Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα :-)

Έχει παραγγείλει κανείς μπλουζάκια από aliexpress;

Έχω παραγγείλει κάποιες φορές θήκες για κινητά-φορτιστές-καλώδια, ήρθαν κανονικά.

Με παραγγελία ρούχων όμως, ποτέ.

Το ξέρω ότι θα πληρώσω με κάρτα ΧΩΡΙΣ paypal, το θέμα είναι να μην μπλέξω με τελωνεία κλπ και μου πάει ο κούκους αηδόνι, μιας και τα συγκεκριμένα προϊόντα που θέλω τα βρίσκω 60-70% κάτω από ότι στην Ευρώπη.

Να προχωρήσω άφοβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα :-)

Έχει παραγγείλει κανείς μπλουζάκια από aliexpress;

Έχω παραγγείλει κάποιες φορές θήκες για κινητά-φορτιστές-καλώδια, ήρθαν κανονικά.

Με παραγγελία ρούχων όμως, ποτέ.

Το ξέρω ότι θα πληρώσω με κάρτα ΧΩΡΙΣ paypal, το θέμα είναι να μην μπλέξω με τελωνεία κλπ και μου πάει ο κούκους αηδόνι, μιας και τα συγκεκριμένα προϊόντα που θέλω τα βρίσκω 60-70% κάτω από ότι στην Ευρώπη.

Να προχωρήσω άφοβα;

 

Εξαρτάται. Πχ αν πάρεις 5 μπλουζάκια δεν θα περάσει τελωνείο. Αν πάρεις 5 παλτά που το δέμα θα είναι ογκώδες και βαρύ, θα κινήσει υποψίες και θα το ανοίξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει μια υπηρεσία που σου δίνει διεύθυνση στην Αγγλία και μετά σου στέλνουν το προϊόν Ελλάδα (forward2me νομίζω),υπάρχει κάτι ανάλογο για Γαλλία σε περίπτωση που σαιτ στέλνει μόνο εντός Γαλλίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρεις στο αντίστοιχο κεφάλαιο (3) του οδηγού απαντήσεις στο ερώτημά σου.

Ειδικά για αποστολή από Ευρώπη στην Ελλάδα, έχει αποδειχτεί ότι η transport-to-greece (ελληνική) εξυπηρετεί αρκετά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω μια μπλούζα από το aliexpres. Μπορώ να πληρώσω με προπληρωμένη κάρτα;

97.8% seller's feedback

Τι λέτε;

97.8 θεωρειται λιγο,απο αξιολογησεις ποσες εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

98.0% ( 308 votes απο 449 orders  )

Seller : 4.386 , Rating 97,9%

 

το προιον φαινεται καλο , συμφωνα και με φωτογραφιες στο feedback , το θεμα ειναι να το παραλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά καλησπέρα έκανα μια παραγγελία από το καναδέζικο αμαζον και μαζί με τα μεταφορικά μου βγήκε 23ευρο περίπου.Πιστεύετε πως υπάρχει κίνδυνος να αυξηθεί λόγω τελωνείου?επίσης μου γράφει estimated delivery 10june-3july που μου φαίνεται αρκετά μακρινό.Έχει κανείς κάποια εμπειρία όσον αφορά το χρονικό διάστημα που κάνει ένα δέμα για να ρθει Ελλάδα?Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω μια παραγγελία απο Ιαπωνία και ήθελα να ρωτήσω αν με ems περνάει το πακέτο ακόμη απο ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...