Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, asderis είπε

Καλησπερα σε ολους.
Ενδιαφερομαi για την αγορα ενος box καθαρα για νετφλιξ και ισως youtube,τιποτα αλλο.
Εχω καταληξει μαλλον στο beelink gt1 ultimate.Ειμαι ανοιχτος σε αλλες προτασεις δοκιμασμενες αν ξερετε.
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις εμπειρια απο geekbuying.
Δεν εχω ξανακανει αγορα απο το συγκεκριμενο καταστημα και θα ηθελα να ξερω αν πρεπει να προσεξω κατι.

Ευχαριστω.

κατατασεται στα αξιοπιστα μαγαζια και εχει αποθηκες και ευρωπη με την ιταλικη να ειναι η πιο συμφερουσα στα μεταφορικα (σε 4 μερες ειναι ελλαδα) και 100% χωρις τελωνειο ...

Το κακο με αυτους ειναι στο after sale service τους ,,, που αν χρειαστεις κατι για το προιον , απλα θα σε πρηξουνε λιγακι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, asderis είπε

Καλησπερα σε ολους.
Ενδιαφερομαi για την αγορα ενος box καθαρα για νετφλιξ και ισως youtube,τιποτα αλλο.
Εχω καταληξει μαλλον στο beelink gt1 ultimate.Ειμαι ανοιχτος σε αλλες προτασεις δοκιμασμενες αν ξερετε.
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις εμπειρια απο geekbuying.
Δεν εχω ξανακανει αγορα απο το συγκεκριμενο καταστημα και θα ηθελα να ξερω αν πρεπει να προσεξω κατι.

Ευχαριστω.

το gt1 ult παίζει 1080p στο youtube και 480p στο netflix θα σε καλύψει?

εάν έχεις 4k TV και το θες μόνο για τις δύο αυτές εφαρμογές θα έλεγα να κοιτάξεις για κάτι που παίζει 4k, σαν το mecool m8s pro w (voice control version) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zalisleo είπε

κατατασεται στα αξιοπιστα μαγαζια και εχει αποθηκες και ευρωπη με την ιταλικη να ειναι η πιο συμφερουσα στα μεταφορικα (σε 4 μερες ειναι ελλαδα) και 100% χωρις τελωνειο ...

Το κακο με αυτους ειναι στο after sale service τους ,,, που αν χρειαστεις κατι για το προιον , απλα θα σε πρηξουνε λιγακι ...

Ευχαριστω,θα το εχω υποψην μου.

53 λεπτά πριν, p_under είπε

το gt1 ult παίζει 1080p στο youtube και 480p στο netflix θα σε καλύψει?

εάν έχεις 4k TV και το θες μόνο για τις δύο αυτές εφαρμογές θα έλεγα να κοιτάξεις για κάτι που παίζει 4k, σαν το mecool m8s pro w (voice control version) 

Ειχα την εντυπωση οτι παιζει 1080 στο νετφλιξ.Οποτε το ξεχναω.

Θα κοιταξω αυτο που λες καθως και το Mecool m8s pro l μιας και βλεπω οτι το δευτερο ειναι λιγο πιο δυνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, asderis είπε

Ευχαριστω,θα το εχω υποψην μου.

Ειχα την εντυπωση οτι παιζει 1080 στο νετφλιξ.Οποτε το ξεχναω.

Θα κοιταξω αυτο που λες καθως και το Mecool m8s pro l μιας και βλεπω οτι το δευτερο ειναι λιγο πιο δυνατο.

πολύ καλή επιλογή και το pro l αλλά πρέπει να ξέρεις ότι όλα τα m8s ζεσταίνονται και θέλουν ένα φανάκι να τα δροσίζει. 

αν θες διάβασε την παρουσίαση μου εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p_under είπε

πολύ καλή επιλογή και το pro l αλλά πρέπει να ξέρεις ότι όλα τα m8s ζεσταίνονται και θέλουν ένα φανάκι να τα δροσίζει. 

αν θες διάβασε την παρουσίαση μου εδώ

Το m8s ζεσταίνεται περισσότερο  σε σχέση με αυτά που έχουν περάσει απο τα χέρια σου ή ολα σχεδον τα tv box της ιδιας κατηγορίας εχουν παρόμοιο θεμα;

Εμενα μου προτεινες (οπως και στον φιλο παραπάνω) το  mecool m8s pro w (voice control version). 

