Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα μια ερωτηση, μπορεις ενω εχεις συνδρομη ας πουμε ενος μηνα να αγορασεις για 1 χρονο  πριν ακομα ληξη του μηνα? Το ρωταω για την black friday,  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Manolo Sismanidis είπε

Καλημερα μια ερωτηση, μπορεις ενω εχεις συνδρομη ας πουμε ενος μηνα να αγορασεις για 1 χρονο  πριν ακομα ληξη του μηνα? Το ρωταω για την black friday,  

Ναι, πάντα προστίθεται.Οταν είχα πετύχει προσφορά στα 35€ Plus, είχα αγοράσει 2 και μετά απο κάπου 2 χρόνια πάλι προσφορά στα 40€ αγόρασα πάλι για 2 χρόνια.Τώρα μου έχει μείνει κάπου 1 χρόνος, αν και παίζω πλεον πολύ λίγο online, μαζεύω τα Plus games.

Τις εποχές που είχα χρόνο και όρεξη, είχα ADSL 5-6 Mbps, δεν παίζεις online με τέτοια ταχύτητα, ειδικά fps.Τώρα που έχω VDSL 100άρα δεν ασχολούμαι, τα βαρέθηκα τα online, μόνο με παρέα αξίζουν.Ψάχνω κανά campaign και αν κολλήσω το λιώνω.Το καλό είναι πως κατεβάζω 1 παιχνίδι σε 3-4 ώρες, το τερματίζω η δεν μου αρέσει, το σβήνω και κατεβάζω άλλο.

Αν είμαι κουρασμένος και δεν έχω καλή ψυχολογία, δεν ανοίγω καν το PS4.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Ναι, πάντα προστίθεται.Οταν είχα πετύχει προσφορά στα 35€ Plus, είχα αγοράσει 2 και μετά απο κάπου 2 χρόνια πάλι προσφορά στα 40€ αγόρασα πάλι για 2 χρόνια.Τώρα μου έχει μείνει κάπου 1 χρόνος, αν και παίζω πλεον πολύ λίγο online, μαζεύω τα Plus games.

Τις εποχές που είχα χρόνο και όρεξη, είχα ADSL 5-6 Mbps, δεν παίζεις online με τέτοια ταχύτητα, ειδικά fps.Τώρα που έχω VDSL 100άρα δεν ασχολούμαι, τα βαρέθηκα τα online, μόνο με παρέα αξίζουν.Ψάχνω κανά campaign και αν κολλήσω το λιώνω.Το καλό είναι πως κατεβάζω 1 παιχνίδι σε 3-4 ώρες, το τερματίζω η δεν μου αρέσει, το σβήνω και κατεβάζω άλλο.

Αν είμαι κουρασμένος και δεν έχω καλή ψυχολογία, δεν ανοίγω καν το PS4.

Εγω οσο ειχα ps4 δεν ειχα plus τωρα με το ps5 το κανα γιατι ο μονος τροπος να αποθηκευσεις τα save games ειναι στο plus, δες τι κανανε για να αναγκασουν τον κοσμο να βαζει plus,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Manolo Sismanidis είπε

Εγω οσο ειχα ps4 δεν ειχα plus τωρα με το ps5 το κανα γιατι ο μονος τροπος να αποθηκευσεις τα save games ειναι στο plus, δες τι κανανε για να αναγκασουν τον κοσμο να βαζει plus,

Δλδ δε σώζονται τα save σε στικακι στο ps5; αυτό εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, sndev είπε

Δλδ δε σώζονται τα save σε στικακι στο ps5; αυτό εννοείς?

Δεν έχω δοκιμάσει να επαναφέρω τα save ή να τα πάω σε άλλη κονσόλα, αλλά ξέρω ότι μπορείς να κρατήσεις αντίγραφο τους κάνοντας backup το σύστημα και διαλέγοντας μόνο τα saves (τα settings του συστήματος είναι επιλεγμένα πάντα). Σίγουρα δεν έχει την ευκολία του PS4 που διαλέγεις ότι θες και το αντιγράφεις εύκολα σε usb, αλλά υπάρχει η δυνατότητα για backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, sndev είπε

Δλδ δε σώζονται τα save σε στικακι στο ps5; αυτό εννοείς?

