Προς το περιεχόμενο

Nova 3Play 29.90 το μηνα για παντα


vasman15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το σινεμα πακ σε σπορτ πακ, εμεις δεν μπορουμε να σου πουμε τιποτα! Παρε ενα τηλεφωνο να δεις...Πιθανολογω πως οχι! Βαλε κατι επιπλεον πχ κινητα αν δεν εχεις, να ανεβει εστω 5 ευρω και κατι μπορει να γινει... 

 

Οσο για το ΟΤΕ vs NOVA

Ξεχνατε μια πολυ σημαντικη παραμετρο... Οτι τα παιχνιδια που εχει ο ΟΤΕ, ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ μπορεις να το δεις στο Ιντερνετ, ελληνικο πρωταθλημα τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι αδυνατο...

 

Συμφωνω, οτι για καποιον που δεν θελει ιντερνετ και θελει μονο τηλεοραση συμφερει ο ΟΤΕ, ομως οταν μπαινει το νταμπλ (=24ρι και ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ σταθερα) ο ΟΤΕ ειναι αλλα λογια να αγαπιωμαστε... Μου αρεσει μαλιστα που κατι ελεγε στην διαφημιση συμφερον για παντα Η' καπως ετσι και στο εξαμηνο ληγει η τιμη προσφορα και πας στην κανονικη!!!

 

Με βαση τον ανταγωνισμο, το προβλημα της Φορθνετ δεν ειναι τα καναλια ή η τιμη, ειναι δυο... Η σχεδον αδυνατη εξυπηρετηση πελατων (λογω το ογκου του πελατολογιου) και η ανισοροπια που εχει σε αυτα που προσφερει στους πελατες της, σε σημειο που μπορει να αιστανθεις ... κοροιδο! Υπηρχαν (και μπορει να υπαρχουν ακομα) ανθρωποι που πληρωνουν το φουλ πακ σκετο (χωρις τηλεφωνα ιντερνετ) 60-70 ευρω!! Η' με 40 ευρω σταρτ πακ κινητα τι στιγμη που τωρα κανει 30 και οταν το ζητας να πας στα τωρινα φθηνα να σφυριζουν αδιαφορα... Οταν περνεις την εκπτωση καλα ειναι οταν δεν στην δινουν λογικα ειναι να υπαρχει καποιος επιπλεον εκνευρισμος...

 

Η ΗΟL το ψιλεπαλευει με την τηλεοραση αλλα σε καμμια περιπτωση δεν μπορει να χαρακτηριστει νοβα, οποτε εγω θα το εδινα τζαμπα και οχι με χρεωση...Η wind δεν εχει οποτε, θα εβαζα τα σουπερ νταμπλ πλεη, οπως ειχε νταμπλ-πλεη 20 ευρω αλλα το καταργησε! Ενω η cyta εχει το κοινο της αποφασισε να δινει και αυτη και μαλιστα δωρεαν καποια καναλια,..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 607
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

kob6931, αν έχεις το πακέτο με 29,90€ που με 10€ επιπλέον διάλεγες sports ή cinema πιστεύω να γίνεται να αλλάξεις γιατί στην ουσία για το ίδιο πακέτο μιλάμε. Αν γίνεται πέστο να αλλάζουμε κάθε καλοκαίρι που δεν έχει αγώνες και να βάζουμε cinema :D Το καλύτερο είναι να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών βέβαια, αν βγάλεις γραμμή ή να πας από ένα κατάστημα. Ενημέρωσε μας τι σου είπανε (πιστεύω θα προσπαθήσουν να κρατήσεις τα cinema και να προσθέσεις τα sports)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Με βαση τον ανταγωνισμο, το προβλημα της Φορθνετ δεν ειναι τα καναλια ή η τιμη, ειναι δυο... Η σχεδον αδυνατη εξυπηρετηση πελατων (λογω το ογκου του πελατολογιου) και η ανισοροπια που εχει σε αυτα που προσφερει στους πελατες της, σε σημειο που μπορει να αιστανθεις ... κοροιδο! Υπηρχαν (και μπορει να υπαρχουν ακομα) ανθρωποι που πληρωνουν το φουλ πακ σκετο (χωρις τηλεφωνα ιντερνετ) 60-70 ευρω!! Η' με 40 ευρω σταρτ πακ κινητα τι στιγμη που τωρα κανει 30 και οταν το ζητας να πας στα τωρινα φθηνα να σφυριζουν αδιαφορα...

Όντως αυτό είναι εκνευριστικό και έχει την λογική "όπου σε πιάσουμε" ......

