Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα PS5 και σκεφτόμουν να παρω και συνδρομή PSN. 

Κοίταξα στο maxplay (που αναφερεται πολυ συχνα εδω μεσα) και ειδα να λεει ''Ελληνική συνδρομή''.

Σκεφτόμουν να κανουμε gameshare με τον αδερφό μου (που έχει PS4 αλλά δεν έχει συνδρομη).

Το catch ποιο είναι.....έχει πάει στο Κατάρ για δουλειά.

Θα μπορούμε με τη συνδρομή αυτή (αν την πάρω και την ενεργοποιήσω έστω πρώτα εγώ που είμαι Ελλάδα), να την έχει κι εκείνος και να κάνουμε gameshare;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Πήρα PS5 και σκεφτόμουν να παρω και συνδρομή PSN. 

Κοίταξα στο maxplay (που αναφερεται πολυ συχνα εδω μεσα) και ειδα να λεει ''Ελληνική συνδρομή''.

Σκεφτόμουν να κανουμε gameshare με τον αδερφό μου (που έχει PS4 αλλά δεν έχει συνδρομη).

Το catch ποιο είναι.....έχει πάει στο Κατάρ για δουλειά.

Θα μπορούμε με τη συνδρομή αυτή (αν την πάρω και την ενεργοποιήσω έστω πρώτα εγώ που είμαι Ελλάδα), να την έχει κι εκείνος και να κάνουμε gameshare;  

Θα βάλει ο αδερφός σου στο PS4 του τον λογαριασμό σου και θα κατεβάζει οτι θέλει απο τον λογαριασμό σου. Μετα θα μπαίνει στον δικό του και θα μπορει να παίζει. Δεν υπάρχει πρόβλημα όπου και να είναι. Ακόμα θα μπορεί να παίζει online σαν να έχει και αυτός plus. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Θα βάλει ο αδερφός σου στο PS4 του τον λογαριασμό σου και θα κατεβάζει οτι θέλει απο τον λογαριασμό σου. Μετα θα μπαίνει στον δικό του και θα μπορει να παίζει. Δεν υπάρχει πρόβλημα όπου και να είναι. Ακόμα θα μπορεί να παίζει online σαν να έχει και αυτός plus. 

Σε ευχαριστώ!

Κάποιες διευκρινίσεις ακόμα. Εκείνος δεν έχει κάποια συνδρομή/PSN, όταν λες να μπαίνει στο δικό του, εννοείς στο τοπικό του, offline? online θα μπορούμε να παίξουμε μεταξύ μας (παιχνίδια PS4 εννοείται);

Επίσης, μήπως θα ναι καλύτερα να την βάλουμε στο δικό του πρώτα, με κύριο μηχάνημα το PS4, ώστε να μου ''ξεκλειδώσει'' εμένα τα παιχνίδια του PS4 για να μπορώ να τα κατεβάζω;  Ή θα μπορώ έτσι κι αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι γιατι στο PS5 θα σου δώσει τα 20 games. Απο το PS4 δεν μπορεις να κάνεις claim τα games του PS5, μονο μεσα απο την εφαρμογη του κινητου.

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Χρειάζομαι την βοήθειά σας παρακαλώ πολύ σε δύο θέματα που αντιμετωπίζω.

Ο ανηψιός μου έχει το PlayStation 4. Το αγόρασε στην Ελλάδα και έχει Ελληνικό λογαριασμό στο Ελληνικό Playstore το οποίο το έφτιαξε στην Ελλάδα όταν αγόρασε το PlayStation. 

Τώρα μετακόμισε Ολλανδία και θέλει να δημιουργήσει Ολλανδικό account για να μπορεί να χρησιμοποιεί Ολλανδικές PlayStation κάρτες. 

Στο current Ελληνικό account δεν του επιτρέπει να αλλάξει χώρα.

Δεν θέλει να χάσει τα παιχνίδια που έχει μέσα στο Ελληνικό account και ένα δεύτερο θέμα που έχουμε είναι το εξής: Πρέπει να φτιάξουμε καινούριο Family Management Account. 

Τι μπορώ να κάνω για αυτά τα δύο θέματα που αντιμετωπίζουμε;

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, daveathens said:

Καλησπέρα παιδιά! Χρειάζομαι την βοήθειά σας παρακαλώ πολύ σε δύο θέματα που αντιμετωπίζω.

