Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 23/5/2018 στις 2:00 ΜΜ, powerup είπε

Εχω το mxiii g s812 2gb 16gb rom εδω κι 2 χρονια .Πριν απο 3-4 μηνες αρχισε να κολαει ,πριν απο 2 μηνες αρχισε να κανει επανεκινησης 1 -2 φορες την βδομαδα αφου το ανοιγα κι μετααπο 2-3 λεπτα.Συνηθως δουλευει 6-7 ωρες την μερα brousing και καμια σειρα ταινια( οχι παιχνιδια).Δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας (αισθητηρα).Χθες που δοκιμασα ανεμιστηρακι απο κατω ,εκανε τα ιδια κοληματα που εκανε κι χωρις ανεμιστηρα.
Απο χθες το βραδι που το ανοιξα ξανα, δειχνει το box τα χρωματα ξεπλυμενα (το κοκκινο πορτοκαλι.το μπλε σκουρω σιελ κλπ).Αφαιρεσα το ανεμιστηρακι,αλλαξα θυρα hdmi , καλωδιο hdmi ,τα ιδια.Ενωενα αλλο tv box που εχω δειχνει κανονικα στη tv.
Tι φταιει? Τι να κανω ?
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων και σαν αποτελεσμα δεν ειχα μονο την επαναφορα των φυσιολογικων χρωματων αλλα κι την εξαληψη ολων των κολληματων του tv box.To tv box ανοιγει τωρα σε 40'' πριν σε 150'',το ανοιγμα σελιδων ειναι πολυ γρηγορο και δεν κολλαει ο κερσορας καθολου ουτε οι εφαρμογες κλεινουν μονες τους,ουτε επανεκινησεις μετα απο 2 λεπτα αφου νοιγα το tv box.Κυριολεκτικα εγινε καινουργο βεβαια χρειαστικε να το στεισω απο την αρχη αλλα δεν πειραζει.

Aν εχετε κι εσεις κοληματα δοκιμαστε να κανετε επαναφορ εργοστασιακων ρυθμησεων πριν το ..πεταξετε .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εκατσα και εστησα το Beelink GS1 2/16 .
Πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες .
Με το 1ο μπουταρισμα ειδε και update το οποιο κατβασα και εκανα .
Εστησα kodi με ενα "βαρυ" build το deluxe απο grecotm και τα πηγε μια χαρα .
Δεν του φαίνεται οτι εχει μονο 2gb ram , συμπεριφορα & launcher ιδιο με το Beelink GT1 Ultimate , δεν καταλαβαινεις οτι εχει 2gb ram .....
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, villasg είπε

Παρελαβα και εκατσα και εστησα το Beelink GS1 2/16 .
Πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες .
Με το 1ο μπουταρισμα ειδε και update το οποιο κατβασα και εκανα .
Εστησα kodi με ενα "βαρυ" build το deluxe απο grecotm και τα πηγε μια χαρα .
Δεν του φαίνεται οτι εχει μονο 2gb ram , συμπεριφορα & launcher ιδιο με το Beelink GT1 Ultimate , δεν καταλαβαινεις οτι εχει 2gb ram .....
 

4 δεν έχει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας ζαλισω και εγω λιγο?
Υπαρχει καμια προταση για tv box εως 40€ (905w)
Ουσιαστικα η χρηση του θα ειναι αποκλειστικα kodi & youtube αντε και κανα σερφαρισμα στο νετ.

Δεν μιλαμε για 4Κ αλλα 720p το πολυ 1080p (youtube)

Κυριως θελω να μπορω να βαλω third party launcher (πχ nova) και να δουλευουν τα ota upadates
Εχω δει αρκετα μοντελα οπως W95, Mecool M8S PRO W,Alfawise H96, Tanix TX2 - R2,Alfawise S95 Alfawise H96 Mini κλπ
Εαν μπορει να βοηθησει καποιος που να εχει εικονα γιατι εχω κολησει...
Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πήρα πρόσφατα ένα tv Box συγκεκριμένα το meacool m8s pro w. Έχει το play store αλλά δεν μπορώ να αναζητήσω εφαρμογές αλλά μόνο παιχνίδια. Έχει και μια άλλη εφαρμογή την Aptoide TV μέσω της οποίας μπορώ να αναζητήσω και να κατεβάσω οποιασδήποτε εφαρμογή. Τι μπορεί να συμβαίνει με το play store ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Καλησπέρα. Πήρα πρόσφατα ένα tv Box συγκεκριμένα το meacool m8s pro w. Έχει το play store αλλά δεν μπορώ να αναζητήσω εφαρμογές αλλά μόνο παιχνίδια. Έχει και μια άλλη εφαρμογή την Aptoide TV μέσω της οποίας μπορώ να αναζητήσω και να κατεβάσω οποιασδήποτε εφαρμογή. Τι μπορεί να συμβαίνει με το play store ;

επειδη ειναι το κουτι android tv δεν μπορει να κατεβαζεις εφαρμογες απο το playstore αλλα μονο απο το aptoide tv .Ενα απο τα αρνητικα της androit tv (για μενα).