Στο PS5 μπορεις μόνο να τα κανεις save στο cloud. Δεν έχεις επιλογη για στικάκι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

ειμαι τοσο σιγουρος οτι γινετε ομως! θα παω σπιτι να το δω με τα ματια μου , δε μπορω να το πιστεψω!

Γίνεται μόνο για τα παιχνίδια του ps4. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, επειδή μπερδεύτηκα... ΑΥΤΟ ... δεν είναι μεταφορά σε στικάκι δηλάδή; Ή λέτε κάτι άλλο...; Γιατί εγώ το έχω κάνει....δεν είμαι καλυμμένος δηλαδή με αυτό;

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PS5 στα saves εχει άλλη επιλογή για τα saves του 5 και άλλη για του 4. Στα games του 4 μπορεις να σώσεις τα save σε USB και στο cloud. Στα games του 5 μπορεις μόνο στο cloud

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Παιδιά, επειδή μπερδεύτηκα... ΑΥΤΟ ... δεν είναι μεταφορά σε στικάκι δηλάδή; Ή λέτε κάτι άλλο...; Γιατί εγώ το έχω κάνει....δεν είμαι καλυμμένος δηλαδή με αυτό;

k γω κατι τετοιο ειχα δει κ νομιζα γινεται αν κ δε το χα κανει ποτε αλλα αφοθ λενε μονο για ps4 θα το χουθν δοκιμάσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Στο PS5 στα saves εχει άλλη επιλογή για τα saves του 5 και άλλη για του 4. Στα games του 4 μπορεις να σώσεις τα save σε USB και στο cloud. Στα games του 5 μπορεις μόνο στο cloud

Το ξέρω ότι είναι άλλη επιλογή. Και ξέρω ότι του PS4 μπορείς εύκολα και απλά να τα αντιγράψεις στο USB. Αλλά και του PS5 μπορείς με backup της κονσόλας, όπως λέει εδώ: https://www.playstation.com/en-gb/support/hardware/back-up-ps5-data-USB/ . Λέει ξεκάθαρα για save games. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την επαναφορά, αλλά όταν ξετσεκάρω την επιλογή των saves games αλλάζει ανάλογα με το μέγεθος τους. Άρα θεωρώ ότι δουλεύει....εσείς λέτε ότι δεν δουλέυει δηλαδή;

Συγκεκριμένα λέει ξεκάθαρα: "All user data saved on your PS5 console (excluding trophies) is included in the backup data. When you restore your backup data, your PS5 console will be reset, and all data saved on your console will be erased."

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Το ξέρω ότι είναι άλλη επιλογή. Και ξέρω ότι του PS4 μπορείς εύκολα και απλά να τα αντιγράψεις στο USB. Αλλά και του PS5 μπορείς με backup της κονσόλας, όπως λέει εδώ: https://www.playstation.com/en-gb/support/hardware/back-up-ps5-data-USB/

Εκει παίρνεις backup ολή την κονσόλα. Δηλαδη δεν μπορείς να πάρεις ετσι backup τα saves απο ένα game και να τα πας σε άλλο PS5 όπου έχεις τον λογαριασμό σου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Εκει παίρνεις backup ολή την κονσόλα. Δηλαδη δεν μπορείς να πάρεις ετσι backup τα saves απο ένα game και να τα πας σε άλλο PS5 όπου έχεις τον λογαριασμό σου.

Ααααα...ΟΚ. Άρα εσείς μιλάτε για μεταφορά μεμονωμένων saves με σκοπό την μεταφορά σε άλλη κονσόλα με άλλο account. Αλλά όλα μαζί για να τα έχω αντίγραφο (μαζί με τα settings της κονσόλας) μπορώ μια χαρά...σωστά;

Πάντως ισχύει ότι τα settings σχετικά με τα saves είναι πίσω σε σχέση με το PS4. πχ. για τα παιχνίδια του PS5 δεν μπορείς να δείς μέσα σε ένα παιχνίδι πόσα υπο-saves έχει. Έτσι π.χ. στο Spiderman Remastered που έχω κάνει πολλά manual saves δεν μπορώ να τα σβήσω ούτε από το παιχνίδι, ούτε από την κονσόλα. Μόνο αν σβήσω όλο το progress...πολύ χαζό όλο αυτό.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...