Προς το περιεχόμενο

Firefox 19 με ενσωματωμένο pdf viewer


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@CosmosKGR Δεν αναφερόμουν σε σένα αλλά γενικά σε όλα γκρινιάρικα σχόλια που είδα πρωί πρωί.

Γενικά με κάλυψε ο pigeon, απλά τονίσω τον καρκίνο του κανε update(security patches) που μας πρήζει κάθε λίγο και λιγάκι, η adobe τα τελευταια χρονια.

Επίσης τράβα άνοιξε online (μέσω ff), 2 μεγάλα pdf με το adobe σε celeronακι και μετά γράψε μας την εμπειρία σου χεχε

Καλά δεν χρειάζεται να σχολιάσω τον καραμούφα pdf reader του άλλου καρκίνου εν ονόματι chrome

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@ pigeon:

 

Κατά τη γνώμη μου πάντα, έχω να σου πω πως, ενώ έχεις αρκετά επιχειρήματα και πολλά από αυτά είναι και σωστά, παράλληλα καταφέρνεις εύκολα να "μειώνεις" αισθητά την όποια αξία τους, με τον τρόπο που τα τοποθετείς (δημοσίως τουλάχιστον).

Θεωρώ δε πως, σε αρκετά από αυτά, υπερβάλεις μονόπλευρα και άρα χάνεις την αντικειμενικότητα που θα χρησίμευε να σε συνόδευε σχετικά.

 

Εγώ δεν είπα πουθενά, ούτε καν υπονόησα, πως και καλά κακώς κάποιος χρησιμοποιεί οτιδήποτε άλλο πέρα από τον Adobe Reader. Ακόμα περισσότερο δεν είπα πως κακώς ενσωμάτωσαν την δυνατότητα αυτή στον FF ή και σε όποιον άλλον Internet browser.

Ουσιαστικά, το μόνο που είπα είναι ότι, προσωπικά, θεωρώ πως ούτε τον τροχό ανακάλυψαν, ούτε (έστω) την Αμερική! Δηλαδή ότι απλά, δεν το θεωρώ και τόσο ιδιαίτερα σημαντικό. Συμπλήρωσα (καθαρά ενημερωτικά) και κάποιους από τους προσωπικούς μου λόγους για αυτήν μου την τοποθέτηση (που, πίστεψέ με, δεν "καταρρίφθηκε" ούτε ένας με τα λεγόμενά σου χωρίς να λέω ότι αυτά είναι λάθος) και αυτό ήταν όλο!

Όσοι θεωρούν ότι το Α ή το Β είναι καλύτερο για αυτούς, το ακολουθούν ελεύθερα (ευτυχώς) και μάλιστα, έχουν όλη την άνεση αύριο, να αλλάξουν γνώμη (για τους όποιους λόγους τους) και να ακολουθήσουν μετά το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι, αλλά υπάρχει μόνο ένας δρόμος προς την αλήθεια, η γνώση. Προσπάθησα να δώσω κάποιες κατευθύνσεις για να ψαχτείς λίγο αλλά προτίμησες να κοιτάς το δάχτυλό μου αντί να κοιτάς εκεί που δείχνω. Κρατώ λοιπόν μόνο μια φράση σου, που είναι και το ζουμί της υπόθεσης:

 

Ουσιαστικά, το μόνο που είπα είναι ότι, προσωπικά, θεωρώ πως ούτε τον τροχό ανακάλυψαν, ούτε (έστω) την Αμερική! Δηλαδή ότι απλά, δεν το θεωρώ και τόσο ιδιαίτερα σημαντικό

 

Οτι μ'αυτό τον τρόπο αποδεσμευόμαστε από την adobe δεν σου πέρασε από το μυαλό. Oτι δεν υπάρχει adobe reader plugin στα x64 builds και τώρα υπάρχει ενσωματωμένη υποστήριξη, αδιάφορο. Τα θέματα ασφάλειας που προανέφερα, τα υπερπηδήσαμε. Στην κατανάλωση πόρων του adobe reader δεν στεκόμαστε γιατί δεν είμαστε φτηνοί. Στην ευκολία υποστήριξης εγγράφων χωρίς εγκαταστάσεις κτλ σιγά μην ασχοληθούμε κιόλας.

