Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Νομίζω dlc/add on δίνει. Το game επειδή το έχω, μαλλον το είχε δώσει πιο παλιά σε μήνα πάλι. 

 

2 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Το game το ειχε δώσει, αλλα όχι μεσω plus. Σε μένα το βγάζει σαν τα games που εχω αγοράσει και δεν εχει σταυρό

Τελικά είναι add on, πρέπει πρώτα να κατεβάσεις την απλή έκδοση του Destiny 2 για να μπορείς να το κατεβάσεις.

Είναι ακόμα free το Destiny 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτήν την εβδομάδα διατίθεται δωρεάν για παίξιμο (in game) το τελευταίο μεγάλο expansion, το Witch Queen, έως τις 26 Φεβρουαρίου που βγαίνει το επόμενο season.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί στο νήμα αλλά το γράφω για όσους ενδιαφέρει. Έχω κανονική (όχι Τουρκίας) συνδρομή PS+ Extra με ημερομηνία λήξης 4/3/23 και αμέλησα τελείως να εκμεταλλευτώ τις προσφορές επέκτασης με έκπτωση που έτρεχαν τόσο στις γιορτές όσο και στη BF. Τσεκάροντας το λογαριασμό μου όλο το προηγούμενο μήνα , δεν υπήρχε κάποια προσφορά παρά ή δυνατότητα ανανέωσης για 1 έτος με 99.99€ οπότε το είχα ψιλοπάρει απόφαση να το αφήσω να λήξει και να ξαναβάλω μόλις έμπαινε στο plus κάποιο game που να με ενδιέφερε μιας και είμαι καλυμμένος προς το παρόν από τα εγκατεστημένα. Χτες το βράδυ λοιπόν 1/3 έσκασε στο email προσφορά για όλα τα προγράμματα με 25% έκπτωση μέχρι τις 6/3. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο αυτοματοποιημένο σύστημα που το κάνει στις συνδρομές που κοντεύουν να λήξουν ή είναι κάποια προσφορά που τρέχει απλά το αναφέρω για όσους δεν έχουν stackάρει συνδρομές και δεν έχουν plus μέσω Τουρκίας να μην βιαστούν να ανανεώσουν πριν τη λήξη της συνδρομής σε τιμή καταλόγου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά κατέβασα το Destiny 2 που το δίνει δωρεάν το PS Store,  αλά όταν πάω να κατεβάσω και το add on το οποίο το δίνει δωρεάν μέσω Plus γράφει included και δεν έχει επιλογή για download.Λογικά εννοεί ότι το add on είναι ήδη μέσα στο base game;

Τότε γιατί στο add on γράφει ότι για να το κάνεις download πρέπει πρώτα να κατεβάσεις το base game;

Γνωρίζει κανείς αν μέσα στο παιχνίδι φαίνεται αν είναι εγκατεστημένο και το add on ως ονομασία;Μάλλον θα πρέπει να ψάξω τα συγκεκριμένα maps που δίνει το add on αν υπάρχουν μέσα στο παιχνίδι.

Λογικά, σήμερα θα βγούν τα νέα παιχνίδια του Μαρτίου:

1) Minecraft Dungeons

2) Battlefield 2042

3)Code Vein

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδια.Εκανα psn acc με διέυθυνση UK αν πληρώσω την ps plus premium απο ελλάδα (και μένω Ελλάδα),θα λειτουργεί το cloud gaming streaming?

 

Δεν έχω playstation 4/5

Θελω να παίζω από PC

Επεξ/σία από MrGalaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site η Sony αναφέρει οτι το cloud streaming δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμο στην Ελλάδα.
Να ζητήσω κι εγώ μια άποψη απ΄τα μέλη...
Δεν έχω κάποια κονσόλα προς το παρόν αλλά περιμένω για το Slim όποτε έρθει...Έχει νόημα να κάνω μια συνδρομή Essential για έναν μήνα έστω μόνο για να κάνω claim τα παιχνίδια του PS Plus ώστε να τα έχω διαθέσιμα όταν ξαναενεργοποιήσω την συνδρομή όταν θα έχω κονσόλα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kristoferlado είπε

Δεν έχω κάποια κονσόλα προς το παρόν αλλά περιμένω για το Slim όποτε έρθει...Έχει νόημα να κάνω μια συνδρομή Essential για έναν μήνα έστω μόνο για να κάνω claim τα παιχνίδια του PS Plus ώστε να τα έχω διαθέσιμα όταν ξαναενεργοποιήσω την συνδρομή όταν θα έχω κονσόλα?

