Προς το περιεχόμενο

HTC One: Η ναυαρχίδα της HTC με Full HD ανάλυση και UltraPixel κάμερα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο που πήρες κινητό για να τραβάς Full HD video.

 

Έκανες καταπληκτική επιλογή.

Φιλε στην καθημερινοτητα υπαρχουν 1000 λογοι να τραβηξεις βιντεο. Εγω πχ τραβαω τα παιδια μου και πιστεψε με ειναι πιο ευκολο να το κανω με το κινητο παρα να κουβαλαω μαζι μου καμερα. Και πιστεψε με εχω μια πολυ μεγαλη συλλογη απο βιντεο μεσα απο το Note 2 και νιωθω τυχερος που ειναι σε HD ποιοτητα. Και φυσικα εχω 16 + 64 gb αποθηκευτικο χωρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως μας τα λες, ότι γέμισες 13GB σε λίγες μέρες, η λήψη HD υλικού πρέπει να είναι δυνατό χόμπυ για σένα, οπότε κακώς που δεν έχεις πάντα μαζί σου τη Full HD camera σου.

 

Επίσης, και card slot να είχε, πάλι θα ήσουν βάλε-βγάλε όλη την ώρα.

απο αυτα που λες ειμαι σιγουρος οτι κανενα νοκια δεκαετιας θα εχεις. Αυτα που λες ειναι απλα εκτος πραγματικοτητας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους κάποιος που σκεφτικέ να βάλει υπέρυθρη θύρα στο κινητό.

 

Θα μπορείς να χειρίζεσαι τηλεοράσεις,ραδιόφωνα με το κινητό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχα κόλλημα με την samsung ίσως να το καλοέβλεπα...αλλά όντως αυτό το sense δεν το μπορώ καθόλου.

Σίγουρα εντυπωσιάζουν τα ultrapixels!

 

http://detective-zakynthinos.net/Detectives-Private-Investigators.asp?Code=013985-tilefonikoi-katalogoi-kiniton-%D4%E7%EB%E5%F6%F9%ED%E9%EA%EF%DF%20%CA%E1%F4%DC%EB%EF%E3%EF%E9%20%CA%E9%ED%E7%F4%FE%ED.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

απο αυτα που λες ειμαι σιγουρος οτι κανενα νοκια δεκαετιας θα εχεις. Αυτα που λες ειναι απλα εκτος πραγματικοτητας.

να το παίξεις στοίχημα τότε, σίγουρα λεφτά :P

 

(το Nexus 4 έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως μας τα λες, ότι γέμισες 13GB σε λίγες μέρες, η λήψη HD υλικού πρέπει να είναι δυνατό χόμπυ για σένα, οπότε κακώς που δεν έχεις πάντα μαζί σου τη Full HD camera σου.

 

Επίσης, και card slot να είχε, πάλι θα ήσουν βάλε-βγάλε όλη την ώρα.

 

Χόμπυ μου είναι και το web-surfing και με τη δική σου λογική θα έπρεπε να κουβαλάω και τον υπολογιστή μου όπου και να βρίσκομαι ... 

Για το λόγο αυτό πήρα Smart-Phone .. για να τα κάνει όλα και να χωράει στην κωλότσεπη.

Και όπως είπε και ο φίλος Paris.gr υπάρχουν χίλιοι λόγοι να τραβήξεις βίντεο .. ειδικά αν έχεις και παιδιά (τρία όπως εγώ)

Πέρα από αυτό όμως, στο θέμα μας τα 32GB [Χωρίς MICROSD!] δεν θεωρώ ότι είναι αρκετά για ένα τέτοιο κινητό που θέλει να τραβάει φωτογραφίες 13mp, βίντεο full HD να βάλεις λίγο μουσική και τέλος πάντων να γίνει το επίκεντρο της καθημερινότητάς σου.

Πέρυσι, αν και μου άρεσε περισσότερο ειδικά στην αφή το HTC One X κατέληξα στο S3 λόγω και της MicroSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυμνάσιο πήγες; Είπα να καταλήξει σε ενα στυλ, να αποκτήσει μια σχεδιαστική ταυτότητα, δηλαδή, όχι να είναι όλες οι συσκευές της ίδιες. Κανε μου τη χάρη και μη ξανασχολιάσεις μήνυμά μου αλλιώς να κάνω το πρώτο ignore μετά από καιρό.