Η διαφορά του με το ιδιο πιο φθηνό ειναι μονο το voice control; Αν ναι ποσο χρήσιμο μπορεί να ειναι ενα control με φωνητικές εντολές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thant είπε

Το m8s ζεσταίνεται περισσότερο  σε σχέση με αυτά που έχουν περάσει απο τα χέρια σου ή ολα σχεδον τα tv box της ιδιας κατηγορίας εχουν παρόμοιο θεμα;

Εμενα μου προτεινες (οπως και στον φιλο παραπάνω) το  mecool m8s pro w (voice control version). 

Η διαφορά του με το ιδιο πιο φθηνό ειναι μονο το voice control; Αν ναι ποσο χρήσιμο μπορεί να ειναι ενα control με φωνητικές εντολές;

σχεδόν όλα τα οικονομικά tv boxes έχουν θεματάκι με τις θερμοκρασίες, άλλα μεγάλο, άλλα μικρότερο. Μόνο το zidoo x7 που δοκίμασα έπαιζε άριστα και χωρίς ανεμιστήρα. 

τώρα για το pro w (voice control) αν του βάλεις έναν 5v ανεμιστήρα από κάτω δεν ξεπερνάει τους 50 αυτή την εποχή αν δεν του βάλεις πάει 70 για πλάκα. 

το m8s pro w voice control με το απλό (δεν έχω δοκιμάσει το απλό), έχουν διαφορά στα DRM αν δεν κάνω λάθος, που σημαίνει ότι δεν μπορείς να παίξεις 4k netflix με το απλό ενώ με το voice control version μπορείς. Το χειριστήριο σαν χειριστήριο είναι αρκετά καλύτερο από τα φτηνιάρικα που βάζουν μέσα, και κατά την γνώμη μου όλο το πακέτο αξίζει τα 5-10 ευρώ που ζητάει έξτρα σε σχέση με το απλό. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το mecool αλλα μπαινοντας στο play store δεν υπαρχει το cosmotetvgo που θελω να βαλω. Απο ρυθμισεις δεν βρηκα κατι. Ξερεις καποιος τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το mxiii g s812 2gb 16gb rom εδω κι 2 χρονια .Πριν απο 3-4 μηνες αρχισε να κολαει ,πριν απο 2 μηνες αρχισε να κανει επανεκινησης 1 -2 φορες την βδομαδα αφου το ανοιγα κι μετααπο 2-3 λεπτα.Συνηθως δουλευει 6-7 ωρες την μερα brousing και καμια σειρα ταινια( οχι παιχνιδια).Δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας (αισθητηρα).Χθες που δοκιμασα ανεμιστηρακι απο κατω ,εκανε τα ιδια κοληματα που εκανε κι χωρις ανεμιστηρα.
Απο χθες το βραδι που το ανοιξα ξανα, δειχνει το box τα χρωματα ξεπλυμενα (το κοκκινο πορτοκαλι.το μπλε σκουρω σιελ κλπ).Αφαιρεσα το ανεμιστηρακι,αλλαξα θυρα hdmi , καλωδιο hdmi ,τα ιδια.Ενωενα αλλο tv box που εχω δειχνει κανονικα στη tv.
Tι φταιει? Τι να κανω ?
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, asderis είπε

Καλησπερα σε ολους.
Ενδιαφερομαi για την αγορα ενος box καθαρα για νετφλιξ και ισως youtube,τιποτα αλλο.
Εχω καταληξει μαλλον στο beelink gt1 ultimate.Ειμαι ανοιχτος σε αλλες προτασεις δοκιμασμενες αν ξερετε.
Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεις εμπειρια απο geekbuying.
Δεν εχω ξανακανει αγορα απο το συγκεκριμενο καταστημα και θα ηθελα να ξερω αν πρεπει να προσεξω κατι.

Ευχαριστω.

Αν βρεις καποια ακρη να το φερεις (απο Amazon προφανώς), δες και το Amazon Fire TV Stick

Πλήρεις αδειες, και οτι καλυτερο για Netflix μεχρι 1080p. Βγαζει κανονικα και Dolby Digital+ στο Netflix σε αντιθεση με τα περισσότερα Android TV Box με Android TV που βγαζουν μονο stereo.

Θα σου λειψει το Play Store, αλλα μπορεις να κανεις sideload και με το KODI θα εχεις και frame rate switching ;)

Αλλιώς , αν παιζεις με ασύρματο, το Xiaomi Mi Box ειναι εξαιρετική λυση, λιγο πιο ακριβή, αλλα ανεβαινει μεχρι 4Κ.

