Προς το περιεχόμενο

Παρουσίαση Google Nexus 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντάξει 6 μήνες το έχεις, όχι 6 χρόνια... δηλαδή εγώ με το Nexus S στα περίπου 2 χρόνια που το έχω τι να πω :P

...... γι΄ αυτό ακριβώς πέρασα και εγώ σε nexus series... κατεθείαν ενημερωμένο android, απο την πηγή χωρίς πολύ αναμονή για το πότε και αν θα το προσαρμόσει ο εκάστοτε κατασκευαστής στην συσκευή του και χωρίς να χρειαστεί να μπλέξεις με custom rom, kernels, etc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά ήθελα να προσθέσει ότι από τη Wind έχει εξαντηληθεί ήδη σε αρκετά καταστήματα τα οποία υποτίθεται θα εφοδιαστούν από βδομάδα. Ακόμα ενώ έχω κάνει αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος ακόμα δεν μου έχουν τηλεφωνήσει ίσως έβαλα στην αίτητση ότι θέλω μόνο τη συσκευή και δεν ενδιαφέρομαι για συμβόλαιο με τη wind. Είναι λίγο απογοητευτικό να μη θέλουν ούτε τα λεφτά σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έτσι είναι.



από google play είναι σε €: 280 το 8άρι ή 320 (με 330) το 16άρι. Άλλα 80 με 100 είναι ο ασύρματος φορτιστής. Το "catch" είναι ότι εάν κάποιος κόβει τιμολόγιο κάποιος ουσιαστικά το πληρώνει το 16αρι, 381€ καθαρά. - 80€ ο ασύρματος (περίπου) είναι στα 300€ το 16αρι. Άρα βγαίνει και φθηνότερο από το google play store wtf ffs bbq και το βλέπετε πρώτα και μετά το παίρνετε... άρα εάν το καλοσκεφτείτε, IT'S A DEAL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν υπολογίσουμε τα έξοδα μεταφορικών να έρθει από Αγγλία -> Ελλάδα (δεν έχουν όλοι φίλο που σπουδάζει Λονδίνο), η διαφορά μικραίνει κι άλλο.

 

Κάτι διάβασα όμως ότι ο φορτιστής θα είναι της Sony, δεν ξέρω κατά πόσο στέκει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έβαλα την βέλτιστη περίπτωση ότι έχω κολλητό σε χώρα με google play store και στο φέρνει όσο κάνει. δλδ 239 λίρες 8gb / +50 16gb. Άρα μήπως στην wind έκαναν καμιά πατάτα και βγαίνει "τόσο" φθηνά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω, απλά τον ασύρματο φορτιστή θα τον δώσουν σε limited αριθμό, και δε νομίζω μετά που θα δίνουν σκέτη συσκευή να κατεβάσουν την τιμή.

 

Στην ουσία προώθηση κάνουν, αλλά θα βολέψει μια χαρά όσους προλάβουν το φορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω το κινητό εδώ και 2 εβδομάδες και θέλω να πω 2 πράγματα. Ήμουν κάτοχος τον τελευταίο καιρό των iPhone 4s, samsaung galaxy s3 και note 2. Η συγκεκριμένη συσκευή είναι ότι ταχύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου. πραγματικά αξίζει τα χρήματα της.

3 αρνητικά: Πολύ μικρή διάρκεια μπαταρίας (μια μέρα με μικρή χρήση) σε σχέση με το s3. Η συσκευή όσο περίεργο κι αν ακούγεται γλιστράει υπερβολικά πολύ και όπου και να την ακουμπήσω την παίρνει ο κατήφορος (στα χέρια μου δεν γλιστράει επειδή έχει περιμετρικά μαλακό πλαστικό).. τέλος η συσκευασία δεν περιλαμβάνει hands free που το θεωρώ απαράδεκτο. δεν μετάνιωσα όμως για την αγορά της. 450 euro 16gb μαζί με τον ασύρματο φορτιστή. ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν έχουν παραλάβει ακόμα. Τι εννοείς όμως;

εγώ αγόρασα τη συσκευή μαζί με το φορτιστή αλλα τον φορτιστή δεν τον παρέλαβα. μου είπανε ότι πρέπει πρώτα να στείλουν το sn της συσκευής που πουλήθηκε στην lg και θα μου τον παραδώσουνε αυτοί μετά από κάποιες ημερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω το κινητό εδώ και 2 εβδομάδες και θέλω να πω 2 πράγματα. Ήμουν κάτοχος τον τελευταίο καιρό των iPhone 4s, samsaung galaxy s3 και note 2. Η συγκεκριμένη συσκευή είναι ότι ταχύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου. πραγματικά αξίζει τα χρήματα της.

3 αρνητικά: Πολύ μικρή διάρκεια μπαταρίας (μια μέρα με μικρή χρήση) σε σχέση με το s3. Η συσκευή όσο περίεργο κι αν ακούγεται γλιστράει υπερβολικά πολύ και όπου και να την ακουμπήσω την παίρνει ο κατήφορος (στα χέρια μου δεν γλιστράει επειδή έχει περιμετρικά μαλακό πλαστικό).. τέλος η συσκευασία δεν περιλαμβάνει hands free που το θεωρώ απαράδεκτο. δεν μετάνιωσα όμως για την αγορά της. 450 euro 16gb μαζί με τον ασύρματο φορτιστή. ευχαριστώ

      συμφωνώ  σε όλα πλην του θέματος της μπαταρίας

   ...σε καμία περίπτωση δεν αντέχει λιγότερο απο την μπαταρία του S3.

με ενεργοποίηση ρυθμίσεων εξοικονόμισης ενέργειας και στις δύο συσκευές (φωτεινότητα, αυτόματοι task killers, απενεργοποίηση κίνησης δεδομένων όταν δεν χρειάζονται όπως κ gps, etc) η μπαταρία του Nexus 4 δείχνει να είναι πολύ πιο δυνατή απο αυτήν του S3 (σχεδόν 2 μήνες χρήση)

 

      Το hands free όντως και μένα με χάλασε αλλά δεν περίμενα, τέτοια συσκευή με 329, να έχει κάτι παραπάνω απο φορτιστή και καλώδιο φόρτισης/ μεταφοράς δεδομένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...