κανε το πρώτο σου ignore γιατί όχι μόνο θα ασχοληθώ με μνμ σου αλλά θα σου πω ότι αυτά που γράφεις ούτε εσύ τα καταλαβαίνεις, εμένα άσε με δεν πήγα γυμνάσιο, με προώθησαν στο μαθηματικό κατευθείαν όπου μου δώσανε το πτυχίο με ... μέσο.

εσύ πάντως διάβασε τι γράφεις και μετά πες μου τι εννοείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια put your money where your mouth is. Γιατι οταν θα ερθει η ωρα να σκασετε 699 ή 599 θυμηθείτε οτι σε ενα περιπου χρονο η HTC εβγαλε τα One, One+, Butterfly και τωρα αυτο. 

oneX και oneX+ ειναι το ιδιο κινητο αναβαθμισμενο...το butterfly παιζει στην ουσια σε αλλη κατηγορια.

αρα καινουριο μοντελο εβγαλε τωρα, 1 χρονο μετα το oneX. αντιστοιχα σχεδον με την samsung που παρουσιαζει το S4 σε 1 μηνα ακριβως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από αυτό όμως, στο θέμα μας τα 32GB [Χωρίς MICROSD!] δεν θεωρώ ότι είναι αρκετά για ένα τέτοιο κινητό

η αληθεια ειναι παντως οτι βγαινει σε 32 και 64Gb

δεν υπαρχει 16αρα εκδοση. αρα ισως να συμφερει (ακομα και οικονομικα) ενα 64αρι, αντι να αγοραζεις 64αρα microSD.

παντως πραγματι η ελλειψη slot ειναι μειονεκτημα σε οποιοδηποτε κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χόμπυ μου είναι και το web-surfing και με τη δική σου λογική θα έπρεπε να κουβαλάω και τον υπολογιστή μου όπου και να βρίσκομαι ... 

Για το λόγο αυτό πήρα Smart-Phone .. για να τα κάνει όλα και να χωράει στην κωλότσεπη.

Και όπως είπε και ο φίλος Paris.gr υπάρχουν χίλιοι λόγοι να τραβήξεις βίντεο .. ειδικά αν έχεις και παιδιά (τρία όπως εγώ)

Πέρα από αυτό όμως, στο θέμα μας τα 32GB [Χωρίς MICROSD!] δεν θεωρώ ότι είναι αρκετά για ένα τέτοιο κινητό που θέλει να τραβάει φωτογραφίες 13mp, βίντεο full HD να βάλεις λίγο μουσική και τέλος πάντων να γίνει το επίκεντρο της καθημερινότητάς σου.

Πέρυσι, αν και μου άρεσε περισσότερο ειδικά στην αφή το HTC One X κατέληξα στο S3 λόγω και της MicroSD.

 

Δηλαδή με 32GB δε μπορείς όταν γυρίσεις στο σπίτι απ' τη βόλτα με τα παιδιά να περάσεις ό,τι τράβηξες στον υπολογιστή;

 

Μόνο στις διακοπές θα 'ναι δύσκολο αυτό όπως το βλέπω εγώ, αλλά και πάλι αφού είσαι τέτοιος χρήστης, δε νομίζω να σε βαρύνει ένα netbook στη βαλίτσα.

 

Και τέλος πάντων προσωπικά απεχθάνομαι τη φάση του να βγάζω χιλιάδες φωτογραφίες (σχεδόν όλες ίδιες μεταξύ τους) σε μια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι παντως οτι βγαινει σε 32 και 64Gb

δεν υπαρχει 16αρα εκδοση. αρα ισως να συμφερει (ακομα και οικονομικα) ενα 64αρι, αντι να αγοραζεις 64αρα microSD.