 

Αποστολή από το LG-P880 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και συζηταμε για nova vs ote να ανακαλεσω για το οτι ειπα οτι η νοβα εχει καλυτερες ταινιες.Εριξα μια ματια τι ταινιες εχει τις επομενες 7 μερες σε οτε και σε νοβα.Η νοβα ανακυκλωνει καθε μηνα 100-200 ταινιες και απλα προσθετει 20 πρεμιερες το μηνα που και αυτες ανακυκλωνονται.Εχω πετυχει ταινιες μεχρι και 5 φορες μεσα στις 12 μερες που εχω τα Nova cinema.Απαραδεκτοι απλα.

Επισης εχουν μονο 2 καναλια με ταινιες.Τα nc3-4 παιζουν μετα τις 7 το βραδυ και απλα βαζουν 2-3 ταινιες και ξανα κλεινουν.

 

Παμε τωρα σε οτε.Εχει 5 καναλια με ξεχωριστες ταινιες ολη μερα και ενα που παιζει το βραδυ μονο(village hd).Ειδα και τι ταινιες βαζει.Το 90% ειναι ταινιαρες και οχι σαβουρες οπως τις αμερικανιες της νοβα.Επισης δεν πετυχα καμια διπλη ταινια μεσα στις επομενες 7 μερες σε κανενα απο τα 5 καναλια που εχει.

 

Αρα το συμπερασμα ειναι οτι η νοβα στα 2 καναλια με ταινιες ανακυκλωνει 100-200 ταινιες και παιζει συνεχεια τις ιδιες ενω ο οτε παρολο που εχει 5 καναλια παιζει μοναδικες ταινιες και δεν τις βαζει διπλες και πενταπλες φορες οπως η νοβα.

 

Τσεκαρε το και εσεις και βγαλτε τα δικα σας συμπερασματα.Δυστυχως ακομα και τα 40 ευρο που πληρωνω για start pack/4mb internet/720 κινητα/σταθερα/novacinema ειναι υπερβολικα πολλα αν αναλογιστουμε οτι με +7 ευρο βαζω οτε και εχω 21mb internet/200λεπτα σταθερα/30 λεπτα κινητα/family pack/cinema pack τα οποια περα απο τα λεπτα προς κινητα που δεν ειναι και τοσο σημαντικα τα +7 ευρο τα αξιζει χωρις δευτερη σκεψη.Αντε να ληξει το συμβολαιο να παω οτε γιατι σε καμια 10αρια μερες δεν θα εχω τι να δω απο ταινιες μιας και ακομα και τωρα εχω βαρεθει να βλεπω τα ιδια(και το θεμα ειναι οτι με 4mb που πιανω με forthnet δεν μπορω να κατεβασω τιποτα).Κριμα για τη forthnet που εχει τοσο κακες υπηρεσεις και απλα δεν την νοιαζει για τους πελατες που τις τα σταζουν καθε μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και συζηταμε για nova vs ote να ανακαλεσω για το οτι ειπα οτι η νοβα εχει καλυτερες ταινιες.Εριξα μια ματια τι ταινιες εχει τις επομενες 7 μερες σε οτε και σε νοβα.Η νοβα ανακυκλωνει καθε μηνα 100-200 ταινιες και απλα προσθετει 20 πρεμιερες το μηνα που και αυτες ανακυκλωνονται.Εχω πετυχει ταινιες μεχρι και 5 φορες μεσα στις 12 μερες που εχω τα Nova cinema.Απαραδεκτοι απλα.

Επισης εχουν μονο 2 καναλια με ταινιες.Τα nc3-4 παιζουν μετα τις 7 το βραδυ και απλα βαζουν 2-3 ταινιες και ξανα κλεινουν.

 

Παμε τωρα σε οτε.Εχει 5 καναλια με ξεχωριστες ταινιες ολη μερα και ενα που παιζει το βραδυ μονο(village hd).Ειδα και τι ταινιες βαζει.Το 90% ειναι ταινιαρες και οχι σαβουρες οπως τις αμερικανιες της νοβα.Επισης δεν πετυχα καμια διπλη ταινια μεσα στις επομενες 7 μερες σε κανενα απο τα 5 καναλια που εχει.

 

Αρα το συμπερασμα ειναι οτι η νοβα στα 2 καναλια με ταινιες ανακυκλωνει 100-200 ταινιες και παιζει συνεχεια τις ιδιες ενω ο οτε παρολο που εχει 5 καναλια παιζει μοναδικες ταινιες και δεν τις βαζει διπλες και πενταπλες φορες οπως η νοβα.

