Προς το περιεχόμενο

Πρώτες πληροφορίες για το PlayStation 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Γιατί?

μετρα τα port που παίζουμε στο pc και θα δεις το γιατί

 

βάλε και αυτά που πάνε από το pc σε κονσόλες..

 

τα pc και οι κονσόλες μαζί κάνουν το gaming όπως το ξέρουμε σήμερα και γενικά όλα τα τελευταία χρόνια με τα καλά και τα κακά του, αν κάτι από τα δύο εκλείψει , θα μείνουμε με τα tablet να παίζουμε angry birds

 

Εγώ θέλω να ακούσω τα πλεονεκτήματα των υπολογιστών στο gaming πάντα. Και πόσοι τα έχουν μετά θέλω να ακούσω.

Καλύτερα γραφικά και όποια επιλογή χειρισμού θες, ο,τι σύστημα θες ανάλογα με τις ανάγκες σου και πολλά άλλα..

 

οι δυνατότητες είναι περισσότερες όπως και το κόστος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 210
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλύτερα γραφικά και όποια επιλογή χειρισμού θες, ο,τι σύστημα θες ανάλογα με τις ανάγκες σου και πολλά άλλα..

 

οι δυνατότητες είναι περισσότερες όπως και το κόστος

 

 

Αυτό εννοούσα και εγώ ότι έχεις παραπάνω κόστος. Συν ότι θες έξτρα χειριστήρια και οι οθόνες για υπολογιστή είναι μέχρι 24 άντε 27 το πολύ. Μην μου πεις ότι μπορείς να τον συνδέσεις στην τηλεόρασή σου γιατί ποιος θα κάθεται να μετακινεί συνέχεια τον υπολογιστή από το ένα δωμάτιο στο άλλο; και να βάλεις 32+ τηλεόραση για μόνιμη οθόνη κουράζει πολύ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοούσα και εγώ ότι έχεις παραπάνω κόστος. Συν ότι θες έξτρα χειριστήρια και οι οθόνες για υπολογιστή είναι μέχρι 24 άντε 27 το πολύ. Μην μου πεις ότι μπορείς να τον συνδέσεις στην τηλεόρασή σου γιατί ποιος θα κάθεται να μετακινεί συνέχεια τον υπολογιστή από το ένα δωμάτιο στο άλλο; και να βάλεις 32+ τηλεόραση για μόνιμη οθόνη κουράζει πολύ... 

Μπορείς να τα συνδυάσεις... Να έχεις το pc σου στο σαλόνι...

 Έχει περισότερες δυνατότητες το pc απ όπού και να τα δεις, αφού θα δώσεις που θα δώσεις 500+ για το ps4 δώσε κάτι ακόμα να παρείς ένα πραγματικό κέντρο ψυχαγωγίας και όχι μόνο... Μόνο ατού της κονσόλας είναι η ματαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τα συνδυάσεις... Να έχεις το pc σου στο σαλόνι...

Έχει περισότερες δυνατότητες το pc απ όπού και να τα δεις, αφού θα δώσεις που θα δώσεις 500+ για το ps4 δώσε κάτι ακόμα να παρείς ένα πραγματικό κέντρο ψυχαγωγίας και όχι μόνο... Μόνο ατού της κονσόλας είναι η ματαφορά...

εγώ προσωπικά έχω καλό υπολογιστή όχι τούμπανο αλλά αρκετά καλό. Μόνο cod παίζω λόγω ποντικιού. Προσωπικά προτιμώ κονσόλες και δεν πρόκειται να το αλλάξω ακόμα και τον πιο τούμπανο να είχα. Είναι όντως πιο μπροστά οι υπολογιστές αλλά εγώ με κονσόλες μεγάλωσα και τις προτιμώ. Θα γούσταρα να έχω ένα υπολογιστή με 2 χιλιάρικα και ίσως το καταφέρω στο μέλλον αλλά προς το παρόν δεν μπορώ οπότε είναι και αυτό ένα θέμα.Όσο για το pc στο σαλόνι δεν με βολεύει το θέλω στο δωμάτιο. μένω με την οικογένειά μου και στο σαλόνι είναι πάντα και άλλα άτομα. (είμαι μικρός ακόμα :Ρ)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το ηξερα και εγω, για το gameplay μιλούσα όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Οι κονσόλες έχουν πάψει να είναι plug & play προ πολλού, το GT5 πχ έχει καμιά 10αριά GB σε patches.</p>

 

Θες να μου πεις οτι ολα τα παιχνίδια απαιτούν 10gb σε patches??ενταξει είπαμε.θες να πεις την άποψη σου αλλα πρωτα να σκέφτεσαι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου πεις οτι ολα τα παιχνίδια απαιτούν 10gb σε patches??ενταξει είπαμε.θες να πεις την άποψη σου αλλα πρωτα να σκέφτεσαι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Έχω PS3 και είμαι φανατικός με αυτό, αλλά μου σπάνε τα @@ τα 1-2GB μαζεμένα updates που είναι υποχρεωτικά ακόμα και για το offline αν έχω να παίξω κάποιο παιχνίδι καιρό. Είναι κάτι που μάλλον με το PS4 θα εκλείψει καθώς θα μπορείς να παίζεις ενώ κατεβαίνει το game (θα περιμένεις να κατέβουν πχ 1GB essential assets και τα υπόλοιπα 15GB του game θα κατεβαίνουν ενώ παίζεις). Αλλά ναι γενικά η προηγούμενη γενιά έχει ξεφύγει τελειώς από το plug and play που είχαν οι παλιές κονσόλες, it's a fact. 

 

PS2 and before --> Insert Disc --> Loading --> Play

PS3 --> Insert Disc --> Download Updates --> Install Updates --> Restart --> Install game data to HDD (σε μερικά games) --> Loading --> Play

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...