Για να κανεις claim τα παιχνιδια, πρεπει να συνδεθεις σε ενα Ps5 με αυτο. Αρα, εκτος και αν εχεις καποιον να στο κανει, μαλλον οχι. Απο την αλλη, η extra αξιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Για να κανεις claim τα παιχνιδια, πρεπει να συνδεθεις σε ενα Ps5 με αυτο. Αρα, εκτος και αν εχεις καποιον να στο κανει, μαλλον οχι. Απο την αλλη, η extra αξιζει

 

2 ώρες πριν, kristoferlado είπε

Στο site η Sony αναφέρει οτι το cloud streaming δεν είναι προς το παρόν διαθέσιμο στην Ελλάδα.
Να ζητήσω κι εγώ μια άποψη απ΄τα μέλη...
Δεν έχω κάποια κονσόλα προς το παρόν αλλά περιμένω για το Slim όποτε έρθει...Έχει νόημα να κάνω μια συνδρομή Essential για έναν μήνα έστω μόνο για να κάνω claim τα παιχνίδια του PS Plus ώστε να τα έχω διαθέσιμα όταν ξαναενεργοποιήσω την συνδρομή όταν θα έχω κονσόλα?

Για να κάνει claim τα PS plus παιχνίδια μπορει απο PC ή απο το app στο κινητο. Μονο για την PS collection πρεπει να τα κανει claim απο PS5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vorlon68 είπε

 

Για να κάνει claim τα PS plus παιχνίδια μπορει απο PC ή απο το app στο κινητο. Μονο για την PS collection πρεπει να τα κανει claim απο PS5

Πολυ πιθανων στην collection αναφεροταν και απλα δεν το επισημανε. Με την απλη ps plus, μεσα σε 1 μηνα αντε να κανει claim 6 παιχνιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα Collection αναφερόμουν, που λήγουν τον Μάιο νομίζω. Απ όσο κατάλαβα αρκεί να τα προσθέσω στην συλλογή μου και όχι να τα παίξω ώστε να τα έχω διαθέσιμα και στο μέλλον. Αν χρειάζεται PS5 οπότε θα ζητήσω από φίλο, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2023 στις 8:56 ΠΜ, kristoferlado είπε

Ναι στα Collection αναφερόμουν, που λήγουν τον Μάιο νομίζω. Απ όσο κατάλαβα αρκεί να τα προσθέσω στην συλλογή μου και όχι να τα παίξω ώστε να τα έχω διαθέσιμα και στο μέλλον. Αν χρειάζεται PS5 οπότε θα ζητήσω από φίλο, ευχαριστώ.

απλα εχε στο νου σου, οτι χρειαζεται το account που θα φτιαξεις για εσενα στο Ps5 του φιλου σου, να εχει ps plus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια απορία, παιχνιδια που έχεις κατεβάσει (απλό κατεβασμα, όχι αγορασμένα) με την συνδρομή plus (extra και Premium) θα μπορεις να τα παίζεις με τη Essential? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spacer.png

 

Οι νέες προσθήκες για τους PlayStation Plus Extra και Premium συνδρομητές:

  • Uncharted Legacy of Thieves Collection
  • Tchia
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction
  • Ghostwire Tokyo
  • Life Is Strange: True Colors
  • Immortals Fenyx Rising
  • Life is Strange 2
  • Dragon Ball Z: Kakarot
  • Street Fighter V Champion Edition
  • Untitled Goose Game
  • Final Fantasy Type-0 HD
  • Rage 2
  • Neo: The World Ends with You
  • Haven

Οι νέες προσθήκες για τους PlayStation Plus Premium συνδρομητές (Classics):

  • Ridge Racer Type 4 | PS1
  • Ape Academy 2 | PSP
  • Syphon Filter: Dark Mirror | PSP

https://www.gameover.gr/2023/03/16/playstation-plus-game-catalog-march-2023/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...