Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι καλα μη κανεις εσυ αφαλατωση καθε 2 μηνες και σου λεω εγω

 Κάθε 600 κάψουλες χρειάζεται. Προσωπικά το κάνω κάθε 400 περίπου και δεν μου έχει χρειαστεί πιο συχνά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιβεβαιωνω για τις de

15 έτη έχω τη μηχανή.... India γνησιος ο καλύτερος για μένα. Καμιά φορά επαναγεμιζω....

+1000 για τον indiya ο καλυτερος μακραν αν κ δεν εχω δοκιμασει τους lungo.

Για μενα η παιρνεις νεσπρεσσο για γρηγορα κ σιγουρο αποτελεσμα η αγοραζεις μηχανη της προκοπης κ κοφτη

για να πινεις κ καφε της προκοπης.εκει που εχουν φτασει οι καφεδες εξω βρισκεις κ καπουτσινο η διπλο εσπρεσσο με ενα ευρω κ νερο

δωρο κ τα φερνουν κ σπιτι.οποτε πλεον εχει αρχισει να μην συμφερει ο νεσπρεσσο.πρεπει να ριξει κατω απο 30% τις τιμες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πως κάνετε αφαλάτωση, τι προϊόν χρησιμοποιείτε? Το original είναι λίγο ακριβό...

 

Το δικό του: €10 για 2 φακελάκια, δηλαδή €5 για κάθε χρήση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+1000 για τον indiya ο καλυτερος μακραν αν κ δεν εχω δοκιμασει τους lungo.

Για μενα η παιρνεις νεσπρεσσο για γρηγορα κ σιγουρο αποτελεσμα η αγοραζεις μηχανη της προκοπης κ κοφτη

για να πινεις κ καφε της προκοπης.εκει που εχουν φτασει οι καφεδες εξω βρισκεις κ καπουτσινο η διπλο εσπρεσσο με ενα ευρω κ νερο

δωρο κ τα φερνουν κ σπιτι.οποτε πλεον εχει αρχισει να μην συμφερει ο νεσπρεσσο.πρεπει να ριξει κατω απο 30% τις τιμες.

Μα το κουφο ειναι οτι ενω οι αλλες εταιριες επρεπε να χτυπησουν εκει στην τιμη δηλ εχουν φτασει να πουλανε σχεδον ιδια τιμη.Χθες στο καρφουρ οι de και jacobs στα 3,95!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το κουφο ειναι οτι ενω οι αλλες εταιριες επρεπε να χτυπησουν εκει στην τιμη δηλ εχουν φτασει να πουλανε σχεδον ιδια τιμη.Χθες στο καρφουρ οι de και jacobs στα 3,95!!!

Α γεια σου! Πέστα ντε! Αν θέλουν να είναι ανταγωνιστικές πρέπει να κυμανθούν σαφώς κάτω από τα €3 για την 10άδα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις ομως που πονταρουν;οτι καταστηματα νεσπρεσο εχει μονο αθηνα-θεσσαλονικη ενω αυτοι πουλανε στο σουπερ μαρκετ και επισης στο οτι οι καταναλωτικες οργανωσεις στην ελλαδα ειναι ανυπαρκτες και δεν πιεζουν για μειωσεις τιμων (γενικο αυτο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστο αυτο με τα σουπερ μαρκετ αλλα ολοι πλεον που πινουν εσπρεσσο εχουν κ κινητο κ μπορουν να παραγγειλουν χωρις μεταφορικα.

κ δεν γινεται ο de με αυτους τους χαλια καφεδες να εχει ιδια τιμη σχεδον[0.02] με τους νεσπρεσσο.ελεος.

μονο σε προσφορα αξιζει να τους παρεις κ εκει παλι το σκεφτεσαι λογω ποιοτητας καφε.

μολις τελειωσουν καποιοι που μου εχουν μεινει απο την προσφορα των αβ που ειχε την 10 ενταση 2.75/δεκ κ με -20% τους

πηρα 2.20,(εκει επρεπε να εχουν κανονικα για εμενα κ οχι σε προσφορα) θα δοκιμασω τον lavazza rosso να δω αν πινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχεις nespresso οπότε δεν μπορείς να εκτιμήσεις την σχέση ευκολίας, ποιότητας και ουσιαστικά μηδενικής συντήρησης που έχει...

Οκ έχω μια krups/rowenta (νομίζω πως και τις nespresso η krups της κάνει). Την έχω από το 2009 και δεν έχω κάνει ποτέ  αφαλάτωση και δουλεύει μια χαρά. Επιπλέον παίρνει και pods (ESE) αν βαριέσαι να βάλεις καφέ στο group.

Τέλος πάντων για καλό το είπα,  από το να ψάχνεις φτηνές κάψουλες ή να παίρνεις επιπλέον εξοπλισμό (30 ευρώ) για να γεμίζεις μια μικρή ταμπλετουλα κάθε φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ειχε αρχισει να μην ζεστενει πολυ το νερο.

Μολις εκανα αφαλατωση εστρωσε και βγαζει γυρο στους 70οC.

 

Νομιζω οτι αν δεν εχεις προβλημα θερμοκρασιας ή ροης, μια φορα τον χρονο ειναι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες σορυ για το offtopic αλλά δε το ηξερα αυτό με την αφαλάτωση. Την εχω κάνα εξάμηνο την καφετιέρα.Θελει αφαλάτωση;

Στο μανιουαλ τα γραφει ολα. Αν δεν το διαβασες, ριξε μια ματια στην σελιδα εδω, μολις 5 ποστ πιο πισω! εγραψε ο JIMBOAthens

"Κάθε 600 κάψουλες χρειάζεται. Προσωπικά το κάνω κάθε 400 περίπου και δεν μου έχει χρειαστεί πιο συχνά..."
Ολες οι μηχανες θελουν αφαλατωση.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κανω καθε ενα με εναμισι χρονο κανω αφαλατωση αναλογα το ποσο βαρια χρηση επεσε.επισης ανα καιρους περναω και μια κανατα νερο απο το συστημα για να ξεπλενεται.το κιτ δεν το βρισκω ακριβο.το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι αγοραζω το κιτ χρησιμοποιω το ενα και μετα οταν χρειαστω το δευτερο δεν θυμαμαι που το εχω βαλει :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ συγκρίνεις το δεκάλεπτο της αφαλάτωσης μια φορά το τετράμηνο (μη σου πω και εξάμηνο σε μένα με δύο καφέδες την μέρα) ακόμα και το δίμηνο αν επιμένεις με την καθημερινή μανούρα του βάλε βγάλε πλύνε στέγνωσε μιας κανονικής μηχανής; ειδικά για επαγγελματικό χώρο η ευκολία της νεσπρεσσο απλά δεν υπάρχει..ακόμα και αν υστερεί λίγο στην γεύση από μια κανονική εσπρεσιερα την διαφορά λίγοι θα την καταλάβουν. Επομένως το ότι βγαίνει ακριβότερα οφείλεται και σε αυτήν την ευκολία που προσφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...