Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το TV Box που επέλεξες έχει παλαιότερο επεξεργαστή από αυτό που σου πρότεινα και  υστερεί και σε θέματα δικτύωσης. Για 4$ φθηνότερα που κοστίζει δεν θα το πρότεινα σε καμιά περίπτωση. Οποιοδήποτε από τα δυο και αν επιλέξεις, απαιτεί η τηλεόραση σου να έχει θύρα HDMI. Αν δεν έχει πρέπει να επιλέξεις κάποιο TV Box με RCA composite ή SCART αν βρεις.

 

 

https://www.google.com/search?q=SCART&tbm=isch&imgil=BugVIrJFr9IPXM%253A%253BmMHMavUCLWGNyM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fen.wikipedia.org%25252Fwiki%25252FSCART&source=iu&pf=m&fir=BugVIrJFr9IPXM%253A%252CmMHMavUCLWGNyM%252C_&biw=1366&bih=610&usg=__A40w0FU4dmWRVNrOSgjp0vlNZUs%3D&ved=0CCUQyjdqFQoTCOuuna2NvccCFYTTGgodg4IE1A&ei=gaLYVavqKYSna4OFkqAN#imgrc=MZ-szncDpD1PbM%3A&usg=__A40w0FU4dmWRVNrOSgjp0vlNZUs%3D

 

η τηλεοραση μου χρειαζεται το πιο πανω, προτεινεμου καποιο αν μπορεις γιατι δεν ξερω. για το tv box που μου λες αν το παρω θα μπορω να το εφαρμοσω στη τηλεοραση μου? αν εχεις κατι να προτεινης σε αυτο το κοστος (60ευρω), σε ευχαριστω πολυ που με βοηθας

http://www.plaisio.gr/thleoraseis/accessories/kalodia/Turbo-X-Adapter-Scart-Svhs-Audio-3M-474541.htm

το πιο πανω μπορω να το συνδεσω απο τη τηλεοραση στο tv box που μου προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.google.com/search?q=hdmi+%CF%83%CE%B5+svga&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CB0QsARqFQoTCNbWvIHavccCFcG1Ggod6V0JOA&biw=1366&bih=610#tbm=isch&q=hdmi+%CF%83%CE%B5+scart&imgrc=Lnp76FZhnKqeWM%3A

 

απο τη στιγμη που βρισκω ενα τετοιο καλωδιο θα μπορω να συνδεσω τη τηλεοραση μου που ειναι περασμενης δεκαετιας με οποιοδηποτε tv box η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Τι θα χρειαστω για να κάνω screen mirroring το Samsung s4 με μια τηλεόραση?

Edit...εννοώ εκτός από android TV box. υπάρχει κάτι άλλο πιο οικονομικό μονο για το screen mirroring?

Επεξ/σία από daPro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Τι θα χρειαστω για να κάνω screen mirroring το Samsung s4 με μια τηλεόραση?

Edit...εννοώ εκτός από android TV box. υπάρχει κάτι άλλο πιο οικονομικό μονο για το screen mirroring?

Νομίζω screen mirroring με Samsung κινητο δεν γινεται γιατι ειναι κλειδωμενο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να τα ξαναπώ...έχω μια TV Samsung ( όχι smart tv) κ θέλω να κάνω screen mirroring με το Samsung s4..εκτός από Android tv box υπάρχει κάτι άλλο πιο οικονομικό?

το πιο οικονομικο ειναι καλωδιο mhl, απο micro usb σε hdmi.

για να δουλεψει ομως πρεπει το s4 να υποστηριζει mhl, ψάξε στα specs του.

αν υποστηριζει, υπαρχουν 2 τυποι mhl καλωδιων, αν η τηλεοραση υποστηζει και αυτη mhl χρειαζεται μονο ενα απλο καλωδιο που θα εχει απο τη μια μερια micro usb και την αλλη hdmi. αν η τηλεοραση δεν εχει mhl τοτε θες ενα καλωδιο με mhl μετατροπέα επανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο οικονομικο ειναι καλωδιο mhl, απο micro usb σε hdmi.

για να δουλεψει ομως πρεπει το s4 να υποστηριζει mhl, ψάξε στα specs του.

αν υποστηριζει, υπαρχουν 2 τυποι mhl καλωδιων, αν η τηλεοραση υποστηζει και αυτη mhl χρειαζεται μονο ενα απλο καλωδιο που θα εχει απο τη μια μερια micro usb και την αλλη hdmi. αν η τηλεοραση δεν εχει mhl τοτε θες ενα καλωδιο με mhl μετατροπέα επανω.

thanks φιλέ..έχω πάρει τέτοια καλώδιο κ δουλεύει..αλλά έλεγα για wireless..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks φιλέ..έχω πάρει τέτοια καλώδιο κ δουλεύει..αλλά έλεγα για wireless..

ψαξε για κανα ezcast dongle. καπου ειχα δει νομιζω με 12$ αλλα δεν το βρισκω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ποιο να παρω κάτι σε usb stick η android box απο ελλαδα ι , όπου θα μπορώ να βλέπω κατι καμερες απο το μαγαζι στην τηλεόραση μέσω ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για γνωστό που θέλει να πραγματοποιήσει αγορά άμεσα υπάρχει κάποια αξιοπρεπής πρόταση σε κατάστημα στην Αθήνα;

Μιλάμε για ποσό 120-150€ σε Android ή Windows για χρήση 95% KODI καλό θα είναι να είναι πακέτο με το τηλεκοντρόλ του, να υποστηρίζει 4K και Hardware Decoding σε DTS.

 

Του λέω να παραγγείλουμε από εξωτερικό αλλά είναι ανυπόμονος, μέγα λάθος.

 

Ακούω κάθε πρόταση σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...