Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα μια παραγγελία από Αμερική και μου το στείλανε μέσω dpd. Σήμερα έφτασε Αθήνα. Ξέρετε με ποια courier θα μου έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γειά σας θα ήθελα, να κάνω μία ερώτηση σχετικά με ένα δέμα που ενδιαφέρομαι να παραγγείλω από Gearbest μέσω Ευρωπαικής αποθήκης ,συγκεκριμένα αυτο : [link=http://www.gearbest.com/3d-printers-3d-printer-kits/pp_343187.html?wid=3]

Το βάρος είναι περίπου 2.5 κιλά συνολικά ενώ ο τρόπος παραγγελιάς είναι μέσω flat rate shipping ,  το κόστος του προιόντος είναι 54 ευρώ . Το κόστος μεταφορικών είναι 10 ευρώ . Απλά δεν είμαι σίγουρος αν λόγω του βάρους του πακέτου υπάρχει κάποια χρέωση .

Μήπως γνωρίζει κάποιος ? 

Ευχαριστώ

Οτι λέει το Gearbest τελικη τιμή αυτό πληρωνεις

 

 

 

Έκανα μια παραγγελία από Αμερική και μου το στείλανε μέσω dpd. Σήμερα έφτασε Αθήνα. Ξέρετε με ποια courier θα μου έρθει;

ή acs ή speedex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παραγγελία από γερμανική αποθήκη (από κατάστημα του alexiexpress) έστειλαν με DHL_de(όχι courier από όσο καταλαβαίνω)

Εδώ το δέμα θα τι αναλάβουν τα ΕΛΤΑ? Γνωρίζει κανείς? Ένας 3d printer είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prioriy Line [EU Express] από Gearbest πόσο αξιόπιστη είναι για μεγάλη αγορά [5 τάμπλετ + κάτι άλλα μικρά] ?

Mου δίνει δυνατότητα να παραλάβω χωρίς έξτρα κόστος με EU Express πιθανότατα λόγω μεγάλης αγοράς.

Απλά το σκέφτομαι αν αυτό είναι καλύτερο ή 6 σπασμένες "απλές" συναλλαγές που όμως πιθανότατα να πέσει κάποια απ' αυτές σε τελωνειακό έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% αποφευγεις τελωνειο με αυτη τη μεθοδο.Παρε οτι θες αφοβα

Prioriy Line [EU Express] από Gearbest πόσο αξιόπιστη είναι για μεγάλη αγορά [5 τάμπλετ + κάτι άλλα μικρά] ?

Mου δίνει δυνατότητα να παραλάβω χωρίς έξτρα κόστος με EU Express πιθανότατα λόγω μεγάλης αγοράς.

Απλά το σκέφτομαι αν αυτό είναι καλύτερο ή 6 σπασμένες "απλές" συναλλαγές που όμως πιθανότατα να πέσει κάποια απ' αυτές σε τελωνειακό έλεγχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.Ειναι προπληρωμενο το τελωνειο μεσω αυτης της μεθοδου.Εσυ κανεις την αγορα σου και περιμενεις να σου ερθει.Κυριος

Oκ ωραίος. Ουσιαστικά στέλνουν Αγγλία και μετά εδώ αν έχω καταλάβει σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με μια συσκευη που θελω να παρ απο εξωτερικό.... αυτό ειναι βασικα.... https://www.aliexpre...ec-f093dcc8c401  λετε να κολλήσει τελωνείο????? η μπορεί να την γλιτώσω??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα τα φωτα σας σχετικα με μια συσκευη που θελω να παρ απο εξωτερικό.... αυτό ειναι βασικα.... https://www.aliexpre...ec-f093dcc8c401  λετε να κολλήσει τελωνείο????? η μπορεί να την γλιτώσω??? 

Με παρακατω τον τρόπο αποστολής εχει μικρές πιθανότητες να σταματήσει

 

"Free Shipping to Greece via AliExpress Standard Shipping"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με παρακατω τον τρόπο αποστολής εχει μικρές πιθανότητες να σταματήσει

 

"Free Shipping to Greece via AliExpress Standard Shipping"

Μμμμ δηλαδη λες να αξιζει απο εκει η αγορα η θα πληρώσω τα ιδια και περισσότερα για τελεωνειο σε σχεση με τιμη Ελλαδας....?? θα μου πεις ολα ενα ρισκο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια.

ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω ααπο amazon.θελω να παρω το παρακατω ενισχυτη

https://www.amazon.de/gp/product/B01GQ85GW6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

αποτι βλεπω τα μεταφορικα ειναι δωρεαν και ειναι καινουργιος.

απο εγγυηση τι παιζει;αν παθει κατι φευγει γερμανια;

ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια.

ειναι η πρωτη φορα που θα αγορασω ααπο amazon.θελω να παρω το παρακατω ενισχυτη

https://www.amazon.de/gp/product/B01GQ85GW6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

αποτι βλεπω τα μεταφορικα ειναι δωρεαν και ειναι καινουργιος.

απο εγγυηση τι παιζει;αν παθει κατι φευγει γερμανια;

ειναι κατι αλλο που πρεπει να προσεξω;

Αυτη ειναι η τιμη για ελλαδα

Order Summary Items:

EUR 335,30

Postage & Packing: EUR 34,00

Order Total: EUR 369,30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η τιμη για ελλαδα

Order Summary Items:

EUR 335,30

Postage & Packing: EUR 34,00

Order Total: EUR 369,30

σευχαριστω πολυ.

πρεπει να φτανω στο τελευταιο βημα για να βλεπω τα μεταφορικα'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δέμα από Καναδά που έφυγε με Canadian post με express delivery από eBay, το οποίο από τις 24/6 λέει

24/06/2017 02:10 - International shipment has arrived in a foreign country , GRATHD

 

Μέχρι σήμερα λέει ακόμα το ίδιο, 3 μέρες μετά καμία ενημέρωση. Ξέρουμε κάτι παραπάνω, τι και που είναι; Παίζει να είναι τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...