Προς το περιεχόμενο

FIFA 14 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον τα πάντα στο Fifa γίνονται μέσω Origin και EA servers, πολύ αμφιβάλλω αν υπάρχει χακεριά για LAN (γιατί επίσημα σίγουρα δεν υποστηρίζεται εδώ και κάμποσες εκδόσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εννοούσα αυτό ζεπο. Εννοώ κάποιο τουρνουά λαν που να διοργανώνεται απο την ea η κάποιο άλλο site σε κάποιο κέντρο-κατάστημα; Η κάποιο site που αν γίνονται τουρνουα να τα γράφει στο news. Πχ έγινε ενα μέσα στα χριστούγεννα που το έχασα γιατί το έμαθα όταν γινόντουσαν οι τελικοί που είχε και χρηματικό έπαθλο, 400 ευρω στο νικητή του 1v1 και 300 στην ομάδα του 2v2, θα ήθελα να πάω. Οχι βέβαια τόσο για τα  λευτά αλλα για το γόητρο :-D και στο 2v2 με τον gamwfifa. (εκεί θα το παίρναμε :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια  υπαρχει κανα κολπο στο fifa 14 για να παιζω καλη αμυνα?  το  εχω στο ps4 και παιζω online αγωνες και τα σατιστικα μου ειναι χαλια,  3-7-10  μεχρι τωρα> τροω γκολ για πλακα ιδικα απο ηλιθιες κεφαλιες, παρολο που παταω το τριγωνο ο τερματοφυλακας τις περισσοτερες φορες περνα απο διπλα του η μπαλα και δεν την πιανει.

 

η το πιο κλασικο οταν εχει ο αντιπαλος την μπαλα δεν μπορω να τον σταματησω ευκολα, ιδικα οταν τρεχει ο παιχτης μου ειναι σχεδον αδυνατον να τον κατευθηνω εκει που θελω.  

Δεν ειμαι κανενας αχετος με ποδοσφερακια, δεν γινεται στο pes 14 na rixnv 5αρες για πλακα και εδω να μην μπορω να κανω ουτε νικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια υπαρχει κανα κολπο στο fifa 14 για να παιζω καλη αμυνα? το εχω στο ps4 και παιζω online αγωνες και τα σατιστικα μου ειναι χαλια, 3-7-10 μεχρι τωρα> τροω γκολ για πλακα ιδικα απο ηλιθιες κεφαλιες, παρολο που παταω το τριγωνο ο τερματοφυλακας τις περισσοτερες φορες περνα απο διπλα του η μπαλα και δεν την πιανει.

 

η το πιο κλασικο οταν εχει ο αντιπαλος την μπαλα δεν μπορω να τον σταματησω ευκολα, ιδικα οταν τρεχει ο παιχτης μου ειναι σχεδον αδυνατον να τον κατευθηνω εκει που θελω.

Δεν ειμαι κανενας αχετος με ποδοσφερακια, δεν γινεται στο pes 14 na rixnv 5αρες για πλακα και εδω να μην μπορω να κανω ουτε νικη...

Αυτα παθαινεις Πανο οταν ασχολεισαι με το μουφοπρο (οπως καταντησε δηλαδη το προ μετα το pes6) τοσα χρονια. Θελει προπονηση η αμυνα πολυ γιατι ειναι δυσκολη στο φιφα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά,
κάτοχός fifa 14 σε ps4. Είχα να παίξω το παιχνίδι απο το fifa 11-12 στο ps3.
Εγώ πραγματικά είμαι εντυπωσιασμένος απο fifa 14 σε ps4 πάντα.
Αναφορικά με το gameplay με ενοχλούν 2 πράγματα. Οι λόμπες που όλοι αναφέρετε και το πόσο εύκολα μπορείς να κρεμάσεις ενα keeper.
 
Για τις λόμπες το έλυσα σχεδόν το πρόβλημα βάζοντας τους 2 DC λίγο πιο πίσω. Επίσης δεν ανεβάζω ποτέ τα DC.
 
Πάιζω κυρίως seasons με Ολυμπιακό μόνο και είναι στο Division 4 (με περισσότερες ήττες από νίκες).
 
Αυτό που πραγματικά με εκνευρίζει είναι ότι δεν έχω βρει τρόπο να σώσω setting για μια ομάδα (πχ, starting 11, σύστημα κτλ κτλ) και να μπορώ να το χρησιμοποιήσω στα φιλικά.
 
