Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το συγκεκριμένο κατάστημα αλλά και πολλά άλλα παρόμοια πουλάει μόνο στη Γερμανία.

Εάν προχωρήσεις την παραγγελία, θα φτάσεις σε ένα σημείο που πρέπει να δώσεις τα στοιχεία σου και τη διεύθυνση αποστολής. Εκεί θα δεις ότι στο πεδίο της χώρας είναι μόνο η Γερμανία. 

ΑΑ μαλιστα, δηλαδη απο εδω ειναι μονο για Γερμανια ε?

Μηπως γνωριζεις φιλε μου καποιο site που να στελνει Ελλαδα, απο Ευρωπη, και να ξερεις τα μεταφορικα πριν κανεις την παραγγελια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα παιδια, να κανω μια ερωτηση και εγω με την σειρα μου.. Επειδη δεν εχω αγορασει ποτε απο το εξωτερικο, και σκεφτομουν να παρω αυτο το monitor, μιας και εχει αρκετη διαφορα απο την Ελλαδα, θα ηθελα να μου πειτε εαν ισχυει η εγγυηση και ποσο περιπου θα φτασει με τα μεταφορικα, και πως μπορουμε να το δουμε αυτο για να ξερω για μελλοντικες αγορες. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Καλησπερα παιδια, να κανω μια ερωτηση και εγω με την σειρα μου.. Επειδη δεν εχω αγορασει ποτε απο το εξωτερικο, και σκεφτομουν να παρω αυτο το monitor, μιας και εχει αρκετη διαφορα απο την Ελλαδα, θα ηθελα να μου πειτε εαν ισχυει η εγγυηση και ποσο περιπου θα φτασει με τα μεταφορικα, και πως μπορουμε να το δουμε αυτο για να ξερω για μελλοντικες αγορες. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Καλησπέρα!! Αυτό δεν μπορεί να έρθει στην Ελλάδα γιατί πολύ απλά δεν στέλνει το μαγαζί αυτό Ελλάδα.

Ωστόσο βρήκα ένα άλλο μαγαζί που έχει αναφερθεί πολύ στο insomnia.

Είναι αυτό εδώ: http://www.computeruniverse.net/Γερμανικό είναι αλλά στέλνει Ελλάδα. Το Συνολικό κόστος είναι μαζί με τα μεταφορικά και προμήθειες κτλ κτλ 670 ευρώ τελική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!! Αυτό δεν μπορεί να έρθει στην Ελλάδα γιατί πολύ απλά δεν στέλνει το μαγαζί αυτό Ελλάδα.

Ωστόσο βρήκα ένα άλλο μαγαζί που έχει αναφερθεί πολύ στο insomnia.

Είναι αυτό εδώ: http://www.computeruniverse.net/Γερμανικό είναι αλλά στέλνει Ελλάδα. Το Συνολικό κόστος είναι μαζί με τα μεταφορικά και προμήθειες κτλ κτλ 670 ευρώ τελική. 

Ευχαριστω φιλε μου. Χμμ δηλαδη 55ε αυτην την στιγμη διαφορα απο το να το παρω απο Ελλαδα. Εαν και το αλλο μου κινεισαι την περιεργεια γιατι ηταν γυρω στα 500..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΑ μαλιστα, δηλαδη απο εδω ειναι μονο για Γερμανια ε?

Μηπως γνωριζεις φιλε μου καποιο site που να στελνει Ελλαδα, απο Ευρωπη, και να ξερεις τα μεταφορικα πριν κανεις την παραγγελια??

 

Υπάρχει μια ελληνική μεταφορική με έδρα την Κατερίνη που μπορεί να παραλάβει αυτό που θέλεις να αγοράσεις από τη Γερμανία και να στο παραδώσει στην Ελλάδα.

 

Μπορείς να μιλήσεις μαζί τους για λεπτομέρειες (μεταφορικά, διαδικασία κλπ).

 

Με μια γρήγορη ματιά στο idealo.de (το γερμανικό skroutz) η τιμή που το βρήκες είναι η χαμηλότερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για να βοηθήσω αλλα άτομα που παραγγέλνουν με EMS . Το πακέτο μου ήρθε σήμερα το πρωί με τον ταχυδρόμο. Δεν πλήρωσα απολύτως τίποτα. Δεν ξέρω αν ήμουν τυχερή, αλλα το πακέτο ζύγιζε περίπου 1.2 κιλά , η πραγματική τιμή ήταν δηλωμένη (124€) και ερχόταν απο Ιαπωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τυχερή γιατί άλλοι έχουν πληρώσει με την EMS.

Και είναι προφανές ότι η περίπτωσή σου δεν μπορεί να αποτελεί κανόνα για να τον ακολουθήσει κάποιος.

Στην πραγματικότητα, είναι ένα ρίσκο που πρέπει να γνωρίζει ο αγοραστής, πριν επιλέξει αποστολή με EMS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προφανώς μπορεί να είμαι και η εξαίρεση ! Απλώς ήθελά να μοιραστώ την εμπειρία μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγραψα παραπάνω, είσαι τυχερή και δεν αποτελείς την εξαίρεση.

 

Σε κάθε περίπτωση, πολύ καλά έκανες που μοιράστηκες την εμπειρία σου, με όσους παρακολουθούν αυτό το νήμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τον παιζουν μερικοι στην Γερμανια. Περιμενω παραγγελια που εκανα κατα τις 26 Μαιου. Το δεμα ειχε φτασει απο τις 5 Ιουνιου εδω και ο γαματος πωλητης (απο αμαζον γερμανιας) δεν ειχε γραψει ψανω διευθυνση ή τηλεφωνο και ετσι δεν μπορουσαν να με βρουν οποτε το δεμα εφυγε ξανα για πισω. Του εστειλα μηνυμα ζητωντας να στειλει νεο πακετο με την γρηγοροτερη μεθοδο χωρις εξτρα εξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

 

Το γραφω εδω γιατι η εμπειρια μου απο αγορες απο εξωτερικο ειναι ελαχιστη .

 

Γραφει αν καταλαβα καλα οτι αποστελλεται απο την Ευρπωπαικη αποθηκη αλλα δεν ξερω ποσο τελικα θα χρειαστει να πληρωσω για αυτη την μπαταρια .

Οποιος ξερει ας βοηθησει .Ευχαριστω.

 

Ηρθε με ACS σημερα σε 6 εργασιμες χωρις καμμια αλλη επιβαρυση !!!Πολυ καλη φαινεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,αγορασα προσφατα μια καρτα γραφικων απο ενα γερμανικο site και συγκεκριμενα το computeruniverse.net.Μου το εστειλε με dhl.To θεμα μου ειναι οτι οταν βαζω το κωδικο μου βγαζει αυτο απο κατω.Εχει παρει καποιος κατι απο γερμανια και του εστειλαν με το ιδιο;Ετσι προχωραει η αποστολη η ειναι κατι λαθος;

post-203719-0-62164000-1435475937_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το στατους θα ανανεωθει;;Η σταματαει εκει;Μου γραφει να μπω στο elta.gr ,να το ελέγχω αλλα δεν βγαζει κατι εκει.

Επεξ/σία από agisilaosko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποστολή από Γερμανία γίνεται με το ταχυδρομείο και γιαυτό φαίνεται να καθυστερεί.

Να υπολογίζεις μια βδομάδα περίπου από τότε που έφυγε από Feucht.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...