Προς το περιεχόμενο

FIFA 14 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ παιζω με ολυμπιακό, έχει διάφορες αντιπάλους. Όταν όμως πήρα Bayern,τότε 99 στις 100 ήταν αντιμέτωπη η Ρεαλ. Βαρεμάρα.

Μετά με άρσεναλ καλυτέρευσαν τα πράγματα αλλα και πάλι αρκετά μονότονη κατάσταση.

 

Τώρα τελευταία μου εχει σπασει τα νεύρα γιατι πολύ συχνα πάει να ξεκινήσει  μου βγάζει το κλασικό λαθος με τα squads. Παρόλο που κάνω reset πάλι τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τρεις μέρες πήρα το Playstation 4. Πήρα δεύτερο χειριστήριο και τα παιχνίδια Killzone και FIFA 14.

Καταρχάς να πω ότι η κονσόλα είναι "γυμνή". Το γνώριζα αυτό, αλλά δεν περίμενα να μην έχει ούτε ένα demo, ούτε κάποιο παιχνίδι εκτός από το Outlast και το Dead Nation (το οποίο είναι ίδιο με αυτό του PS3), ειδικά για όσους είναι Plus Members στο PSN.

 

Επί του θέματος το FIFA είναι εξαιρετικό. Πραγματικά Next Gen. Έπαιζα την έκδοση για PC και ειδικά στο θέμα του Gameplay η διαφορά είναι μεγάλη. Τα γραφικά είναι πιο σύνθετα και καλύτερα, αλλά πιστεύω ότι στο PC δείχνει πιο καθαρό, πιο crisp.

 

Όποιος θέλει να κάνουμε κάνα online παιχνίδι να μου στείλει pm να ανταλλάξουμε IDs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όποιος ενδιαφέρετε έχουμε ξεκινήσει να διοργανώσουμε ένα τουρνούα για το FIFA 14 στο PS4Forums.gr

 

όποιος θέλει να πάρει μέρος και να ασχοληθεί, ας ρίξει μια ματιά http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/14928-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BD%CE%BF%CF%85%CE%AC-FIFA-14

 

θέλουμε άτομα που πραγματικά θα ασχοληθούν να παίξουν, όχι να δηλώσουν συμμετοχή και να μας γράψουν

 

κονσόλα : PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καλησπερα  παιζω fifa απο 08 και μετα . Παιζω μονο seasons games  και εχω ενα προβλημα  Στο fifa13 ειχα φτασει μεχρι και season2 , οπως καταλαβαινεται μπορει να μην ειμαι ο super παιχτης αλλα κατι σκαμπαζω.Στο 14 μετα δυσκολιας κανω τριπλα ,για την αμυνα τι να λεμε ειναι σαν να μην μπορω να ελεγξω τους παικτες μου.Παιζω παιχνιδια στο live season και μοιαζει σαν οι αντιπαλοι να τρεχουν με μια ταχυτητα μεγαλυτερη απο την δικη μου. Δεν εχω μπει στην διαδικασια να φτιαξω  συστηματα και τα σχετικα , συνηθως παιζω με deafult, εχω παιξει με barca ,bayern,real,city παντου το ιδιο. Μηπως παιζει κανενα tip που δεν ξερω και οι αντιπαλοι στηνουν τις ομαδες καπως ?? Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που δεν ξερω και δεν εχω κανει??? Αν ξερετε κατι βοηθηστε , μου εχουν σπασει τα νευρα .Δεν γινεται ξαφνικα να ξεχασα το παιχνιδακι .please help!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου, δεν υπάρχει κάτι. Ίσως σου φαίνεται.

 

Φοβερό το bugs το παιχνίδι πάντως. Κάθε λίγο και και λιγάκι, πρέπει να σβήνεις από το Personal διάφορα πράγματα ώστε να καταφέρεις να παίξεις. Έχω χάσει πάνω από 4-5 αγώνες εξαιτίας bug που ενώ μου δείχνει την εντεκάδα εμφανίζεται διαφορετική.
Επίσης τι κακό είναι αυτό; Είναι δυνατόν να έχει έξω Robben και Sweinstaiger;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου, δεν υπάρχει κάτι. Ίσως σου φαίνεται.

 

Φοβερό το bugs το παιχνίδι πάντως. Κάθε λίγο και και λιγάκι, πρέπει να σβήνεις από το Personal διάφορα πράγματα ώστε να καταφέρεις να παίξεις. Έχω χάσει πάνω από 4-5 αγώνες εξαιτίας bug που ενώ μου δείχνει την εντεκάδα εμφανίζεται διαφορετική.

Επίσης τι κακό είναι αυτό; Είναι δυνατόν να έχει έξω Robben και Sweinstaiger;

 

Εγω δεν εχω κανενα bug με 11αδες. Παιζω στο ps4 παντως. Οσο για τους παικτες που λες, παει βασει match day πραγματικων γεγονοτων. Ο robben και ο Swein ηταν παγκο το ΣΚ γιαυτο ειναι εκτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά πράγματα. Και εγώ στο PS4 παίζω.