Επεξ/σία από powerup
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, powerup είπε

επειδη ειναι το κουτι android tv δεν μπορει να κατεβαζεις εφαρμογες απο το playstore αλλα μονο απο το aptoide tv .Ενα απο τα αρνητικα της androit tv (για μενα).

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Πίστευα ότι κάτι πήγαινε λάθος με την ρομ. Πάντως μέχρι τώρα ότι εφαρμογή χρησιμοποιώ την βρίσκω εκεί χωρίς πρόβλημα. 

Επεξ/σία από Nnoutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2018 στις 7:41 ΜΜ, adisson είπε

Να σας ζαλισω και εγω λιγο?
Υπαρχει καμια προταση για tv box εως 40€ (905w)
Ουσιαστικα η χρηση του θα ειναι αποκλειστικα kodi & youtube αντε και κανα σερφαρισμα στο νετ.

Δεν μιλαμε για 4Κ αλλα 720p το πολυ 1080p (youtube)

Κυριως θελω να μπορω να βαλω third party launcher (πχ nova) και να δουλευουν τα ota upadates
Εχω δει αρκετα μοντελα οπως W95, Mecool M8S PRO W,Alfawise H96, Tanix TX2 - R2,Alfawise S95 Alfawise H96 Mini κλπ
Εαν μπορει να βοηθησει καποιος που να εχει εικονα γιατι εχω κολησει...
Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Έχω πάρει το mecool με 2/16 με τον 905 και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά σε αυτά που ζητάς και εσύ.

Απλά, πρόσεξε το θέμα της ψύξης (υπάρχει ήδη άλλο θέμα στο φόρουμ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, powerup είπε

επειδη ειναι το κουτι android tv δεν μπορει να κατεβαζεις εφαρμογες απο το playstore αλλα μονο απο το aptoide tv .Ενα απο τα αρνητικα της androit tv (για μενα).

στο android tv λειτουργεί το play store αλλά μόνο για εφαρμογές συμβατές με android tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω τιμια πρόταση για TV box να μπορεί να περαστεί Kodi και Netflix επίσης ελληνικούς υπότιτλους και καλό μενού... Τελευταία και πιο σημαντική απαίτηση να έχει playstore και να διαβάζει apk εκτός playstore... Καλή εμβέλεια κοντρόλ και αν γίνεται να μπορεί να συνδεθεί ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο... Κάτι σαν μινι pc...αν μπορείς και να ψευτοσερφαρεις ακόμα καλύτερα... Θα μπει σε full HD led 50αρα δεν με ενδιαφέρει 4κ.θα έλεγα να έχει 2gb ram εκτός αν πιστεύετε ότι καλύπτονται οι απαιτήσεις μου με 1gb... Κάποια τίμια πρόταση από Ελλαδα ή από έξω καλό θα ήταν μέχρι 50 ευρώ. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετη μελετη , κατεληξα στο MECOOL M8S Pro+ (2/16) απο Gearbest στα 35 γιουρια συνολο...

Νομιζω οτι θα με βολεψει για τη 32αρα LG της κρεββατοκαμαρας που το θελω..

Απλα στα reviews που ειδα δεν ηταν σιγουροι αν το Netflix επαιζε 720p η 1080p..Θα το δω οταν θα ερθει και θα ξαναποσταρω εδω,αλλα νομιζω οτι στα λεφτα του(κατω απο 40) δε παιζει να εβρισκα κατι καλυτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το beelink gt1 ultimate , και δεν μπαίνει το netflix από το play store.

Έχω βάλει το πρώτο apk που βρήκα στο ίντερνετ και τα βλέπω όλα μια χαρά.

Αλλά ενας φιλος μου είπε ότι το περιεχόμενο είναι το πολύ hd , όταν το νετφλιξ μπαίνει ανεπίσημα. Έχει δίκιο?

Έχω κανονικά 4k λογαριασμό πληρώνω την ακριβή συνδρομή των 12€

Δεκτές όλες οι προτάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...