Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες εφτασε ενα πακετο που περιμενα με την dhl απλο συστημενο.Σημερα παω και το περνω απο ελτα;

 

Έφτασε στην Ελλάδα γρήγορα και θα περιμένεις να παραδοθεί με το ταχυδρομείο.

Μπορείς να παρακολουθήσεις την πορεία του στα ΕΛΤΑ.

Και κάρτα ποιας τράπεζας? Πειραιώς φαίνεται δεν περνάει μεσω paypal...λογικό κιόλας...

 

Έχω γράψει πολλές φορές ότι χρησιμοποιώ την πιστωτική της ΕΤΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι δεν μου το εμφανιζει στα ελτα;Πρεπει να βαλω άλλο αριθμο αναζήτησης; ο αριθμός της DHL είναι 323600890916

post-203719-0-42907100-1435644683_thumb.png

Επεξ/σία από agisilaosko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έχει σημασία για σένα, στις 09.35.

Μα δεν είπα ακριβώς τι ώρα στο περίπου. Λογικό ήταν γιατί στο μεσημέρι ήταν που έκαναν περιορισμό για τις συναλλαγές εξωτερικού.

Γιατι δεν μου το εμφανιζει στα ελτα;Πρεπει να βαλω άλλο αριθμο αναζήτησης; ο αριθμός της DHL είναι 323600890916

Πάρε τηλέφωνο στην DHL να σου δώσουν καινούργιο αριθμό αποστολής ελληνικό. Μια φορά είχα παραγγείλει έτσι από Γερμανία και πήρα τηλέφωνο και μου το έφερε η ίδια DHL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ.κάτι?

 

Λοιπόν όπως έχουμε πει έχουμε capitals controls και εφόσον οι κάρτες μας είναι μπλοκαρισμένες δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα όσον αφορά με το paypal αφού είναι υπηρεσία εξωτερικού.

 

Όμως η τράπεζα όμως Bank of America που είναι κάτω στην Αθήνα και δεν είναι ελληνική δεν θα μπορεί να πάρει λεφτά δικά μου και να τα πάει στο paypal balance? Αν ναι πως  μπορώ να βρω τον προσωπικό λογαριασμό του paypal προκειμένου να κάνω κατάθεση και μετά να μπορώ να αγοράσω κάτι ή δεν γίνεται?

Ευχαριστώ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να φύγουν χρήματα από την χώρα μας προς το εξωτερικό. Μόνο το αντίθετο.

ούτε το αντίθετο εδώ και 3 μέρες περιμένω επιστροφή χρημάτων και δεν μπορώ από το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολληματα υπαρχουν σε ολο το τραπεζικο συστημα το θεμα ποτε θα ξεκολλησουν γιατι μπορει να τραβηξει απο 1 εβδομαδα εως 3

 

μηνες  μπορει και παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό παίζει. Αν έρθουμε σε συμφωνία και στηριχτεί το τραπεζικό σύστημα (γιατί είναι χρεοκοπημένο) οι περιορισμοί θα αρθούν όταν επέλθει εμπιστοσύνη (μπορεί να πάρει και χρόνια). Βεβαία με την στήριξη της ΕΚΤ ενδέχεται να είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα ακόμα και πριν την άρση των περιορισμών. Τώρα χωρίς συμφωνία ανοίγουν αφού αλλάξει κάποια στιγμή νόμισμα. Πάντως το μικρότερο των προβλημάτων μας, αν συνεχίσουμε το βιολί μας, από εδώ και πέρα θα είναι οι αγορές από το εξωτερικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..Έχω αγοράσει ένα προϊόν από την Αμερική μέσω dhl και έχω ενημερωθεί από την ιστοσελίδα ότι βρίσκετε στην Ελλάδα εδώ και 1 εβδομάδα αλλά δεν έχω λάβει ακόμα το προϊόν ....μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς όρισες στο forum.

 

Δεν δίνεις την αξία του δέματος και το περιεχόμενό του.

Εάν βλέπεις το δέμα στην ιστοσελίδα του (ελληνικού) DHL, τηλεφώνησέ τους για να μάθεις τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...