Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω παραγγείλει  από την Αμερική ένα προϊόν από http://www.misterpompadour.com/ και μου είπαν ότι αποστελλονται με την DHL global email(dhl E-commerce)...έχω πληρώσει 20 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά ...πριν 1 εβδομάδα στην ιστοσελίδα http://webtrack.dhlglobalmail.com/αφού πάτησα το tracking number μου έλεγε ότι έφτασε στην χώρα προορισμού και ότι έχει πάει στο τοπικό ταχυδρομείο της χώρας μου για την τελικήπαραδοση ελπίζω να σας κάλυψα με αυτά..πρέπει να επικοινωνήσω με τα ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια εχω παραγειλει ενα κινητο και απο οτι βλεπω απο το tracking number ειναι κεντρο διαλογης ατικης...μπορω να παω να παραλαβω απο κει για να μην περιμενω μερες παραπανω? η αυτο δεν γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει refund στο λογαριασμό λόγω επιστροφής προιόντος από αγορά, γνωρίζει κάποιος αν μπαίνουν τα χρήματα στο λογαριασμό μου ή πρέπει πρώτα να γίνει άρση του capital control;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει refund στο λογαριασμό λόγω επιστροφής προιόντος από αγορά, γνωρίζει κάποιος αν μπαίνουν τα χρήματα στο λογαριασμό μου ή πρέπει πρώτα να γίνει άρση του capital control;

 

Εμενα ειχαν μπει στην προπληρωμενη καρτα. Οποτε μαλλον θα σε κοψει το capital control. Εκτος και του πεις να στα βαλει στο Paypal. Δεν ξερω βεβαια πως γινεται και αν γινεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει refund στο λογαριασμό λόγω επιστροφής προιόντος από αγορά, γνωρίζει κάποιος αν μπαίνουν τα χρήματα στο λογαριασμό μου ή πρέπει πρώτα να γίνει άρση του capital control;

 

Εμενα ειχαν μπει στην προπληρωμενη καρτα. Οποτε μαλλον θα σε κοψει το capital control. Εκτος και του πεις να στα βαλει στο Paypal. Δεν ξερω βεβαια πως γινεται και αν γινεται αυτο.

 

Έχω την εντύπωση ότι να "μπουν" χρήματα σε Ελληνικό λογαριασμό γίνεται. Όχι το αντίθετο. Και φυσικά δε μπορείς να κάνεις ανάληψη πάνω από το όριο των €60/ημερισίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο δευτερα θα το παρεις γιατι αγχωνεσαι

το δεμα εφτασε παρασκευη, αμα ειναι δευτερα τριτη να παραλαβω τοτε οκ, μην τυχον κανουν πιο πολλες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνει refund στο λογαριασμό λόγω επιστροφής προιόντος από αγορά, γνωρίζει κάποιος αν μπαίνουν τα χρήματα στο λογαριασμό μου ή πρέπει πρώτα να γίνει άρση του capital control;

αν τα είχες τραβήξει απο την κάρτα επιστρέφουν στην κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ποιός φαντάζεσαι ότι θα μπορούσε να απαντήσει σ' αυτή την ερώτηση;

Όπως διαβάζεις και ενημερώνεσαι, η τραπεζική κατάσταση αναπροσαρμόζεται κάθε βδομάδα.

 

Από την επόμενη βδομάδα, φαίνεται ότι ρυθμίστηκε το πρόβλημα που απασχολούσε όλους όσοι βρέθηκαν στο εξωτερικό χωρίς μετρητά (φορτηγατζήδες, τουρίστες κλπ) και δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν τις κάρτες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός φαντάζεσαι ότι θα μπορούσε να απαντήσει σ' αυτή την ερώτηση;

Όπως διαβάζεις και ενημερώνεσαι, η τραπεζική κατάσταση αναπροσαρμόζεται κάθε βδομάδα.

 

Από την επόμενη βδομάδα, φαίνεται ότι ρυθμίστηκε το πρόβλημα που απασχολούσε όλους όσοι βρέθηκαν στο εξωτερικό χωρίς μετρητά (φορτηγατζήδες, τουρίστες κλπ) και δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν τις κάρτες τους

απλά το είπα γιατί αύριο ανοίγουν οι τράπεζες  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τράπεζες ανοίγουν αύριο με όλους τους περιορισμούς που περιγράφονται στη χθεσινή ΠΝΠ.

Ένας από αυτούς απαγορεύει τη μεταφορά κεφαλαίων στο εξωτερικό, με οποιοδήποτε τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία νέα..

10. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την πιστωτική, χρεωστική ή/και προπληρωμένη μου κάρτα για να κάνω αγορές στο internet;
ΝΑΙ, εφόσον τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα που λειτουργεί στην Ελλάδα.
Αντίθετα, δεν επιτρέπεται η χρήση καρτών εάν τα ηλεκτρονικά καταστήματα τηρούν λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού.

 

http://www.financialbox.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=10420&Itemid=179

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...