Ο ανηψιός μου έχει το PlayStation 4. Το αγόρασε στην Ελλάδα και έχει Ελληνικό λογαριασμό στο Ελληνικό Playstore το οποίο το έφτιαξε στην Ελλάδα όταν αγόρασε το PlayStation. 

Τώρα μετακόμισε Ολλανδία και θέλει να δημιουργήσει Ολλανδικό account για να μπορεί να χρησιμοποιεί Ολλανδικές PlayStation κάρτες. 

Στο current Ελληνικό account δεν του επιτρέπει να αλλάξει χώρα.

Δεν θέλει να χάσει τα παιχνίδια που έχει μέσα στο Ελληνικό account και ένα δεύτερο θέμα που έχουμε είναι το εξής: Πρέπει να φτιάξουμε καινούριο Family Management Account. 

Τι μπορώ να κάνω για αυτά τα δύο θέματα που αντιμετωπίζουμε;

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αν φτιάξει λογαριασμό ολλάνδικό για να έχει τα παιχνίδια που έχει τώρα στον ελληνικό θα πρέπει να βάζει και σε αυτόν plus (για τα παιχνίδια που έχει πάρει δωρεάν τόσο καιρό αναφέρομαι). Προτείνω να μείνει όπως έχει και να βάζει κάρτες από Ελλάδα ή ηλεκτρονικά από διάφορα online site. Δεν πιστεύω να δει τεράστια διαφορά στην τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθήσαμε τελικά να κάνουμε gameshare εγώ (PS5) και ο αδερφός μου (PS4) και απέτυχε η διαδικασία.

Έχω δει κάμποσα βιντεάκια πως να γίνει, κάποιοι λένε να είμαι logged off εγώ από το PSN μου και να κάνει εκείνος log in. Δεν δούλεψε. Αλλά δεν δούλεψε ούτε όταν ήμουν εγώ logged in. Του βγάζει συνέχεια πως είτε το email είτε το password δεν είναι σωστό. Το θέμα είναι ότι βάζει το σωστό email και το σωστό password (είχα τσεκαρει το password και του έδινα το σωστό εννοείται, αλλά και για τεστ άλλαξα το password και έβαλα άλλο και πάλι του έλεγε πως κάτι είναι λάθος).

Μέχρι που τον έβαλα να κάνει κι εκείνος log off από το δικό του PSN (που όμως δεν έχει συνδρομή, απλά παίζει κανά fortnite που δεν χρειάζεται συνδρομή για online)....και πάλι τα ίδια.

Μήπως έχετε κάποια ιδέα γιατί επιμένει ότι κάτι είναι λάθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Biohazard_ είπε

Προσπαθήσαμε τελικά να κάνουμε gameshare εγώ (PS5) και ο αδερφός μου (PS4) και απέτυχε η διαδικασία.

Έχω δει κάμποσα βιντεάκια πως να γίνει, κάποιοι λένε να είμαι logged off εγώ από το PSN μου και να κάνει εκείνος log in. Δεν δούλεψε. Αλλά δεν δούλεψε ούτε όταν ήμουν εγώ logged in. Του βγάζει συνέχεια πως είτε το email είτε το password δεν είναι σωστό. Το θέμα είναι ότι βάζει το σωστό email και το σωστό password (είχα τσεκαρει το password και του έδινα το σωστό εννοείται, αλλά και για τεστ άλλαξα το password και έβαλα άλλο και πάλι του έλεγε πως κάτι είναι λάθος).

Μέχρι που τον έβαλα να κάνει κι εκείνος log off από το δικό του PSN (που όμως δεν έχει συνδρομή, απλά παίζει κανά fortnite που δεν χρειάζεται συνδρομή για online)....και πάλι τα ίδια.

Μήπως έχετε κάποια ιδέα γιατί επιμένει ότι κάτι είναι λάθος; 

Εγω το ειχα αυτό με PS4-PS4 και τώρα με PS4-PS5. Τα πράγματα ειναι πολύ απλά. Βάζεις του 2 λογαριασμούς στο PS4 και τον δικό σου στο PS5. Βάλε τον λογαριασμό του αδερφού σου να κάνει αυτόματα log in στο PS4 και εσυ κατεβαζε τα games στο PS4 μέσω της εφαρμογής απο το κινητό. Το PS4 πρεπει να το έχει primary. Για το λάθος στο email 100% ο αδερφός σου κανει καποιο λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Εγω το ειχα αυτό με PS4-PS4 και τώρα με PS4-PS5. Τα πράγματα ειναι πολύ απλά. Βάζεις του 2 λογαριασμούς στο PS4 και τον δικό σου στο PS5. Βάλε τον λογαριασμό του αδερφού σου να κάνει αυτόματα log in στο PS4 και εσυ κατεβαζε τα games στο PS4 μέσω της εφαρμογής απο το κινητό. Το PS4 πρεπει να το έχει primary. Για το λάθος στο email 100% ο αδερφός σου κανει καποιο λάθος.