Έτσι όταν έρχονται φίλοι να παίξουμε πρέπει σε κάθε φιλικό παιχνίδι να κάνω τις ίδιες και ίδιες αλλαγές κάθε φορά!
 
Ξέρει κανείς αν μπορώ να τα αποθηκεύσω κάπου;

Επίσης, ξέρει κανείς αν ο Ολυμπιακός, ΠΑΟ, ΠΑΟΚ υποστηρίζονται απο το match-day;
 
όποιος θέλει να με κάνει add για κανα φιλικό - morpheous1983
 
Υ.Γ το οτι δεν έχει custom leagues είναι χυδαίο. Ελπίζω να τα επαναφέρουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κολλαει σε κανεναν στο online το fifa 14 στο ps3 σημερα?

 

Εχθες, προχθες, παραπροχθες (και γενικα δηλαδη), επαιζα κανονικα. Σημερα εβαλα να παιξω online και οταν φορτωσε μετα την αρενα για να παει στο παιχνιδι στο seasons με πεταξε και εγραψε οτι χαθηκε η συνδεση με τον αντιπαλο κλπ. Μολις επεστρεψε στο μενου κολλησε ολο το ps3. Το εκλεισα, εστειλε το report στη sony, εκανε τον ελεγχο για τυχον σφαλματα και ξανα ανοιξε χωρις προβλημα. Ξανα βαζω fifa, ξανα online και κολλησε ολο το ps3 παλι, οταν φορτωνε τα online squads. Παλι το κλεινω, παλι ανοιγω κανει ελεγχο, ανοιγει μετα παλι κανονικα και λεω κατσε να μπω να παιξω ενα last of us να δω. Κανονικα ολα. Παω παλι λοιπον fifa και λεω να παιξω online cup να δω και εκει. Μπαινω λοιπον, φορτωνει squads, βρισκει αντιπαλο, παμε να παιξουμε και με πεταει λεγοντας κατι για τη συνδεση παλι. Μολις μπηκε στο μενου και φορτωσε παλι το cup κολλησε... Τι ειναι ρε παιδια? Το κανει σε αλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλαει σε κανεναν στο online το fifa 14 στο ps3 σημερα?

 

Εχθες, προχθες, παραπροχθες (και γενικα δηλαδη), επαιζα κανονικα. Σημερα εβαλα να παιξω online και οταν φορτωσε μετα την αρενα για να παει στο παιχνιδι στο seasons με πεταξε και εγραψε οτι χαθηκε η συνδεση με τον αντιπαλο κλπ. Μολις επεστρεψε στο μενου κολλησε ολο το ps3. Το εκλεισα, εστειλε το report στη sony, εκανε τον ελεγχο για τυχον σφαλματα και ξανα ανοιξε χωρις προβλημα. Ξανα βαζω fifa, ξανα online και κολλησε ολο το ps3 παλι, οταν φορτωνε τα online squads. Παλι το κλεινω, παλι ανοιγω κανει ελεγχο, ανοιγει μετα παλι κανονικα και λεω κατσε να μπω να παιξω ενα last of us να δω. Κανονικα ολα. Παω παλι λοιπον fifa και λεω να παιξω online cup να δω και εκει. Μπαινω λοιπον, φορτωνει squads, βρισκει αντιπαλο, παμε να παιξουμε και με πεταει λεγοντας κατι για τη συνδεση παλι. Μολις μπηκε στο μενου και φορτωσε παλι το cup κολλησε... Τι ειναι ρε παιδια? Το κανει σε αλλον?

Λογικά έτυχε αλλά μου έκανε ακριβώς το ίδιο χθες σε xbox360!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχει κανα θεμα η EA? Και παλι, τι θεμα να εχει που να κολλαει ολο το ps3 και ποσο τυχη να μου το κανει αυτο ολες τις φορες που προσπαθησα να παιξω?

 

Εχθες με φιλο επαιξα 5 ματς το βραδυ κανονικα χωρις θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα, φτιαξε με να ξεαγχωθω... :-D

 

Εdit: Οχι οτι χαιρομαι που σου κολλησε και σενα, απλα που καταλαβα οτι ειναι μαλλον ''γενικο'' το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...