 

1. Είναι κρίμα σε παιχνίδι Next Gen ακόμα να υπάρχουν φαινόμενα παιχτών Super ηρώων όπως ο Christian Ronnaldo. Τον παίρνει ο άλλος και αρχίζει το τρέξιμο και κάνει φάση ή ακόμα και γκόλ.

2. Τραγικό που όλοι παίρνουν Real και το παιχνίδι δεν έχει ενδιαφέρον. Έπαιξα σήμερα ως δια μαγείας με έναν που πήρε Manchester City και ήταν φοβερός. Έπαιζε κανονικό ποδόσφαιρο. Έψαχνα να τον βρω να τον κάνω φίλο να το συγχαρώ. Οι υπόλοιποι Arcade-άδες...

3. Είναι φοβερό το γεγονός ότι δεν σου δίνει τον σωστό παίχτη να μαρκάρεις. Σου δίνει ότι να' ναι ακόμα και αν το έχεις βάλει manual.

4. Πολλές φορές δίνει Penalty ενώ δεν είναι.

 

Όλα αυτά κρίνοντας αυστηρά ένα ποδοσφαιράκι που είναι για Playstation 4. Ειδικά το 1 και 2, είναι τραγικά λάθη.

 

Παίρνω Bayern.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Οταν μαθεις να μαρκαρεις, δεν σε περναει ουτε ο μεσσι

2) Παρε ομαδα με λιγοτερα αστερια και δεν θα παιζεις εναντιον της ρεαλ

3) κανε αλλαγη παικτη με δεξι μοχλο οχι με το L1/LB

4) αυτο ειναι υποκειμενικο δεν μπορω να πω κατι

 

Υ.Γ. Παιξε ολα στο manual κι ασε τους arcadeαδες να σκουζουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ξέρω να μαρκάρω. Όταν ο μόνος παίχτης που φεύγει σαν super ήρωας είναι ο Ronnaldo έχει πρόβλημα.

2) Όταν πήρα Barca έπαιξα εναντίον Bayern. Πως σου φαίνεται αυτό;

3) Φυσικά και κάνω αυτό.

4) Αντικειμενικό είναι. Έχει συμβεί αρκετές φορές, τόσο να είναι υπέρ μου, όσο και κατά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι τραγικο για τον μεσο χρηστη.αυτο το πραγμα να εχεις πχ 15 shot και ο αλλος κανενα και ξαφνικα να κανει 2 ευκαιριες και να σου βαζει 2 γκολ ειναι να το σπας.ειναι πολυ σπαστικο να πεφτεις 2-3 division και μετα παιζεις την αλλη μερα και ανεβαινεις ξανα εκει που ησουν.αντι η ομαδα να ανεβαινει οταν προηγεισαι με ενα σκορ 2-0 παιρνει την κατρακυλα και η αντιπαλη ομαδα ειναι φωτια.το αλλο πιο τραγικο που διαβασα σε ξενο forum συμβουλες εμπειρου προς αρχαριου "αν βαζεις γκολ κρατα το replay μεχρι το τελος για να σπας τα νευρα του αντιπαλου"---"μην πατας το Χ οταν δειχνει replay κατι ωστε ο αντιπαλος να το παταει συνεχεια και να κανει βλακεια ο τερματοφυλακας " ξερω θα πειτε πολλοι οτι ειμαι υπερβολικος αλλα το ξαναλεω μιλαω για τον μεσο χρηστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά πράγματα. Και εγώ στο PS4 παίζω.

 

1. Είναι κρίμα σε παιχνίδι Next Gen ακόμα να υπάρχουν φαινόμενα παιχτών Super ηρώων όπως ο Christian Ronnaldo. Τον παίρνει ο άλλος και αρχίζει το τρέξιμο και κάνει φάση ή ακόμα και γκόλ.

2. Τραγικό που όλοι παίρνουν Real και το παιχνίδι δεν έχει ενδιαφέρον. Έπαιξα σήμερα ως δια μαγείας με έναν που πήρε Manchester City και ήταν φοβερός. Έπαιζε κανονικό ποδόσφαιρο. Έψαχνα να τον βρω να τον κάνω φίλο να το συγχαρώ. Οι υπόλοιποι Arcade-άδες...

3. Είναι φοβερό το γεγονός ότι δεν σου δίνει τον σωστό παίχτη να μαρκάρεις. Σου δίνει ότι να' ναι ακόμα και αν το έχεις βάλει manual.

4. Πολλές φορές δίνει Penalty ενώ δεν είναι.

 

Όλα αυτά κρίνοντας αυστηρά ένα ποδοσφαιράκι που είναι για Playstation 4. Ειδικά το 1 και 2, είναι τραγικά λάθη.

 

Παίρνω Bayern.