Απο Geekbuying να αγοράζεις μονο απο το Ιταλικο που εχει φθηνοτερα μεταφορικά. Εχε στο νου σου οτι σε after sales το παιζουν δυσκολοι.

Επεξ/σία από vadergr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vadergr είπε

Απο Geekbuying να αγοράζεις μονο απο το Ιταλικο που εχει φθηνοτερα μεταφορικά. Εχε στο νου σου οτι σε after sales το παιζουν δυσκολοι.

Αν χρειαστείς κάλυψη από εγγύηση η όλη διαδικασία (συνεννόηση, επιστροφές, ταχυδρομικά) είναι πολύπλοκη; 

Αξίζει να ασχοληθεί κάποιος αν το ποσό της αγοράς είναι σχετικά μικρό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thant είπε

Αν χρειαστείς κάλυψη από εγγύηση η όλη διαδικασία (συνεννόηση, επιστροφές, ταχυδρομικά) είναι πολύπλοκη; 

Αξίζει να ασχοληθεί κάποιος αν το ποσό της αγοράς είναι σχετικά μικρό; 

Σε παράδοση συνήθως είναι μια χαρά. 

Απλά αν γίνει στραβή και δεν σου απαντάνε, απειλείς με dispute...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vadergr είπε

Απλά αν γίνει στραβή και δεν σου απαντάνε, απειλείς με dispute...

Κατάλαβα. Αν γίνει η στραβή και είσαι λίγο ψιλοασχετος από Κινέζους (όπως εγώ) την έκατσες.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, powerup είπε

Εχω το mxiii g s812 2gb 16gb rom εδω κι 2 χρονια .Πριν απο 3-4 μηνες αρχισε να κολαει ,πριν απο 2 μηνες αρχισε να κανει επανεκινησης 1 -2 φορες την βδομαδα αφου το ανοιγα κι μετααπο 2-3 λεπτα.Συνηθως δουλευει 6-7 ωρες την μερα brousing και καμια σειρα ταινια( οχι παιχνιδια).Δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας (αισθητηρα).Χθες που δοκιμασα ανεμιστηρακι απο κατω ,εκανε τα ιδια κοληματα που εκανε κι χωρις ανεμιστηρα.
Απο χθες το βραδι που το ανοιξα ξανα, δειχνει το box τα χρωματα ξεπλυμενα (το κοκκινο πορτοκαλι.το μπλε σκουρω σιελ κλπ).Αφαιρεσα το ανεμιστηρακι,αλλαξα θυρα hdmi , καλωδιο hdmi ,τα ιδια.Ενωενα αλλο tv box που εχω δειχνει κανονικα στη tv.
Tι φταιει? Τι να κανω ?
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Χωρίς να είμαι ειδικός, αλλά η λογική μου λέει ότι αν έγινε ζημιά λόγω ανεβασμένων θερμοκρασιών, ο ανεμιστήρας δε βοηθά σε κάτι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, powerup είπε

Εχω το mxiii g s812 2gb 16gb rom εδω κι 2 χρονια .Πριν απο 3-4 μηνες αρχισε να κολαει ,πριν απο 2 μηνες αρχισε να κανει επανεκινησης 1 -2 φορες την βδομαδα αφου το ανοιγα κι μετααπο 2-3 λεπτα.Συνηθως δουλευει 6-7 ωρες την μερα brousing και καμια σειρα ταινια( οχι παιχνιδια).Δεν εχει ενδειξη θερμοκρασιας (αισθητηρα).Χθες που δοκιμασα ανεμιστηρακι απο κατω ,εκανε τα ιδια κοληματα που εκανε κι χωρις ανεμιστηρα.
Απο χθες το βραδι που το ανοιξα ξανα, δειχνει το box τα χρωματα ξεπλυμενα (το κοκκινο πορτοκαλι.το μπλε σκουρω σιελ κλπ).Αφαιρεσα το ανεμιστηρακι,αλλαξα θυρα hdmi , καλωδιο hdmi ,τα ιδια.Ενωενα αλλο tv box που εχω δειχνει κανονικα στη tv.
Tι φταιει? Τι να κανω ?
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Ιδια συμπεριφορα μου ακούγεται όπως όταν την ακουνε οι καρτες γραφικων στα λαπτοπ. Γνώμη μου ειναι οτι παει για αποσυρση σιγα σιγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...