Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Google Nexus 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Τώρα sorry αλλά είσαι απλά λάθος και το ξέρεις! Anyway... :)

πάντως σε σύγκριση με το iphone 5 σε 3G κι όχι 4G, δεν είναι μεγάλη η διαφορά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω την έκδοση των 8Gb αγορασμένη μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων από το Google Play της Γερμανίας, και από την 1η μέρα πέρασα Cyanogenmod rom και Franco kernel.

Η μπαταρία αναλόγως της χρήσης που κάνω κρατάει άνετα 1 μέρα, κάποιες και 1.5 μέρα, αλλά το ποιο σημαντικό είναι το screen on, που δείχνει ~4h20min. Από προχτές που άλλαξα rom και πέρασα καινούρια Cyanogenmod με 4.2.2, η μπαταρία κρατάει περισσότερο, ~5h5min.

Αν δε κάνω λάθος το light flow είναι 3rd party εφαρμογή από το Market, σωστά;
Στα settings της Cyanogen υπάρχουν ρυθμίσεις για τα χρώματα του led που μπορείς να ορίσεις τί να ανάβει και για ποιο λόγο. Δουλεύει μια χαρά και σε κλήσεις, και σε sms και για ότι άλλο έχω ρυθμίσει, αλλά εκτός από τα κόκκινο, πράσινο και μπλε, τα υπολοιπα είναι κάπως ξεθωριασμένα. Πάντως, αν θυμάσαι τί χρώματα έχεις ορίσει, καταλαβαίνεις άνετα τί notification έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνάρα δεν το συζητάμε. Κακώς που έρχεται στην Ελλάδα ακριβότερο, όμως και πάλι η τιμή του είναι ανταγωνιστικότατη.

 

Όσο για την μπαταρία οκ, μπορεί να είχε περιθώριο μεγαλύτερης αυτονομίας αλλά και πάλι μια ημέρα κρατάει άνετα. Εάν τώρα κάποιος ψάχνει κινητό παιχνιδομηχανή- home cinema ok, ας περιμένει τις πυρηνικές μπαταρίες σαν αυτή που είχε το Delorean στο back to the future :)

 

Sent from my MI 2 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και εγώ να εκφράσω την περηφάνια μου σαν κάτοχος του κινητού αυτού στο Μοντρεαλ του Καναδα!!!

Εμένα μου ήρθε χωρίς τον ασύρματο φορτιστή όμως!

Προσοχή για όποιον θέλει να πάρει ασύρματο φορτιστή από τρίτο κατασκευαστή, δεν κάνουν όλοι για όλα.

Θα μου κάνει παρέα για τουλάχιστον άλλα 4 χρόνια :) :) :) :)

 

Edit: Τελική τιμή είναι 367 δολάρια Καναδά, για να υπάρχει σαν τιμή αναφοράς σε σχέση με την Ελλάδα!

 

CAD$ 309 + 15% taxes + shipping = CAD$ 367

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την έκδοση των 8Gb αγορασμένη μέσα στις γιορτές των Χριστουγέννων από το Google Play της Γερμανίας,

 

Φίλε μου, μπορείς μήπως να μας πεις πόσο το πήρες? Έχω κι εγώ αυτή τη δυνατότητα και το σκέφτομαι...

 

Τί λέτε, αξίζει η αγορά του γύρα στα 300-350 ευρώ ή μήπως είναι καλή ιδέα να βγουν και τα Motorola X και Sammy GS4??? (η απάντηση μάλλον είναι αξίζει, απλά θέλω να το ακούω :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

€ 300,00 το πήρα από το Google Play της Γερμανίας (απλά δεν πλήρωσα μεταφορικά, μου το έστειλε συγγενής και δεν μου πήρε χρήματα).

Δυστυχώς δεν υπήρχε διαθέσιμη η έκδοση των 16Gb, αν θυμάμαι καλά, ~ € 40,00 ποιο ακριβή έβγαινε και άξιζε, αλλά και πάλι δεν είμαι σαν πολλούς εδώ μέσα αλλά και σε άλλα forum που θέλουν συσκευή με 64Gb internal + sdcard. :P
Δεν ακούω μουσική ούτε βλέπω ταινίες στο κινητό, είμαι με ελεύθερο χώρο 2.1Gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μυνήματα που λένε το N4 outdated και μέτριο κινητό να μας πούνε παρακαλώ ποιό κινητό έχουν και πόσο το αγοράσανε?

 

Ευχαριστώ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...