παντως πραγματι η ελλειψη slot ειναι μειονεκτημα σε οποιοδηποτε κινητο

Αν είναι και η τιμή αντίστοιχη τότε όντως θα αξίζει περισσότερο, με 64gb δεν αντιμετωπίζεις ιδιαίτερο προβλημα. Πέρυσι που έκανα την αντίστοιχη μέτρηση για το 32αρι s3 (το 64αρι δεν είχε ερθει) πάντως δεν αξιζε και για αυτό πηγα σε 16+64. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με 32GB δε μπορείς όταν γυρίσεις στο σπίτι απ' τη βόλτα με τα παιδιά να περάσεις ό,τι τράβηξες στον υπολογιστή;

 

Μόνο στις διακοπές θα 'ναι δύσκολο αυτό όπως το βλέπω εγώ, αλλά και πάλι αφού είσαι τέτοιος χρήστης, δε νομίζω να σε βαρύνει ένα netbook στη βαλίτσα.

 

Και τέλος πάντων προσωπικά απεχθάνομαι τη φάση του να βγάζω χιλιάδες φωτογραφίες (σχεδόν όλες ίδιες μεταξύ τους) σε μια μέρα.

Μπορείς ... αλλά δεν το κάνεις γιατί βαριέσαι .. γιατί μόλις γυρίσεις από τη βόλτα με τα πιτσιρίκια θες να πέσεις ξερός... και επειδή έχεις χώρο και σπάνια γεμίζει ;-).

 

Είσαι υπερβολικός πάντως, δεν είπα ότι θα γεμίζεις 32gb κάθε μέρα ...

 

Στις διακοπές πάντως είναι μικρότερο το πρόβλημα γιατι είναι μια-δυο φορές το χρόνο οπότε σε παίρνει να το κάνεις και είσαι και προετοιμασμένος για αυτό.

 

Κι εγώ τις βαριέμαι τις ίδιες αλλά τραβάω αρκετές για να ξεδιαλύνω όταν βρω χρόνο, και σβήνω σπάνια γιατί δεν βρίσκω χρόνο να ασχοληθώ αρκετά.

 

Βασικά είναι κάτι σαν την μπαταρία του S3 η οποία με το ζόρι αντέχει την διάρκεια της ημέρας πόσο μάλλον της νύχτας. Οπότε αναγκαστικά ή γεμίζεις τον κόσμο φορτιστές όπου βρίσκεσαι, σπίτι, αυτοκίνητο, γραφείο, κλπ ή κουβαλάς μπαταρίες... πράγμα το οποίο τελικά σε εκνευρίζει.

Τα μισά posts σε αυτό το θέμα λένε για την μπαταρία.... Αντίστοιχα (αλλά σαφώς πιο μακροπρόθεσμα) ισχύει το ίδιο με το χώρο στο κινητό επειδή θες μια ελευθερία από το διαχειριστικό μέρος του "γεμίζει" τι να "αδειάσω" ... κλπ το οποίο με τα νέα μέσα (Full Hd, Megapixels, Content) έρχεται συχνότερα πλέον.

 

Και όλα αυτά τα λέω και έχουν βάση μόνο για το συγκεκριμένο προϊόν που είναι το κορυφαίο τεχνολογικά κινητό αυτή τη στιγμή στον πλανήτη (μέχρι το S4 μάλλον αν έχει καλύτερο grip από το S3). Η συζήτηση γίνεται αποκλειστικά και μόνο για το εν λόγω κινητό, οπουδήποτε αλλού είναι απλά αδιάφορη.

Είναι άσχετο να μην σου δίνει microsd την στιγμή που μέχρι και τα κινητά του 50ρικου έχουν κι από μία...

Κατέκτησε την κορυφή ξαφνικά η HTC και θεωρεί ότι μπορεί να κάνει τέτοιες επιλογές;

Μόνο η Apple το κάνει αυτό και δικαίως γιατί την παίρνει να το κάνει ... οι υπόλοιποι πολεμάνε με τα specs.

Αυτό με ενοχλεί, τίποτα άλλο, κατά τ'άλλα φαίνεται πολύ όμορφο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναπεί, βλέπω το πράγμα να πηγαίνει οριστικά προς cloud storage μεριά, οπότε ξέχνα card slots κ.λπ..

 

Και το χειρότερο είναι ότι σε αυτή τη χώρα δε θα έχεις τη δυνατότητα να το εκμεταλλευτείς, ακόμα κι αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...