Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα που με ενδιαφέρουν μοναχά youtube , skype και περιήγηση στο διαδίκτυο θα μου πρότεινες την ίδια συσκευή; Μπορώ να την συνδέσω με παλιά τηλεόραση μέσω scart  ή με οθόνη υπολογιστή; Ο παππούς που είχα από το 2004 ψόφησε. Κάηκε η μητρική του. Και κάποιος άλλος αν έχει να μου προτείνει κάτι θα το εκτιμούσα πολύ. Δεν τα πάω και τόσο καλά με την τεχνολογία.

Την άλλη εβδομάδα περιμένω να μου έρθει αυτό -> UBOX Amlogic S805 1.5GHz Quad Core 1GB RAM 8G ROM 1080P H.265 Hardware Decode WIFI Bluetooth 4.0 DLNA Android 4.4 Smart TV Box. Εάν θέλεις περίμενε να έρθει και θα σου πω εάν είναι καλό. Σκέφτομαι να του κάνω μία παρουσίαση, γιατί είναι φθηνό και πιστεύω καλό αν και έχει μόνο 1GB Ram. Πάντως μην περιμένεις να συνδέσεις μέσω scart.

 

Ορίστε και ένα βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σου enidreiogmx και σε ευχαριστώ.. Από ότι είδα υπάρχει καλώδιο από hdmi σε svga με τον οποίο θα μπορώ να συνδέσω ένα τέτοιο μηχάνημα σε μια οθόνη PC που έχω οπότε θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Θα την κάνεις σε αυτό το thread την παρουσίαση ή θα ανοίξεις καινούριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου enidreiogmx και σε ευχαριστώ.. Από ότι είδα υπάρχει καλώδιο από hdmi σε svga με τον οποίο θα μπορώ να συνδέσω ένα τέτοιο μηχάνημα σε μια οθόνη PC που έχω οπότε θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Θα την κάνεις σε αυτό το thread την παρουσίαση ή θα ανοίξεις καινούριο;

Μου ήρθε σήμερα, οπότε μέσα στις επόμενες ημέρες σε νέο θέμα λογικά (θα σου γράψω το λινκ), θα φτιάξω την παρουσίαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου enidreiogmx και σε ευχαριστώ.. Από ότι είδα υπάρχει καλώδιο από hdmi σε svga με τον οποίο θα μπορώ να συνδέσω ένα τέτοιο μηχάνημα σε μια οθόνη PC που έχω οπότε θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Θα την κάνεις σε αυτό το thread την παρουσίαση ή θα ανοίξεις καινούριο;

Λοιπόν το πάλευα από τις 21:00 έως τώρα....φοβερό! Παίζει τα πάντα! Του έβαλα LOTR 1080p 6.1 ήχο και έπαιξε αψεγάδιαστα. Youtube τα πάντα! Δουλεύει σαν να είχες android κινητό. Το τηλεκοντρόλ είναι λίγο νευρικό, οπότε του σύνδεσα επάνω ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι και έπαιξαν με την μία και σέταρα το μηχάνημα άνετα. Θα φτιάξω το βίντεο αύριο και θα κάνω το θέμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα παρακαλω πολυ αν υπαρχουν στοιχεια στο φορουμ σχετικα με το

CS-Q8 Full HD Smart TV BOX Android 4.4 Media Player, A80 Octa-Core ARM Cortex A15 / A7, RAM: 4GB, ROM: 32GB, Support 4K / RJ45 / SATA / DLNA / Miracast / HDMI / Remote Control / WiFi.

και αν η τιμη των 269 ευρω ειναι η πρεπουσα.

Επειδη δεν γνωριζω πολλα σχετικα παρακαλω ας με βοηθησει καποιος ετσι ωστε να κανω μια επιλογη χωρις υπερβολες και λαθη.

Ευχαριστω πολυ!!

http://olla.gr/and-el/tv-box/set-top-box/cs-q8-full-hd-smart-tv-box-android-4.4-media-player-a80-octa-core-arm-cortex-a15-a7-ram-4gb-rom-32gb-support-4k-rj45-sata-dlna-miracast-hdmi-remote-control-wifi/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα παρακαλω πολυ αν υπαρχουν στοιχεια στο φορουμ σχετικα με το

CS-Q8 Full HD Smart TV BOX Android 4.4 Media Player, A80 Octa-Core ARM Cortex A15 / A7, RAM: 4GB, ROM: 32GB, Support 4K / RJ45 / SATA / DLNA / Miracast / HDMI / Remote Control / WiFi.

και αν η τιμη των 269 ευρω ειναι η πρεπουσα.

Επειδη δεν γνωριζω πολλα σχετικα παρακαλω ας με βοηθησει καποιος ετσι ωστε να κανω μια επιλογη χωρις υπερβολες και λαθη.

Ευχαριστω πολυ!!

http://olla.gr/and-el/tv-box/set-top-box/cs-q8-full-hd-smart-tv-box-android-4.4-media-player-a80-octa-core-arm-cortex-a15-a7-ram-4gb-rom-32gb-support-4k-rj45-sata-dlna-miracast-hdmi-remote-control-wifi/

Από Κίνα το βρίσκω το ίδιο στα 150$. Αλλιώς σαν μηχανάκι είναι πολύ ωραίο, καλύτερο από το δικό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα



ειμαι στην ευτυχη (λογω ποσου) αλλα ταυτοχρονα και ατυχη (λογω καταστηματος) να εχω ενα πιστωτικο 130 ευρω απο πλαισιο στα χερια μου . εχει καποιο απο τα μηχανηματα του καταστηματος δυνατοτητς αναπαραγωγης 1080 χωρις κολληματα , δυνατοτητα εγκαταστασης kodi , pop corn hour ? αν ναι ποιο απο ολα μου προτεινετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

CS-Q8 A80 Octa Core Android Mini PC XBMC 4K

CS-Q8 A80 Octa Core Android Mini PC XBMC 4K 4GB RAM 32GB ROM 2.4G/5G 802.11AC WIFI USB 3.0 BT H.265 SATA 1000M Ethernet ROM 2.4G/5G 802.11AC WIFI USB 3.0 BT H.265 SATA 1000M Ethernet

 

Αυτο εχει 195$ αξιζει να πληρωσει καποιος τη διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει την άποψη του για αυτό;

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-S89-H-Amlogic-S802-H-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-2-4G-5G-WIFI-Bluetooth-XBMC-Support-Dolby-and-DTS-326822.html

 

και αυτό

 

http://www.geekbuying.com/item/Beelink-S82-Plus-Smart-4K2K-Media-Player-Box-Amlogic-S812-2GB-RAM-16GB-ROM-Android-4-4-H-265-2-4G-5G-AC-WiFi-BT4-0---Black-342344.html

 

 

το θέλω για ταινίες, Youtube και ίσως κανένα παιχνίδι.
Eίναι σημαντικό ότι έχουν SPDIF για να μπορέσω να συνδέσω τον ενισχυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...