Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@TikiTaka23

Ναι. Απο το lambda repo βαζεις το προσθετο hellenic tv.

 

@Phoenix7

Το podnapisi θελει νομιζω ονομα χρηστη και κωδικο? Εντομεταξυ, πριν καμια ωρα με ειδοποιησε ενας φιλος πως δεν μπορει να κατεβασει ουτε απο το opensubtitles.

Θα το τσεκαρω σε λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, κατ' αρχάς καλησπέρα σας...

το λοιπόν, έχω βάλει τον xmbc σε android και pc και όταν πατάω να βρει υπότιτλους από τα ελληνικά servers, μου βγάζει πως "αυτο το site είναι μόνο για ελληνικούς υπότιτλους" ή κάτι αντίστοιχο

από ότι διάβασα και αλλού, πρέπει να δηλώσω στα settings ως πρώτη γλώσσα τα ελληνικά... το πρόβλημα είναι πως ΔΕΝ έχει επιλογή για ελληνικά... 

 

ξέρει κανείς τίποτα?

gotham έκδοση, όπως επίσης και μια έκδοση για ανδρόιδ tvmc που έρχεται προ-σεταρισμένη

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας system > settings > video > κατω αριστερα που λεει "settings level: basic" το αλλαζεις σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο basic, πχ standard > και σου βγαζει τις επιλογες για γλωσσα, encoding, παροχο κλπ.

 

Τωρα που το παρατηρω, επειδη μια ζωη στο expert το ειχα, οντως οι επιλογες που δινει στο basic για τους υποτιτλους ειναι ανυπαρκτες (για να μην πω τιποτα χειροτερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"this service is only for greek subtitles"

και πάλι...

και στα settings->videos->sublitles->language to download subtitles for: δεν έχει ελληνικά...

από κάτω (preferred subtitle language) έχω greek αλλά και πάλι πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"this service is only for greek subtitles"

και πάλι...

και στα settings->videos->sublitles->language to download subtitles for: δεν έχει ελληνικά...

από κάτω (preferred subtitle language) έχω greek αλλά και πάλι πρόβλημα...

τίποτα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατησεις enter δεν σου δινει επιλογη να βαλεις τις γλωσσες που θες? Μπορεις να βαλεις και παραπανω απο μια...

Οποια θες, τη βρισκεις στο μενου, την επιλεγεις με enter, επιλεγεται (μενει μπλε πχ στο συγκριμενο skin) και στο τελος πατας ok (πανω αριστερα σε αυτο το skin).

post-124002-0-06119300-1414697730_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατησεις enter δεν σου δινει επιλογη να βαλεις τις γλωσσες που θες? Μπορεις να βαλεις και παραπανω απο μια...

Οποια θες, τη βρισκεις στο μενου, την επιλεγεις με enter, επιλεγεται (μενει μπλε πχ στο συγκριμενο skin) και στο τελος πατας ok (πανω αριστερα σε αυτο το skin).

ναι, δεν εχει ελληνικά, το ξανα-ματα-τσέκαρα... και από ότι φαίνεται, φταίει το build (custom xbmc-tvmc)

ξέρει κανείς αν αυτό αλλάζει από κανα config?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...