Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ξέρεις πόσο πολύ μπορεί να τραβήξει αυτό...

 

Hodor ?

Groot?

Σόρυ που σας το χαλάω, αλλά η ταινία είναι για Κυριακή μεσημέρι στο Star το channel. Το Star, στο 9.

shots fired!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως τα Star Wars και LOTR δηλαδη. sold. 

 

poifty_747.jpg

Μη μου συγκρίνεις τώρα τσάμπιο λι που μεταδίδεται μόνο Prime Time με τοπικό Λασιθίου. Πχ στο LOTR, εκτός του ότι έχει πιο πολλές κούπες και από την Μπάρτσα, παίζουν και παίχται μεγάλης αξίας. Για το Warcraft τι να πεις; "Μη χάσετε απόψε μια επική περιπέτεια φαντασίας με πρωταγωνιστές τον Τράβις τον Φίμελ και τη ψηλή ντεμέκ μαύρη με το μεγάλο στόμα που έπαιζε με τον Τομ Κρουζ σε ένα-Mission-Impossible-δεν-έχει-σημασία-ποιο;" Γι' αυτό τη βάζεις μεσημεράκι Κυριακής μετά τις ειδήσεις και πριν τα Φιλαράκια και ξεμπερδεύεις. Έχει σημασία να είναι το Star στο 9, για να επιστρέφεις εύκολα μετά τις διαφημίσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεσμου και αλλα kirileman. με ενδιαφερει η αποψη σου.

 

preacher-jesse-custer-cropped.jpg?qualit

Με 130post στο θεμα χωρις καν να εχει βγει η ταινια αναρωτιεμαι γενικα ποιανου αποψη γενικα σε ενδιαφερει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεει ιτποτα αυτο. αυτο ηταν αναμενομενο αφου πηγαν οι φανς να την δουν. το θεμα ειναι τι θα γινει την δευτερη βδομαδα. αν κανει μεγαλη βουτια, ειναι τελειωμενo αυτο το franchise.

 

:-(  δεν βλεπω σηκουελ... και ο Duncan εξαφανιστηκε απο το twitter, μπορει να επεσε σε καταθλιψη.. η να γεννησε η γυναικα του.

 

τοτε ειναι που δεν θα παταγε κανεις να την δει.

 

πεσμου και αλλα kirileman. με ενδιαφερει η αποψη σου.

Με βάση τα παραπάνω, νομίζω ότι όχι μόνο σε ενδιαφέρει (η άποψή μου αλλά και των υπολοίπων), αλλά σε καίει! Και δεν υπάρχει καμία αντιπαράθεση. Απλώς λέω ότι η ταινία είναι χαμηλού budget και χαμηλών προσδοκιών, δε λέω ότι είναι καλή ή κακή (δεν την είδα ακόμα). Δεν μπορεί να φτάσει ψηλά, λυπάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blizzard fanboy, αλλά μόνο σε μένα φαίνονται ψευτικα τα σκηνικά, οι πανοπλίες ? Σε lotr ήταν σαφως πιο αληθοφανή ακόμη και αν ΄΄ηταν 20 χρονια πριν...

Στο 90+%  ψεύτικα φαίνονται, αν ήταν επιπέδου lotr θα ήταν μια χαρά και σαν ταινία.

Όποιοι δεν έχουν σχέση με το warcraft, όπως και εγώ, από το trailer και μόνο ξενέρωσα με το cgi... επιπέδου Xena :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξενερωσα που και στο Captain America και στο Xmen που ειχε trailer του Wow ηταν το κλασσικο πρωτο που το γνωριζαμε εδω και καιρο.Ας βαζανε κανενα αλλο ρε γμτ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 90+%  ψεύτικα φαίνονται, αν ήταν επιπέδου lotr θα ήταν μια χαρά και σαν ταινία.

Όποιοι δεν έχουν σχέση με το warcraft, όπως και εγώ, από το trailer και μόνο ξενέρωσα με το cgi... επιπέδου Xena :P

 

Τουλάχιστον στο cgi έχεις άδικο. Ειδικά στα ορκς που πρωταγωνιστούν έχει γίνει πάρα πολύ καλή δουλειά και στο mocap αλλά και στα textures. Αν τα δεις σε HD θα καταλάβεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το CGI στο LOTR ειναι πλεον oλιγον ξεπερασμενο. ακομη και το Gollum δειχνει την ηλικια του. απο την αλλη τα Orcs δειχνουν πολυ καλυτερα στα βιντεος, ποσο μαλλον στο σινεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά στο οπτικό, πανοπλίες, σκηνικά, κλπ το είχα αναφέρει εδώ πως προσπάθησαν να κρατήσουν το feel του παιχνιδιού και σε χρωματικές παλλέτες... για καλό ή για κακό δεν ξέρω, σε κάποιους σίγουρα δε θα αρέσει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα απο την αρχή δεν μου πολυάρεσε αυτό γι'αυτό έλεγα να γίνει full cgi. Αν έβγαινε ένα trailer σαν το cinematic του WotLK πιστεύω θα είχε μεγαλύτερη επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα απο την αρχή δεν μου πολυάρεσε αυτό γι'αυτό έλεγα να γίνει full cgi. Αν έβγαινε ένα trailer σαν το cinematic του WotLK πιστεύω θα είχε μεγαλύτερη επιτυχία.

 

Και εμένα θα μου άρεσε που έχω ασχοληθεί με τα games να είναι όλο cgi αλλά θα πέρναγε στην κατηγορία του animation και πραγματικά θα το έβλεπαν μόνο οι fans.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χθες που μιλάγαμε με έναν συνάδελφο για ταινίες μου είπε για μια ωραία ταινία που είδε και διαφήμιζαν στην τηλέοραση. Έλεγε για το Warcraft. Οπότε ίσως και να τραβήξει κόσμο τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...