Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε σήμερα, οπότε μέσα στις επόμενες ημέρες σε νέο θέμα λογικά (θα σου γράψω το λινκ), θα φτιάξω την παρουσίαση. 

 φιλε τι λες γιαυτο που ειναι σχεδον το ιδιο  http://www.gearbest.com/tv-box/pp_94464.html?gclid=CMS1y7akqMYCFbMatAodYHoAkg  σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

καλησπερα σας, ψαχνω  1 Android TV Box, με το οποιο θα μπορω να βλεπω ζωντανα παιχνιδια ποδοσφαιρου.. η τηλεοραση που εχω δεν ειναι hd, ειναι της περασμενης δεκαετιας, υπαρχει καποιο Android TV Box το οποιο μπορει να εφαρμοζει?? επισης δεν ειμαι λατρεις της τεχνολογιας, αρα θα ηθελα κατι απλο στην εγκατασταση, υπαρχει??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας, ψαχνω  1 Android TV Box, με το οποιο θα μπορω να βλεπω ζωντανα παιχνιδια ποδοσφαιρου.. η τηλεοραση που εχω δεν ειναι hd, ειναι της περασμενης δεκαετιας, υπαρχει καποιο Android TV Box το οποιο μπορει να εφαρμοζει?? επισης δεν ειμαι λατρεις της τεχνολογιας, αρα θα ηθελα κατι απλο στην εγκατασταση, υπαρχει??

Καλησπέρα θα μπορούσες να κοιτάξεις το Link.png Site: MXiii το οποίο έχει και είσοδο A/V για να μπορείς να το συνδέεις και σε παλιότερες τηλεοράσεις σαν την δική σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα μπορούσες να κοιτάξεις το Link.png Site: MXiii το οποίο έχει και είσοδο A/V για να μπορείς να το συνδέεις και σε παλιότερες τηλεοράσεις σαν την δική σου

ευχαριστω πολυ για την απαντηση, με αυτο θα μπορω να βλεπω ζωντανα ποδοσφαιρικα γεγονοτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για την απαντηση, με αυτο θα μπορω να βλεπω ζωντανα ποδοσφαιρικα γεγονοτα?

Ναι αρκεί να κατεβάσεις το Kodi και να περάσεις το add on sportsdevil ή αλλιώς DigiTele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το Pippo X8 μου έχει τραβήξει τον ενδιαφέρον για αγορά. Έχω δει όμως ότι έχει θέματα με τις θερμοκρασίες αφού το σώμα του είναι κατασκευασμένο από πλαστικό και οι ψήκτρες του είναι ανεπαρκείς. 

 

Έχουμε μήπως καμιά πληροφορία για κυκλοφορία κάποιου άλλου υβριδικού TV box-tablet ή έστω κάποιας βελτιωμένης έκδοσης του Pippo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φίλε c0nvict έχω δει τα reviews σου, είμαι ανάμεσα στο pipo x8 και το minix neo z64. Ποιο προτίνεις από τα δύο? Το σημαντικότερο για μένα είναι οι video playback δυνατότητές του ( θα αντικαταστήσει ένα popcornhour a100, πρέπει να παίζει 1080p αρχεία, 3D, bluray ISO ), αλλά θα ήθελα γενικά να αν γίνεται να είναι αξιοπρεπές και για windows μηχάνημα ( το λέω αυτό γιατί βλέπω κάποια άλλα μηχανήματα που είναι ακριβότερα , όπως το Tronsmart Draco AW80 και το VOYO, αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι και καλύτερα ). 

Επεξ/σία από steve62742
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε c0nvict έχω δει τα reviews σου, είμαι ανάμεσα στο pipo x8 και το minix neo z64. Ποιο προτίνεις από τα δύο? Το σημαντικότερο για μένα είναι οι video playback δυνατότητές του ( θα αντικαταστήσει ένα popcornhour a100, πρέπει να παίζει 1080p αρχεία, 3D, bluray ISO ), αλλά θα ήθελα γενικά να αν γίνεται να είναι αξιοπρεπές και για windows μηχάνημα ( το λέω αυτό γιατί βλέπω κάποια άλλα μηχανήματα που είναι ακριβότερα , όπως το Tronsmart Draco AW80 και το VOYO, αλλά δεν καταλαβαίνω αν είναι και καλύτερα ). 

Το Pipo X8 έχει καλύτερο επεξεργαστή και πολλά περισσότερα + σε σχέση με το Minix Neo Z64. To Minix από την άλλη έχει καλύτερη υποστήριξη. Προσωπικά θα πρότεινα το Pipo X8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σας, καθε tv box λειτοργα με ιντερνετ παντα? αν ναι σε τι ταχυτητες ειναι το ιδανικο για να μην κολαει? ρωταω γιατι εχω 2Mbps ταχυτητα, παρακαλω κατατοπιστεμε οσο το δυνατο περισσοτερο προτεινοντας μου μερικες επιλογες για tv box


http://www.aliexpress.com/store/product/XBMC-Fully-Loaded-Original-Q7-MK888-CS918-Quad-core-1G-8G-RK3188-Android-TV-BOX-smart/603688_1956743437.html 

με το πιο πανω ειμαι καλυμενος η χρειαζομαι κατι αλλο για tv και ζωντανους αγωνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα αυτό που είναι άριστο για την τιμή του. Η ταχύτητα ίντερνετ όμως που έχεις, δεν σε βοηθάει ιδιαίτερα στα streams αγώνων που σε ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα αυτό που είναι άριστο για την τιμή του. Η ταχύτητα ίντερνετ όμως που έχεις, δεν σε βοηθάει ιδιαίτερα στα streams αγώνων που σε ενδιαφέρουν.

αν μετατρεψω την ταχυτητα του ιντερνετ σε8Mbps με αυτο που μου προτεινεις θα μπορω να βλεπω tv και live αγωνες, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορείς να βλέπεις χωρίς προβλήματα στο επίπεδο βέβαια των free λύσεων που φαντάζομαι ότι θα βλέπεις ήδη. Για άρτιες λύσεις θα πρέπει να πληρώσεις σε κατόχους servers που διαμοιράζουν παράνομα υλικό επί πληρωμή. Δεν έχω να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες για αυτό και γιατί δεν γνωρίζω αλλά και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

 

Συνοψίζοντας εγώ προτείνω το συγκεκριμένο media player για χρήση του Kodi. Για οτιδήποτε άλλο πρέπει να ψάξεις αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 http://www.gearbest.com/tv-box/pp_67822.html

μετα απο μια μελετη που εκανα αποφασισα να παρω το πιο πανω tv box, απλως θα ηθελα να μου πειτε αν τηρει αυτα που θελω δηλ live αγωνες, τηλεοραση και αν εφαρμοζει σε ητηλεοραση που  ειναι της περασμενης δεκαετιας, ευχαριστω για την υπομονη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το TV Box που επέλεξες έχει παλαιότερο επεξεργαστή από αυτό που σου πρότεινα και  υστερεί και σε θέματα δικτύωσης. Για 4$ φθηνότερα που κοστίζει δεν θα το πρότεινα σε καμιά περίπτωση. Οποιοδήποτε από τα δυο και αν επιλέξεις, απαιτεί η τηλεόραση σου να έχει θύρα HDMI. Αν δεν έχει πρέπει να επιλέξεις κάποιο TV Box με RCA composite ή SCART αν βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...