 

Τσεκαρε το και εσεις και βγαλτε τα δικα σας συμπερασματα.Δυστυχως ακομα και τα 40 ευρο που πληρωνω για start pack/4mb internet/720 κινητα/σταθερα/novacinema ειναι υπερβολικα πολλα αν αναλογιστουμε οτι με +7 ευρο βαζω οτε και εχω 21mb internet/200λεπτα σταθερα/30 λεπτα κινητα/family pack/cinema pack τα οποια περα απο τα λεπτα προς κινητα που δεν ειναι και τοσο σημαντικα τα +7 ευρο τα αξιζει χωρις δευτερη σκεψη.Αντε να ληξει το συμβολαιο να παω οτε γιατι σε καμια 10αρια μερες δεν θα εχω τι να δω απο ταινιες μιας και ακομα και τωρα εχω βαρεθει να βλεπω τα ιδια(και το θεμα ειναι οτι με 4mb που πιανω με forthnet δεν μπορω να κατεβασω τιποτα).Κριμα για τη forthnet που εχει τοσο κακες υπηρεσεις και απλα δεν την νοιαζει για τους πελατες που τις τα σταζουν καθε μηνα.

Στον οτε βάζει όλες τις παλιές ταινίες δεκαετίας 80 και για αυτό έχει πολλές ταινίες που όλοι μας τις έχουμε δει και αν θες να δεις καινούργια ταινία πληρώνεις έξτρα . Στη nova ισχύει το αντίθετο παίζει μόνο τις καινούργιες ταινίες και δεν πληρώνεις έξτρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον οτε βάζει όλες τις παλιές ταινίες δεκαετίας 80 και για αυτό έχει πολλές ταινίες που όλοι μας τις έχουμε δει και αν θες να δεις καινούργια ταινία πληρώνεις έξτρα . Στη nova ισχύει το αντίθετο παίζει μόνο τις καινούργιες ταινίες και δεν πληρώνεις έξτρα

Στη νοβα βαζει ταινιες 9μηνου και παλιοτερες.Παιζει συνεχως τις ιδιες για ολες ειναι αμερικανιες.Ο οτε βαζει και του 2012/2013 και παλιοτερες ταινιαρες.Η συγκριση ειναι τελειως ανιση υπερ του οτε.Αυτο το επι πληρωμη ειναι για ολοκαινουργιες ταινιες που θα τις παιξει η νοβα μετα απο 6 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη νοβα βαζει ταινιες 9μηνου και παλιοτερες.Παιζει συνεχως τις ιδιες για ολες ειναι αμερικανιες.Ο οτε βαζει και του 2012/2013 και παλιοτερες ταινιαρες.Η συγκριση ειναι τελειως ανιση υπερ του οτε.Αυτο το επι πληρωμη ειναι για ολοκαινουργιες ταινιες που θα τις παιξει η νοβα μετα απο 6 μηνες.

ο οτε αρχικά επειδή δεν έχει δικαιώματα όπως είπα δείχνει καινούργιες ταινίες ένα χρόνο μετά την προβολή σε  nova . Μπορείς βέβαια να δεις και στον οτε αν πληρώσεις που στην nova είναι δωρεάν . έχει μεγάλη γκάμα σε ταινίες δωρεάν ο οτε αλλά είναι αυτές που δείχνει και στα ελευθέρα κανάλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση..

Στην προσφορά για το πακέτο των 29.90 που υπάρχει τώρα, το τέλος σύνδεσης πώς γίνεται να το πάρουμε σαν "δώρο" όπως αναφέρθηκε? μέσω καταστήματος forthnet? 

Επίσης γίνεται και κάποια προσφορά για πακέτο προς κινητά? γιατί σε σχέση με την προηγούμενη προσφορά που είχε 12 ώρες δώρο, η τελευταία απλά έχει κλήσεις προς κινητά με αστική χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση..

Στην προσφορά για το πακέτο των 29.90 που υπάρχει τώρα, το τέλος σύνδεσης πώς γίνεται να το πάρουμε σαν "δώρο" όπως αναφέρθηκε? μέσω καταστήματος forthnet? 

Επίσης γίνεται και κάποια προσφορά για πακέτο προς κινητά? γιατί σε σχέση με την προηγούμενη προσφορά που είχε 12 ώρες δώρο, η τελευταία απλά έχει κλήσεις προς κινητά με αστική χρέωση

 

Καντους μια ερωτηση και βλεπεις αν μπορεις να το γλιτωσεις.Οταν εκανα τη μεταφορα τον Αυγουστο δεν το ειχα σκεφτει να ρωτησω και ειχα πληρωσει 34.80 μονο για τη μεταφορα η οποια ειχε κανει πανω απο 2 μηνες.Για τα κινητα οι περισσοτεροι τα περνουν δωρεαν οποτε πιστευω και στα 30 ευρο το μηνα να πας και τους πεις θελω και κινητα θα στα δωσουν χωρις παρατραγουδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ..

