Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντος είδα και βιντεακια δεν μπορω με τιποτα να βαλω recovery στο mecool kiii pro ωστε να παρω backup του συστήματος γιατί θέλω πολυ να του κάνω αναβάθμιση μιας που βγήκε αλλα επειδή εχω μαθει απο τα xiaomi πάντα να κανω backup για να μην γινει στραβη στην αναβάθμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 hours ago, mparaxir said:

ευχαριστω.ειδα το βιντεο αυτο που δεν καταλαβα στο βιντεο πως τα μεταφερει στο mecool κανει στον υπολογιστη την εγκατασταση το προγραμμα που κανει usb δηλαδη τι βαζεις μετα usb στον υπολογιστη και τα μεταφερεις στο mecool?

Μέσω υπολογιστή περνάς τα ΟΤΑ αρχεία (rom κλπ) σε usb, μετά βάζεις το usb στο box, τρέχεις την εφαρμογή UPDATE και επιλέγεις local update, επιλέγεις το αρχείο zip της OTA, τσεκάρεις wipe data, wipe media, πατάς confirm, μετά πατάς update και το αφήνεις να κάνει την αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, letom είπε

Μέσω υπολογιστή περνάς τα ΟΤΑ αρχεία (rom κλπ) σε usb, μετά βάζεις το usb στο box, τρέχεις την εφαρμογή UPDATE και επιλέγεις local update, επιλέγεις το αρχείο zip της OTA, τσεκάρεις wipe data, wipe media, πατάς confirm, μετά πατάς update και το αφήνεις να κάνει την αναβάθμιση.

Ευχαριστω για την απάντηση το θέμα. Το κατάλαβα το θεμα ειναι ομως γιατι δεν μπορω με τιποτα να κανω εγκατάσταση recovery ωστε να κανω backup το σύστημα ωστε αμα γινει στραβή στην αναβάθμιση η για κάποιο λόγο η συγκεκριμένη ρομ ειναι προβληματική ωστε να γυρίσω πισω στην μαμα ρομ 

Επεξ/σία από mparaxir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2018 στις 2:50 ΜΜ, Le Perv είπε

Δε διαφωνω ΕΓΩ.

Αλλα υπαρχουν ανθρωποι που το χρησιμοποιουν σε ηλ. συσκευες. Ειχα δει εναν που εβαζε στους διακοπτες της μηχανης του.

Συγκεκριμένα στις θύρες hdmi της tv ποιος είναι ο σωστός τρόπος καθαρισμού με αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nnoutas είπε

Συγκεκριμένα στις θύρες hdmi της tv ποιος είναι ο σωστός τρόπος καθαρισμού με αυτό; 

Ο σωστοτερος ειναι το επωνυμο σπρέι επαφων. Εγω αυτο εβαλα, αυτο θα βαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mparaxir είπε

Παντος είδα και βιντεακια δεν μπορω με τιποτα να βαλω recovery στο mecool kiii pro ωστε να παρω backup του συστήματος γιατί θέλω πολυ να του κάνω αναβάθμιση μιας που βγήκε αλλα επειδή εχω μαθει απο τα xiaomi πάντα να κανω backup για να μην γινει στραβη στην αναβάθμιση. 

Αν εχεις την σωστη TWRP recovery (αναλογα με την βερζιον) δεν χρειαζεται εγκατασταση!
Απλα την βαζεις σε μια καρτα sd και πατωντας την οπη του reset το βαζεις στο ρευμα και περιμενεις να φορτωσει το TWRP μενου!
Καλη τυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mparaxir είπε

μπαα τιποτα δεν φλασερετε με τιποτα η recovery το παραταω και μενω με αυτη την ρομ που εχει

Η TWRP recovery  δεν χρειαζεται εγκατασταση !

Κοιτα εδω :

 

 

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε το ξερω λαθος μου που ειπα εγκατασταση η recovery φλασαρετε απο τι ξερω οπως στα κινητα που εχω xiaomi τεσπα οτι και να δοκιμασω μενει κολημενο στο logo της mecool δεν μπαινει στο recovery με τιποτα ωστε να κανω backup

Εντιτ εχεις δικιο δεν φλασαρετε η recovery που ειδα το βιντεο το θεμα ομως παραμένει οτι εκδοσεις recovery εχω δοκιμασει παραμένει κολημενο στο logo της mecool διαβασα σε κάτι ξενα φορουμ οσα αγγλικά ξερω και λενε πολλοί οτι μαλλον το πρόβλημα το κανει η κεραία η το app που μπαίνεις τελοσπαντον σε εμας στα ελληνικα κανάλια μου φαίνεται δεν εχει βρεθεί λύση 

Επεξ/σία από mparaxir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mparaxir είπε

Βρε το ξερω λαθος μου που ειπα εγκατασταση η recovery φλασαρετε απο τι ξερω οπως στα κινητα που εχω xiaomi τεσπα οτι και να δοκιμασω μενει κολημενο στο logo της mecool δεν μπαινει στο recovery με τιποτα ωστε να κανω backup

Εντιτ εχεις δικιο δεν φλασαρετε η recovery που ειδα το βιντεο το θεμα ομως παραμένει οτι εκδοσεις recovery εχω δοκιμασει παραμένει κολημενο στο logo της mecool διαβασα σε κάτι ξενα φορουμ οσα αγγλικά ξερω και λενε πολλοί οτι μαλλον το πρόβλημα το κανει η κεραία η το app που μπαίνεις τελοσπαντον σε εμας στα ελληνικα κανάλια μου φαίνεται δεν εχει βρεθεί λύση 

Τι Android εχεις 6 η 7;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7.1 android έχει το mecool και έκδοση αυτη

userdebug 7.1.1 NHG47L 20171013.164429.V0619)

Αυτή φοραει απο την μανα του

Επεξ/σία από mparaxir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mparaxir είπε

7.1 android έχει το mecool και έκδοση αυτη

userdebug 7.1.1 NHG47L 20171013.164429.V0619)

Αυτή φοραει απο την μανα του

Εδω σου εχω μια συλλογη με ολες τις TWRP (6+7) :

https://mega.nz/#!GIdDwJoK!t_6jMM1U27oZBiAff-mLewiTzOMRE_15RBeGwVseViY
Φροντισε να λεγονται  --- recovery --- οταν τις χρησιμοποιείς!
Α.. Και πες μας ποια σου εκανε....!
Καλυ τυχη!

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...