φιλε μου

 

1&2.εγω που παιζω με REAL απο το FIFA11 (πριν επαιζα με Chelsea) μου βγαζει συνεχεια αντιπαλο την Bayern και σε πληροφορω οτι ποτε δεν εχω καταφερει να κανω τον cristiano super ηρωα, αντιθετος παντα με προλαβαινουν οι αμυντικοι της bayern! και βεβαια δεν υπαρχει στημενο, κορνερ η φαουλ, που να μπορω να βγαλω αμυνα σε παιχτες της Bayern! οι κεφαλιες ειναι σαν να τις εχει η Bayern απ τ' αποδυτηρια!!!

στο 3&4 συμφωνω απολυτα οτι και να κανω σωστο παιχτη δεν μου δινει σχεδον ποτε! τα penalty επισης τραγικα αλλα τουλαχιστον εγω οταν κερδισω τετοιο απλα το στελνω στο θεο!

ειμαι σε σκεψεις να το ανταλλαξω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ξέρω να μαρκάρω. Όταν ο μόνος παίχτης που φεύγει σαν super ήρωας είναι ο Ronnaldo έχει πρόβλημα.

2) Όταν πήρα Barca έπαιξα εναντίον Bayern. Πως σου φαίνεται αυτό;

3) Φυσικά και κάνω αυτό.

4) Αντικειμενικό είναι. Έχει συμβεί αρκετές φορές, τόσο να είναι υπέρ μου, όσο και κατά μου.

1) Τι να σου πω, εγω δεν εχω προβλημα με Ροναλντο. Κατι λαθος θα κανεις

2) Μην παιρνεις 5αστερη

3) εγω δεν εχω κανενα προβλημα με αλλαγη παικτη. Κανε προπονηση για να εισαι πιο γρηγορος και να προβλεπεις

4) δεν εχω προβλημα με τα πεναλτυ προσωπικα.

 

Και σας το ξαναλεω. Ο μεσος χρηστης πρεπει να μαθει να παιζει full manual σε ολα. Το assisted ειναι για παιδακια και τραγικο arcade. To λεμε χρονια τωρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδι ειναι τραγικο για τον μεσο χρηστη.αυτο το πραγμα να εχεις πχ 15 shot και ο αλλος κανενα και ξαφνικα να κανει 2 ευκαιριες και να σου βαζει 2 γκολ ειναι να το σπας.ειναι πολυ σπαστικο να πεφτεις 2-3 division και μετα παιζεις την αλλη μερα και ανεβαινεις ξανα εκει που ησουν.αντι η ομαδα να ανεβαινει οταν προηγεισαι με ενα σκορ 2-0 παιρνει την κατρακυλα και η αντιπαλη ομαδα ειναι φωτια.το αλλο πιο τραγικο που διαβασα σε ξενο forum συμβουλες εμπειρου προς αρχαριου "αν βαζεις γκολ κρατα το replay μεχρι το τελος για να σπας τα νευρα του αντιπαλου"---"μην πατας το Χ οταν δειχνει replay κατι ωστε ο αντιπαλος να το παταει συνεχεια και να κανει βλακεια ο τερματοφυλακας " ξερω θα πειτε πολλοι οτι ειμαι υπερβολικος αλλα το ξαναλεω μιλαω για τον μεσο χρηστη.

Το έχω πάθει πολλές φορές. Δίνει πάσα ο τερματοφύλακας σε επιθετικό. Τραγικά πράγματα.

 

φιλε μου

 

1&2.εγω που παιζω με REAL απο το FIFA11 (πριν επαιζα με Chelsea) μου βγαζει συνεχεια αντιπαλο την Bayern και σε πληροφορω οτι ποτε δεν εχω καταφερει να κανω τον cristiano super ηρωα, αντιθετος παντα με προλαβαινουν οι αμυντικοι της bayern! και βεβαια δεν υπαρχει στημενο, κορνερ η φαουλ, που να μπορω να βγαλω αμυνα σε παιχτες της Bayern! οι κεφαλιες ειναι σαν να τις εχει η Bayern απ τ' αποδυτηρια!!!

στο 3&4 συμφωνω απολυτα οτι και να κανω σωστο παιχτη δεν μου δινει σχεδον ποτε! τα penalty επισης τραγικα αλλα τουλαχιστον εγω οταν κερδισω τετοιο απλα το στελνω στο θεο!

ειμαι σε σκεψεις να το ανταλλαξω!

Ισχύει αυτό με τη Bayern. Στην επίθεση αν βγάλεις τη σέντρα λίγο σωστά έχεις βάλει γκολ. Εκτός και αν δεν σε θέλει καθόλου και όλο βρίσκεις δοκάρια.

 

Συνήθως βάζουν τον Christiano στην επίθεση. Οπότε έχω δει το εξής Arcade. Βγάζει σέντρα ο άλλος απεθείας και κάποιες φορές μπορεί να βγει τετ α τετ. Από την σέντρα λέμε τώρα, δίνει πίσω και μετά πάλι μπροστά. Επίσης του δίνουν την μπάλα και ο παίχτης που τον μαρκάρει σίγουρα έιναι πιο αργός και εκεί αρχίζουν τα γλέντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...