φαντάζομαι εννοείς σε φυσικό κατάστημα forthnet έτσι?

Γιατί κάτι τέτοιες προσφορές παίζουν συνήθως για τηλεφωνικές πωλήσεις μέσω τρίτων εταιριών, αλλά εκεί πρέπει να σου κάτσει  :P

Γι' αυτό και ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ..

φαντάζομαι εννοείς σε φυσικό κατάστημα forthnet έτσι?

Γιατί κάτι τέτοιες προσφορές παίζουν συνήθως για τηλεφωνικές πωλήσεις μέσω τρίτων εταιριών, αλλά εκεί πρέπει να σου κάτσει  :P

Γι' αυτό και ρωτάω

Δεν χανεις και τιποτα να τους παρεις και ενα τηλεφωνο στο 13831 να τους ρωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα με πήρε άλλος εμπορικός αντιπρόσωπος και τον άφησα να μου πει πάλι το κατεβατό και μου έδινε δώρο 2ο εξοπλισμό για το εξοχικό  :confused:  δεν ρώτησα παραπάνω γιατι δεν έχω εξοχικό  :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ερώτηση..

Στην προσφορά για το πακέτο των 29.90 που υπάρχει τώρα, το τέλος σύνδεσης πώς γίνεται να το πάρουμε σαν "δώρο" όπως αναφέρθηκε? μέσω καταστήματος forthnet? 

Επίσης γίνεται και κάποια προσφορά για πακέτο προς κινητά? γιατί σε σχέση με την προηγούμενη προσφορά που είχε 12 ώρες δώρο, η τελευταία απλά έχει κλήσεις προς κινητά με αστική χρέωση

εΑΝ εισαι νεος συνδρομητης ...μονο εμπορικος αντιπροσωπος μπορει να σου κανει δωρακια ... οταν εισαι ενεργος ..με το τμημα προσφορων της Forthnet ...

Επεξ/σία από tata22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα με πηραν και εμενα τηλεφωνο για το start pack με δωρο εξοπλισμο εγκατασταση, δε καταφερα να παρω δωρο τα τελη ενεργοποιησης αλλα δεν αντεξα τελικα συμφωνησα με τα παραπανω, εχω ομως δυο αποριες : εχω ειδη εγκατεστημενο πιατο τους ενος μετρου στο hotbird, ο τεχνικος τι θα κανει? θα κανει εγκατασταση και της nova? αν του πω να μου το αφησει χωρις να το εγκαταστησει θα το κανει η θα το παρει πισω? και 2ον ειμαι στην hol και ειχα κανει τηλεφωνικη αναναιωση τον Μαιο, θα πληρωσω προστημο που φευγω τρεις μηνες πριν? ο υπαλληλος της forthnet μου ειπε δεν υπαρχει τετοια περιπτωση επειδη ειναι τελιφωνικα η αναναιωση, τι ισχυει γνωριζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα με πηραν και εμενα τηλεφωνο για το start pack με δωρο εξοπλισμο εγκατασταση, δε καταφερα να παρω δωρο τα τελη ενεργοποιησης αλλα δεν αντεξα τελικα συμφωνησα με τα παραπανω, εχω ομως δυο αποριες : εχω ειδη εγκατεστημενο πιατο τους ενος μετρου στο hotbird, ο τεχνικος τι θα κανει? θα κανει εγκατασταση και της nova? αν του πω να μου το αφησει χωρις να το εγκαταστησει θα το κανει η θα το παρει πισω? και 2ον ειμαι στην hol και ειχα κανει τηλεφωνικη αναναιωση τον Μαιο, θα πληρωσω προστημο που φευγω τρεις μηνες πριν? ο υπαλληλος της forthnet μου ειπε δεν υπαρχει τετοια περιπτωση επειδη ειναι τελιφωνικα η αναναιωση, τι ισχυει γνωριζετε?

Στην πρωτη σου ερωτηση  το πιατο το εχεισ καβα συνδεεις αυτο που εχει ο τεχνικος και σου συντονιζει το μηχανακι ... στην αλλη σου ερωτηση κοιτα το συμβολαιο που εχεις με την HOL λογικα πληρωνεις κατι λιγα ...αμα σπασεις το συμβολαιο κοντα στην ληξη του ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...