 

Ε...δε βάζω λιγο star channel #ρεπορταζ κόλου, να μορφωθώ κι εγώ ο κακομοίρης.. :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιστεράκι μου, πρόσεχε γιατί παίρνεις πολύ φόρα και ούτε προσέχεις τι λέει ο άλλος ούτε ξέρεις που να σταματήσεις.

Από ειρωνείες και σχόλια της πλάκας όλοι ξέρουμε να κάνουμε εύκολα. Άλλος περισσότερο κι άλλος λιγότερο βέβαια.

Το ότι γνωρίζεις τεχνικώς κάποια πράματα δεν στο αμφισβητώ, μην ανησυχείς. Θα σε παρακαλούσα όμως, και πρόσεχε πώς στο λέω, θα σε παρακαλούσα, να δοκίμαζες να σκέφτεσαι περισσότερες των δύο φορών πριν κάτσεις να γράψεις κάτι. Το αν έχουμε διαφορετική άποψη σε κάποια θέματα δεν μας κάνει και "εχθρούς" ούτε πρόκειται να επωφεληθούμε κάτι πολύ ιδιαίτερο με τον να αρχίσουμε να κατηγορούμε ο ένας τον άλλον.

Ξανασκέψου λοιπόν τι σου λέω, κάνε έναν κόπο ακόμα να διαβάσεις ήρεμα ξανά το τι και πώς το έγραφα και μετά, ασχολήσου με κάτι που να αξίζει πραγματικά...

Προσωπικά πάντως και για το συγκεκριμένο θέμα, να ξέρεις, το σταματώ εδώ μαζί σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@ pigeon

 

πούτ δε στάρ ντάουν.  :lol: 

Οι κώλοι τις Μυκόνου που αποτυπώνονται στις κάμερες του σταρ, είναι το μόνο αναπτυξιακό "εργαλείο" που έχει μείνει σε αυτόν το τόπο :P 

@ CosmosKGR

 

μήπως πρέπει να μάθεις να διαβάζεις ΚΑΙ να κατανοείς όλο το κείμενο, όχι μόνο το κομμάτι που θες εσύ ; Λέω εγώ τώρα...

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@copydisk: Μωρέ μήπως δεν έχεις καθόλου άδικο;  :-D  :-D

 

@CosmosKGR:  πάρε ένα αρχαιοελληνικό facepalm για αρχή:

300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_st

 

 

(deleted, a lot of stuff)  και τώρα που το ξανασκέφτομαι και σε έψαξα και λίγο, ούτε καν απάντηση σου αξίζει μεγάλε, το facepalm και πολύ σου είναι. Φτιάξε κανένα ιστολόγιο και κανένα εικονοστάσι κι άσε εμάς στην τύφλα μας. :devil:

 

triple_facepalm_by_spottedheart98464-d3k

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε, δεν υπάρχει κανείς που να ελέγχει το πώς εξελίσσονται ορισμένοι διάλογοι εδώ μέσα ώστε να μαζεύει κάποιους όπως τους πρέπει;;;

Δεν θα το έθιγα έτσι αλλά κάπου παραπάει...

Κρίμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CosmosKGR σου απαντώ επί σειρά μηνυμάτων εντός θέματος και αρνείσαι στον διάλογο επι της ουσίας και με επιχειρήματα. Το θέμα είναι καθαρά τεχνικό, εμφανώς δεν το κάτεχεις, δευτερολογείς με κριτική γιατί συνεχίζω να έχω αντίλογο (ελα ντε!), παλι χωρις επιχειρήματα επί του τεχνικού θέματος και τώρα κλαψουρίζεις που σου δίνω facepalm? :cry:

 

Grow up 'n get over it. B)

 

Edit, επι της διαδικασίας: όταν στέλνεις προσωπικό μήνυμα και μάλιστα πολλών παραγράφων, οφείλεις να σέβεσαι τον παραλήπτη και να μην μπλοκάρεις την απάντηση. Το παραθέτω ως σημείο αναφοράς, για να γίνεις τιμητής και δάσκαλος του σωστού διαλόγου πρέπει πρώτα να τον καταφέρνεις στο ελάχιστο, που είναι η 1-on-1 επικοινωνία. :X 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...