Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πες και κανένα κατάστημα που να τα έχει στην Αθήνα όμως... :/

 

Αυτά στην Android έκδοση τους τι διαφορά εχουν; (απ ότι βλέπω το Z64 έχει και έκδοση με Windows)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οσους θελουν να κανουν mirror το κινητο στη τηλεοραση δουλευει πολυ καλα το chromecast, και δε νομιζω χρειαζετε να ειναι smart η tv.  Βαζεις το hdmi stick στη τηλεοραση, κατεβαζεις το app στο κινητο και απο το app εχει επιλογη να κανεις cast.  Επισης με μπορεις να κανεις cast και ιστοσελιδες (μονο τα tabs) η και ολοκληρη την οθονη του υπολογιστη μεσο chrome browser.

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο, επειδη ειμαι καινουργιος και λιγο ασχετος.  Με media box κανει support το κοδι, το κοδι πως θα φενετε στη τηλεοραση; Το user interface θα ειναι το ιδιο οπως στου υπολογιστη η πιο ευκολο; Αν θελω δηλαδη να δω τηλεοραση θα πρεπει να παταω στο καθε καναλι, μετα στοπ και πισω και να επιλεγω κατι αλλο η μπορω να κανω ζαππινγ οπως σε κανονικη τηλεοραση με τα βελακια στο τηλεκοντρολ (αν βαλω τα καναλια που θελω σε ενα φακελο η με καποιο αλλο τροπο);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη διαβασα για κατι θεματακια με κρασαρισματα κ πως ηθελε reboot

πιο επωνυμο ποιο θεωρειται?απο αυτα γυρω στα 70 κ αναμεσα απο beelink k mx3

θελω να παρω κ keyboard μαζι πακετακι

επεξεργαστη rk3388 η amlogic s812?

Επεξ/σία από marioboni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιο καλο build να μου προτεινετε; βρηκα μερικα στο youtube αλλα πολλα links δε δουλευουν οπως διαβαζω στα comments.  Ποιο προτεινετε που τα εχεις ολα και δουλευει; περισσοτερο με ενδιαφερει live tvκαι ταινιες  k tv shows σε hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

minix x8h-plus. Εξαιρετική συσκευή από εξαιρετική εταιρία με άριστο support.

 

Έχω αγοράσει δύο μέχρι τώρα και δουλεύουν αψεγάδιαστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΜΧiii πιστεύω

Μεταξύ αυτού του MXiii:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html

και του M8S:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_189252.html

που παρουσίασες πρόσφατα και στο μπλογκ, υπερέχει κάποιο σε κάτι? Οι τιμή τους είναι ίδια (2 δολάρια διαφορά) και τα χαρακτηριστικά επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ αυτού του MXiii:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html

και του M8S:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_189252.html

που παρουσίασες πρόσφατα και στο μπλογκ, υπερέχει κάποιο σε κάτι? Οι τιμή τους είναι ίδια (2 δολάρια διαφορά) και τα χαρακτηριστικά επίσης.

Το mxiii-g τρεχει android 5 ενω το m8s android 4.4 (λογικά θα παρει αναβαθμιση). Το m8s ομως ειναι πιο καινουριο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας δώσει πολλά λεφτά που πήγανε χαμένα σε τέτοια ανδροιδές κουτιά, το καλύτερο σε απόδοση που μπορεί να τρέξει Kodi/Xbmc δίχως το παραμικρό πρόβλημα σε Full HD και 3D αναλύσεις είναι το Amazon Fire TV Box, το μόνο αρνητικό είναι η εφαρμογή Youtube της συσκευής που είναι άχρηστη κυριολεκτικά αλλα όποιος ψάχνει κουτί για Kodi/Xbmc τότε το συγκεκριμένο είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην τιμή των 79-99ευρώ αναλόγως την εποχή και την έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο? Η χρήση που θέλω να κάνω είναι απλά να παίζω ταινιες/σειρές (από στικακι η εξωτερικό δισκο) με όσο το δυνατόν καλύτερη συμβατότητα με mkv/mp4 και υποστήριξη ελληνικών υποτιτλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...