εσυ προσπαθεις να παραπλανησεις γιατι αντι να πεις απο την αρχη οτι δεν προκειτε για δημοσιο υπαλληλο αλλα για ιδιωτικη τεχνικη εταιρεια χρησιμοποιεις σαν φενακη οτι η μισθοδοσια ειναι για 19 μερες!

 

Σταμάτα να διασύρεσαι και σε αυτό το τόπικ. Δείξε έλεος στον εαυτό σου.

Τι να κανουμε μου αρεσει να διασυρομαι αφου το λες εσυ κριμα παντος εχεις σαν εικονα προφιλ το σημα της liverpool σε καμια περιπτωση δεν ταυτιζεσαι με τα ιδανικα αυτη της ομαδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου ειναι βασισμενη στην αληθεια τουλαχιστον αυτο θελω να πιστευω.

 

Εσυ προσπαθεις να παραπλανησεις γιατι αντι να πεις απο την αρχη οτι δεν προκειτε για δημοσιο υπαλληλο αλλα για ιδιωτικη τεχνικη εταιρεια χρησιμοποιεις σαν φενακη οτι η μισθοδοσια ειναι για 19 μερες!

Σου ειπα, ηθελα να τρολαρω τον tolis.

 

 

Δεν προσπαθω να παραπλανησω κανεναν. Εγω ειμαι του διαλογου, αλλα οταν γραφω αυτο

 

 

 

Πιστευε οτι θες, αλλα οταν προσπαθεις να με πεισεις οτι κανω καπου καποιο λαθος, ασε στην ακρη τις μισθοδοσιες των 19 ημερων και τις τυχαιες συναντησεις στο φουρνο

 

και εσυ απαντας με αυτο

 

 

Δεν μπορω μα σε πεισω αλλωστε θα ηταν ματαιο, βλεπεις το δεντρο και δεν βλεπεις το δασος.

 

τι περιμενες να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...