Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξαναγράψω και εδώ παιδιά γιατί το θέμα μου καίει!!!

 

Μπορεί κάποιος να απαντήσει σε 1 απορία που έχω. Φίλος είναι Νεα Υόρκη τώρα και θα γυρίσει σε 10 μέρες.

 

Επειδη δεν γνωρίζει πως θα μπορέσει να μου φέρει 2 nexus 5 χωρίς να επιβαρυνθεί καθόλου τελωνείο η κάτι άλλο μια  βοήθεια θα ήταν χρήσιμη.

 

Τα έχει βρεί ήδη unlocked απλά δεν ξέρω τον τρόπο.

 

Βγάλσιμο από το κουτί και τσέπη κάπως έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Απλά αλλάζει η ερώτηση γιατί μπήκε σε λίστα αναμονης για 4 εβδομάδα Νοεμβρίου!!!

 

Sold out γινεται στην Αμερική. Θα μας τα στείλει ο θείος του ευτυχώς. Το θέμα είναι πώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια απορια με την paypal. θελω να παραγγειλω ενα κινητο απο τα γνωστα κινεζοsite και οταν παω να κανω την παραγγελια απο την paypal, που εχει τα λεφτα μεσα, μου βγαζει οτι η καρτα που ηταν συνδεδεμενη εχει ληξει. το θεμα ειναι οτι πριν απο 1 μηνα ειχα παραγγειλει κατι μικροπραγματα με την paypal χωρις να εχει υπαρξει καποιο προβλημα. δεν μπορω να παραγγειλω χωρις να εχω καποια καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μπορω να αγορασω. τα λεφτα ειναι στην paypal και οχι στην καρτα. Ο λογος που μου το εβγαζε αυτο ειναι επειδη δεν μου φταναν τα λεφτα που ειχα στην paypal λογω του οτι ειχα παραγγειλει και μια θηκη. (οπως τα υπολογιζα μου φταναν γιατι ηταν 153$ και ειχα μεσα 123€). τωρα τα παρηγγειλα κανονικα χωρις την θηκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αγόρασα ένα laptop μέσω paypal και πλήρωσα κανονικά. Μετά από λίγο, ενώ μου έβγαλε ότι πληρώθηκε κανονικά η παραγγελία, εμφανίζεται στο λογαριασμό μου στο paypal ότι το account μου είναι περιορισμένο. Επίσης άνοιξε μόνο του case στο resolution center και μου λέει ότι η πληρωμή κρατήθηκε από το paypal. Μου ζητάει να βάλω κάτι στοιχεία που να επιβεβαιώνουν τη διεύθυνσή μου και έστειλα κάποιους λογαριασμούς όπως λέει. Ακόμα δεν πήρα απάντηση από το πρωί. Τί να κάνω; Μου κράτησε 2100 ευρώ. Υπάρχει περίπτωση να χάσω τίποτα χρήματα και να ψάχνομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια   εγω στις 17 οκτωβριου παρηγγειλα απο  minideal  ενα κινητο free shipping

εχει κολλησει εδω απο 25-10-2013

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-10-2013 11:04

IPS

 

σημερα που εκανα αναζητηση εδω http://www.trackitonline.ru/

 

μου εβγαλε αυτο το μηνυμα  

You haven't picked up destination country and data below could be incomplete.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αγόρασα ένα laptop μέσω paypal και πλήρωσα κανονικά. Μετά από λίγο, ενώ μου έβγαλε ότι πληρώθηκε κανονικά η παραγγελία, εμφανίζεται στο λογαριασμό μου στο paypal ότι το account μου είναι περιορισμένο. Επίσης άνοιξε μόνο του case στο resolution center και μου λέει ότι η πληρωμή κρατήθηκε από το paypal. Μου ζητάει να βάλω κάτι στοιχεία που να επιβεβαιώνουν τη διεύθυνσή μου και έστειλα κάποιους λογαριασμούς όπως λέει. Ακόμα δεν πήρα απάντηση από το πρωί. Τί να κάνω; Μου κράτησε 2100 ευρώ. Υπάρχει περίπτωση να χάσω τίποτα χρήματα και να ψάχνομαι;

Αποκλείεται να σου τα κρατήσει, πληροφοριακά από που το πήρες και πιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται να σου τα κρατήσει, πληροφοριακά από που το πήρες και πιο ;

Μου επανέφερε το account μου αλλά τα χρήματα είναι σε status: Being reviewed by Paypal. Δεσμευμένα ακόμα δηλαδή.

Πήρα το τελευταίο macbook pro retina 15 haswell maxed out.

Το αγόρασα από τον electronic king από eBay, αλλά η αγορά έγινε απλώς με paypal. Εκτός eBay δηλαδή. Το είχε 2300 και με παζάρια το έριξε 200 ευρώ. Έχουν αγοράσει πολλοί γνωστοί μου από εκεί χωρίς πρόβλημα. Το θέμα φαντάζομαι δημιουργήθηκε λόγω του ότι έβαλα καινούρια κάρτα που έχει και διαφορετική payment address. Γιατί ουσιαστικά αυτό μου ζήτησαν να επιβεβαιώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λες για ποια θήκη ενδιαφέρεσαι, αλλά, γενικά, οι τιμές τους είναι χαμηλές.

Για την εισαγωγή αντικειμένου από τρίτη χώρα πρέπει να συνυπολογίζουμε και τα μεταφορικά, εάν υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όλα οκ με την πληρωμή που είχε κρατήσει το paypal. Τους κάλεσα μέσω skype στο τηλέφωνο που έχουν στο site τους και το πρόβλημα λύθηκε σε 3 λεπτά συνομιλίας. Πάρα πολλοί εξυπηρετικοί στην περίπτωσή μου πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ρε παιδια για την παραπανω θηκη που κανει 5€ και χωρις μεταφορικα (free shipping λεει το site) υπαρχει περιπτωση να πληρωσω τιποτα στο τελωνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...