Για να γίνουν τα παραπάνω, πρέπει να έχει κατορθώσει να μπει πρώτα στο λογαριασμό.

Και δεν μπορεί, επειδή του βγάζει αυτό με το λάθος. Λάθος δεν κάνει γιατί μέχρι που κάναμε με βιντεοκλήση τη διαδικασία και τα στοιχεία του λογαριασμού μπαίνουν ολοσωστα.

Του έστειλα και λινκ να δοκιμάσει να μπει στο account από browser με αυτά τα στοιχεία, να τσεκαρω τι γίνεται και σε αυτήν την περιπτωση και να ενημερώσω.

PS. Εγώ να κατεβάζω τα games στο κινητό; btw εγώ έχω PS5. Επίσης, σε όσα σχετικά βίντεο είδα στο youtube, κανένα δεν έλεγε για κατέβασμα μέσω της εφαρμογής κινητού, αλλά κανονικά στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, _Biohazard_ είπε

Για να γίνουν τα παραπάνω, πρέπει να έχει κατορθώσει να μπει πρώτα στο λογαριασμό.

Και δεν μπορεί, επειδή του βγάζει αυτό με το λάθος. Λάθος δεν κάνει γιατί μέχρι που κάναμε με βιντεοκλήση τη διαδικασία και τα στοιχεία του λογαριασμού μπαίνουν ολοσωστα.

Του έστειλα και λινκ να δοκιμάσει να μπει στο account από browser με αυτά τα στοιχεία, να τσεκαρω τι γίνεται και σε αυτήν την περιπτωση και να ενημερώσω.

PS. Εγώ να κατεβάζω τα games στο κινητό; btw εγώ έχω PS5. Επίσης, σε όσα σχετικά βίντεο είδα στο youtube, κανένα δεν έλεγε για κατέβασμα μέσω της εφαρμογής κινητού, αλλά κανονικά στην κονσόλα.

Κατεβάζεις τα games στο PS4 μέσω της εφαρμογής του κινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps4 κανεις loging με τον λογαριασμό που έχεις psn . 

Οριζεις primary το ps4 .

Κατεβάζεις τα παιχνίδια που θέλεις.

Κανεις loging τάρα με το λογαριασμό που θα χρησιμοποιείς το PS4 ( του αδερφού σου ) και παίζεις τα παιχνίδια.

Στο ps5 βαζεις το πρώτο λογαριασμό.

καθε φορα που θα θες ενα παιχνιδι στο Ps4 θα μπαινεις με τον πρώτο λογαριασμό (το δικο σου ) , θα κανείς download και μετα θα παίζεις με τον δεύτερο.(του αδερφου σου)

Νομίζω θες να εχεις συνδρομή για να γίνει ολο αυτο.

Αν δεν μπαίνεις καθόλου στο λογαριασμό είναι άλλο θέμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Quick update, δεν τον αφήνει να κάνει login ούτε από browser στο PSN. Πάλι του λέει πως κάτι είναι λάθος, μέχρι που στο τέλος του έβγαλε "An authentication error has occured. Reset your password or contact customer support." και στο email μου ήρθε ειδοποίηση για ύποπτη χρήση του λογαριασμού.

Και πάλι δεν παίζει να έμπαιναν λάθος τα στοιχεία, μέχρι που μπήκα με teamviewer στον υπολογιστή του και τα έβαζα εγω. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Οκ, είναι σε άλλη χώρα, αλλά από ότι έχω διαβάσει δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό, στήνουν gameshare μεταξύ διαφορετικών χωρών, δεν απαγορεύεται. 🤔

Επεξ/σία από _Biohazard_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακοινώθηκαν τα games για τον Νοέμβριο

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/Με-Knockout-City-τα-PS-Plus-Νοεμβρίου/70748.html

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...